bugün

entry'ler (78)

ne kadar zengin olmak isterdiniz

kendi anket şirketimi kuracak kadar.

gökhan atik

önümüzdeki günlerde, yönetmenlik alanında da yıldızı parlayacak gibi görünen yeni nesil görüntü yönetmenlerinden.

2004 yılından itibaren birçok projede kamera asistanlığı yaptıktan sonra, 2011 yılından itibaren görüntü yönetmeni olarak; reklam, klip ve tanıtım filmi projelerinde görev almış. içinde bulunduğumuz 2016’da ise kendisini, artık tamamını kendi çektiği klip ve kısa filmlerin yönetmen koltuğunda görüyoruz.

kendine has üslubuyla, geniş bir çerçeveyle çeşitlendirdiği portfolyosu ilk göze çarpan farkı. savunma sanayii gibi özellikli sektörlerden, son kullanıcı ürünleri ve gıdalara ve ayrıca kamu spotu kliplerine kadar çeşitli çalışmaları bulunmakta. Görüntü yönetmenliğini üstlendiği müzik kliplerinde hem yerli hem yabancı sanatçılar mevcut. sitesini gezinirken yabancılardan özellikle arap şarkıcılar gözüme takıldı. Daha sonra tesadüfen yönetmen arkadaşlarla konuşurken, laf arasında anladığım kadarıyla arap şarkıcılarla çalışmanın görüntü yönetmenlerinin portföyünde bir prestij olduğu, onlarla iş yapabilmek için gerçekten nitelikli ve deneyimli olmak gerektiğini duydum.

kendisiyle tanışmamı sağlayan iş olan, işitme engelliler için çektiği bir kısa film var. gayet profesyonel gözüken bu kısa film, 3 saat gibi kısa bir sürede çekilerek, 1 gün içinde montajlanarak hazırlanmış. Tabi ben bunları kendisiyle konuştuktan sonra öğrendim.

https://youtu.be/-fOZ3sfCwkw

benim bu kısa filmden ilk olarak haberim bezmialem üniversitesinde çalışan bir dostum aracılığıyla olmuştu. vücut engelliler için, kamu spotu şeklinde bir klip çekmek istediklerini ve bu arkadaşa ulaştıklarını anlatmıştı. böyle duyarlı bir konuda, bu klibi onlara karşılıksız çekebileceğini söylediği zaman epey şaşırdıklarını söyledi. bu duyarlılık benim de hoşuma gittiği için facebook'tan kendisine bir tebrik mesajı attım. alçak gönüllükle mesajıma cevap vererek, birkaç soruma daha cevap verdi.

türkiye'de engelli vatandaşlarımıza dikkat çekmek istediğini, vücut engelinin sadece uzuvsal değil, duyu kaybı şeklinde de o insanların hayat standartlarını olumsuz yönde etkilediğini belirtti. gerçekten de bunu dikkate aldığımızda, ülkemizde bu yöndeki çalışmaların hızlandırılması konusunda, bu tip kliplerin katalizör olması açısından önemli olduğunu inanıyorum ki hepimiz kabul ediyoruz.

bir diğer ilginç estantane; bu denli profesyonel çekilmiş ve oyunculuk bakımından da ortalamanın üstünde olan bu klipte, bezmialem vakıf üniversitesi tıp fakültesinde okuyan öğrenciler oynamış. çekilen yer itibariyle hastane olmasından dolayı güç bela çekilmiş olmasına rağmen, ortaya güzel bir iş çıkmış. ücretsiz çekilmiş bir iş olarak, bezmialem vakfı bu arkadaşımıza bir teşekkür plaketi de vermiş.

(resim:#1)

son aldığım bilgilere göre; önceki yaptığı projelere ek olarak sinema filmleri çekimlerine de hız vererek çekimlerine tüm hızıyla devam ediyormuş. epey yoğun olduğu için, son zamanlarda bunlarla ilgilendiğini düşünerek telefonlara cevap vermemesini affediyorum. *

kendisine ait web sitesinden, çalışmalarına ve iletişim kanallarına ulaşabilirsiniz. mesajlara doğrudan kendisi cevap verdiği için gökhan atik'e kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

http://gokhanatik.com/

aynı başlığı birden fazla sözlükte açmak

aynı insan evladının, aynı başlığı birden fazla sözlükte açması durumudur.

peki bu bir sorun mudur? bence değildir. ha.. sorunsa da sikimde midir? bakayım.. valla değildir.

soysuzekşisözlük

twitter de açılan popüler başlık

üç beş ne idüğü belirsiz sıçmık entry girdi diye ekşi sözlükte entry giren tüm yazarları linç edelim.
mantık..a otelinde bir allahsız kalıyor diye tüm oteli yakalım.
(bkz: pire için yorgan yakmak)
burdaki asıl gaye peygamber efendimize hakaret eden aşalığık zihniyetleri bertaraf etmek değildir, güçlü kalemi ile iktidarın arsız ve karanlık tutumunu halka servis eden ekşi sözlüğün susturulmasıdır.

