(bkz: adsl destek hattı diyalogları)
sözde destek hattı. sabahın 4ünde bile arasanız sizi 10 dakika beklemeye alan ve sıranız nihayet geldiğinde sorununuz ne olursa olsun çözümleri sadece speedtest yaptırmaktan ibaret olan, bu da yetmezmis gibi arıza kaydı alındıktan sonra 24 saat icinde arayacagız deyip 2-3 gün bekleten kurum, kuruluş ya da öyle bişey.
(bkz: nefretle doluyum)
yarım saat beklendiği halde, telefonu kaldıran bir allahın kulunu bulamayacağımız dandik hat.
doğrusu için

(bkz: adsl köstek hattı)
türk telekom adsl yardım için aranan asla yardım etmeyen hattır.ararsınız modeminizin link ışığı yanıyormu diye sorarlar.hanımefendi intetnetteyim fakat çok yavaş diye söylememe rağmen ısrarla anlıyorum fakat link ışığınız yanıyormu diye sormaya devam ederler. acaba link ışığı yanmadan nasıl bağlı olabilirim dediğimde,bilgilerinizi kontrol etmekteyim diye turkcell özentisi bir cümle kurarlar. hiç bir zaman yardım etmezler. genellikle net durup durup bağlantıdan düşer. hatlarımızın yoğunluğundan veya yapılan yenileme çalışması nedeniyle bir süre bu şekilde olacaktır diyen insanların bulunduğu insanı sinir küpü yapan yerdir.aramanıza gerek yoktur. büyük ihtimalle suçu size atıp modeminizin ayarlarını gözden geçirin diyecektir. eğer wireless kullanıcısıysanız değiştirme gibi işlemlerinizde hakikaten modemin ayarını bozup daha sinir hale gelebilirsiniz. yapılması gereken modeme hiç dokunmamak,sadece pc'yi açıp kapamaktır.ben denedim yardım hattını aramaya gerek olmadığını öğrendim.
(bkz: link ışığı)*
ordaki adamın bana bey dediği yer saygı duyuyorum. biri bana bey dedi.
karşınıza ilk çıkan konuşmacı/operatör ya da her neyse olan bayanın felaket derecede aksanlı türkçe konuştuğu destek hattıdır. arayın göreceksiniz. sanki türkçe öğrenen bir rus konuşuyor orada.
öyle çok bekletirler ki beklerken çalan mozart türk marşı beyninize işler piyano başına geçseniz çalacak kıvama gelirsiniz.
destek vermeye çalışanların çoğunun da link ve data ışığından başka bildikleri yoktur.modeminiz prize takılı mı diye soranlar dahi mevcuttur.
bahtiniza dusen operatorun once modeminizi 5 saniyeligine kapatmanizi isteyecegi; ardindan telefonla modemi ayiran splitter i devre disi birakmanizi soyleyecegi ve bunlarin kesinlikle bir ise yaramamasi sonucu * ariza kaydi alacagi kurum a ulasacaginiz telefon numarasi.
tüm gün aramama rağmen, devamlı diğer abonelere hizmet verdiklerini ve daha sonra tekrar aramamı söyleyen bant kaydına sahip hat. buna rağmen bıkmadan usanmadan arayacağım ve elbet birgün bende hizmet verilen diğer aboneler tarafında olacağım. kim ulan bu devamlı hizmet alan diğer aboneler?
an itibari ile kesinlikle düşürülemeyen destek hattı numarası.

(bkz: allah belanı versin türk telekom)
klasik cümleleri bölgenizdeki hattın üzerinde çalışılıyor arkadaşlar 24 saate halledecek.tir ama asla 24 satte hallolmaz.
en büyük yardımları modemi kapatıp açındır.*
büyük kan değişimi olmuş, bildirdiğim adsl arızam yüzünden beni ilgi manyağı yapmış hizmet hattı.
internetin kullanilamadigi bir durumda aranan 444 0 375;
-virüs görüyom ben burdan temizle sonra ararım ben seni (aynen yasanmistir)
-hmmm.
"boş vaktimizi nasıl doldursak" sorumuzun cevabını anında veren numaradır. sıkılan kişinin sıkıntısını turkcell-im dahi geçirememişse son çare olarak 444 0 375 aranır, ve beklenir... karşınıza kimse çıkmayınca kapatıp uyursunuz.
haftanın her günü her saati en az 4-5 dakika hatta beni bekleten türk telekom hizmet no. arkada çalan klasiğe mi yanayım, giden telefon faturasına mı ?
(bkz: 444 0 dsl)
asya yakasından aranamamaktadır, 0212 ile düşüyor hat.
bir sorun için çözüm arayışları:

- merhaba ben hedecan nasıl yardımcı olabilirim
+ merhaba hedecan bey ben 02525xxxxx nolu hatdan 4 mb adsl hizmeti almaktayım ancak 3 saattir bağlantı yok
- modem yanınızda mı?
+ evet yanımda
- bağlantı koptuğunda hangi ışıklar yanıyordu
+ eee tam dikkat etmedim ama dsl ışığı sarıdan yeşile döndü sonra söndü
- tam olarak bilmemiz lazım bağlantı tekrar koparken dikkat edin
+ bağlantının kopacağını nerden bileyimde dikkat edeyim (biraz sinirli)
- gözünüzü modemden ayrımayın
+ 1321346546132136464613 biiip biiiipp bipppp ...ktiminin evladı gelde sen dikkat et işimiz gücümüz yok sanki.
3 yıldır cep telefonumda kayıtlı olan numaradır. bir ara hızlı aramaya bile aldığım numaradır.
aradığınızda eğer açan türk kizlarindan biri ise derhal kapatın, mutlaka depresyondadır, probleminizi anlamaz sizi boşuna bekletir...
türk telekom adsl'nin müşteri temsilcisi hattı. genel de şehir alan koduyla birlikte aranır.
çok faydalı bir servistir. kişisel sabır sınırlarını öğrenmek isteyen herkes, bu numarayı arayarak kendini test edebilir.