bugün

(bkz: bu devirde evlenen enayi erkek)
kendisi benim eşim olur.
(bkz: Teneşir paklar)
günümüz dünyasında gayet normal bir durumdur.
evlendikten yaklaşık üç sene sonra arif susam'dan evliler de sevebilir şarkısını dinleme ihtimali daha düşük olan kişidir.
benim o. ama erken bile evlenmişim evlendikten sonra anladım. 40 iyidir 40. bekar erkek panpalarıma sesleniyorum. 40 iyidir, dinleyin, aglamayın sonra benim gibi. ha para varsa o ayrı ona bişey diyemem 29'da bile evlenebilirsin. o derece.
tam yaşında evlenen erkektir. tabi 30 yaş üstü bir kadınla evlenmişse hata yapmıştır.
Mantıklı erkektir. 28-35 arası ideal bana göre. Bundan sonra evlenenler neyse ama önce evlenenlere sadece acıyorum. Nasıl bir vizyonsuzluk, hedefsizlik ve eziklik anlaması güç.
30dan (hattta 25) sonra bulacağınız ilişki ağır kazalı tofaş gibidir.
Evlenmeyecegim için asla içlerinde bulunamayacağım erkek türü.
30 yaşından sonra bakire kız bulamaz mıyız yani ?
20 yaşında yada 50 yasında da olsanız uyanık bir kadın sizi her türlü ayakta uyutur. Yaş konusundansa bu daha önemli bir konu.
Erkek için sorun olmayan durum. Yanlış kişi ile yirmide evlenip otuzda boşanacağına doğru kişi ile otuzdan sonra evlenirsin daha iyi. Hayatta iki şey çok önemlidir. Doğru iş ve doğru eş seçimi.
şahsen ben erkeklerin ve kadınların çok daha erken yaşta evlenmesi taraftarıyım
yani lise bitimi mezuniyet töreni gibi düüğün yapılmalı ve gençler aile desteği ile de üniversitede eğitimlerine evli devam etmelidir.
aynı memuriyettte eş durumu gibi eşler de aynı ünide okuyabilmeli. ya da en azından aynı şehirde okumalı.
toplumsal sorunların çook ama çok büyük bir kısmı böylece sorun olmaktan çıkacak daha sağlıklı toplumlar yetişecektir.
dede olmuş erkeğin evliliğidir.
Yaş 32 olacak yakında evlenmeyi düşünmüyorum.
2 ay sonra gerçekleştirirsem gireceğim klasmandır.
tez yazıyorsa normal, boş gezenin boş kalfası ise anormal olan durum. aile tarafından, akraba tarafından darlanmakta oldukça sıkıcı olan durum. isteme merasiminde, ne iş yapıyorsun? sorusuna deneyimli bir meslek sahibi olması ümidi beklenen erkektir aynı zamanda.. zordur bir süre sonra böylesine değişken bir karar vermek.
hayatım boyunca '' ayyy şu yaşa geldim yaşım geçiyor'' tribine girmedim.

lakin yaş 33 oldu.bu ara biri olsun,anlaşsam evlenirim dedirtiyor hayat.
Bir cins-i latifin akıl sağlığımı yitirtecek kadar kendini sevdirmesi lazım. Aksi mümkün değil. Hele şu leş devirde…
Parası olmayıp da evlenin kafasını sikeyim bu arada çalışmayan ve parası olmayan bir kadınla evlenip ona bakmakla uğraşıp üstüne çocuk yapmak için yapacağı baskıyla bir de çocuğu başıma bela edeceğime girişmeyeceğim eylemdir.

Bakire kız arayan dostlarım için, benim de yapacağım önerme şudur; iran ya da kazakistan gibi güzel kızların olduğu maddi durumu bizimkinden düşük ülkelerden kızlarla evlenmek en cazibi olacaktır.
Ya tercih ya da imkan meselesidir. Ekonomik ve ruhsal olarak kendini yeterli hissedemeyen erkeğin davranışı olma ihtimali ise yüksektir.
doğru adımı atmış erkektir.
hayatının hatasını yapmış erkektir. en azından 40'ı beklemeli.