ülkücüler vs eylemciler

ülkücüler tarihte bir çok örneğinde görüldüğü gibi direnmeyi bilirler, dolayısı ile eylem sahfasında dik duruşunu kendi sınırları içinde gösterebilme yetisine haizdir.

burdaki soru şudur badem bıyıklı babacığın, gül memeli anneciğin 1980 de ülkücüler hak yol islam derken, darağacına giderken şehit olurken neredeydiler? dur ben cevap vereyim cokoprens almaya gitmişler.

taksim gezi parkı için referandum yapılması

senelerdir kıyamet alameti olarak gösterilen bina ve zina mevzusu kafaları karıştıracaktır.

lan! kandırdınızmı bizi?
hani bina ve zina artınça kıyamet kopacaktı.
kıyametin kopmasını mı istiyorsunuz?
keselerin dolmasınımı? karar verin ibneler.

necati şaşmaz ın gezi parkı konuşması

bu adamı ciddiye alanlar (bkz: peter pan) ıda ciddiye almak zorunda, kusura bakma arkadaş; abssürd bir dizi kahramanısın.

sen yayınladın da ben izlemedim mi

yaşanılan konumda haber alma hakkımı kısıtlayan medya sektörüne sitemdir.

yayınlayın güzel kardeşim, hükümet yanlısı olsun muhalif yanlısı olsun ne olursa olsun, izleyelim aziz kardeşim.
(bkz: cnn international) dan izliyoruz, bunamı gocundun? bumu seni üzdü, gir eylemcilerin arasına tukaka de aslan gibi çocuklar de, ne dersen de.

cnn international

kurucusu kızılderili asıllı türklerdir yahut meluncan olabilme ihtimalleri yüksektir.

yoksa kendi ülkemi, nasıl bu kadar net izleyebilirim.

metroda slogan atıp dayak yiyen eylemci

münferit bir olay.
şiddete maruz kalmasını gerektirirmi? gerektirmez.

bu tür olayların sorumluları bellidir, camideki ezik bira kutusunda fırtınalar estirip halkın arasına nifak tohumları ekerler.

afra

absürd mizah yeteneğinin, zorlama ile elde edilemiyeceğini öğrenememiş yazar.
(bkz: üretme kabızı)
(bkz: can barslan) taklitçisi sığ organizma.

taksim dayanışması

geneli okumuş eğitimli bilinçli çocuklardır.
gittik gördük, karpuz ikram ettiler yedik.
illaki bir yandaşı zengin etmek isteyen, betonarme dindarlarının '' inşaat ya resulallah '' mantığını anlattılar, öğrendik.
yalnız orantısız ısrar var, ona çözüm bulsunlar zira içimiz dışımız dolma, çay, karpuz oldu.

gezi parkı eyleminde namaz kılan gösterişçiler

allah ve kul arasındadır.

benim mahallemde dört tane cami var, ömrü hayatım boyunca vakit namazlarında (99 depreminin ertesi günki sabah namazını ayrı tutarım)
dört saf cemaat toplandığını görmek nasip olmadı.
dini bütün ampulcü kardeşlerimi vakit namazlarınada beklerim.

rte nin ağaç diktim iddiası

2b ile zaten ağaç konusunda net bir fikir vermiştir.

siz örnek kundakçı gençlersiniz.

provakasyona gelmeyin

mabadı dara düşen her hükümet, bitmez tükenmez bir feyz ile tekrar eder bu cümleyi.

edip, eyleyip, şeytanın üstüne atmaktan farkı yoktur.

milliyetçi hareket partisi

türk partisidir
etnik kökeni ne olursa olsun vatanına sahip çıkan her bireyi kucaklamış ve kucaklayacaktır.

bana yol gösteren, benden olmalı! olamaz türk'e baş türk'üm demeyen.
ayrıca tespih elin sakızıdır, tespih sallanmaz çevrilir.

blok halinde hareket edebilen gerizekalı kitle

tek tip türk bayrakları ile düşündürmüş lakin şaşırtmamış kitledir.

arkasında gittikleri amaç doğrultusunda evlerinde türk bayrağı yoktur, parti teşkilatları dağıtmıştır.
açılıma zarar vermesin ampulcüler; toplayın bayrakları.

zaytung un halk tv den inandırıcı olduğu gerçeği

penguen belgeseli.

(bkz: şef benle taşşak geçti)

başbakanın konuşmasının özeti

gözünüze dizinize dursun demiştir.

o kadar makarna yediniz 20 bin adamdan bu kadarmı ses çıkıyor adam haklı beyler.

paylaşım rekoru kıran ve erdoğan ı savunan yazı

dini bütün müslümanları utandıran yazıdır.

sorarım size haram ile yolsuzluk ile yapıldığını bildiğiniz bir malı alırmısınız? toki nin 773 milyon zarara uğratıldığı ayan beyan ispat olmuşken nasıl olurda konut yaptık; fakir fukara oturuyor diyebilirsiniz.

imf denen uluslararası kredi değerlendirme fonuna sadece ve sadece buz dağının görünen yüzü olan 27 m dolar borcu kapatıpta 107 milyar usd olan dış borcu 310 milyar usd ye çıkardığınızı bizden gizlersiniz?

yapmayın beyler, ayazma deresi taştığında türkiyenin en işlek artelinde insanlar boğularak can verdi, el insaf ne çabuk unuttunuz.

zaten asıl meselede bu değilmi ; ben yaptım sorgulayanı sikertirim meselesi.

hoş aziz kardeşim siz bunları benden daha iyi biliyorsunuz, çünki bu rezillliklerden siz nemalanıyorsunuz.