bugün

Televizyonlarda istiklal marşını okuyarak büyük beğeni toplamış olan çocuktur.
http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search= (bkz: suğra bal)
ayakta alkışlanacak kız.
bilmeyen *amcalarına saati 100 milyondan özel ders vererek, hem cahilleri eğitmesini hem de kazandığı parayı shçek e bağışlamasını istediğim minik zeka küpü, şirinlik abidesi, sevgi pıtırcığı yavrucak.
hala daha radikal gözükmek uğruna bi ton uuserin bok atmaktan beri kalmadığı 3,5 yaşındaki kız.

sormak isterdim:
acaba o kadar bok atan insanların kaçı istiklal marşımızı ezbere biliyor da konuşuyor,
ya da
kaç kişi neyin ezbere bilinmesinin daha anlamlı olacağını düşünüyor? neyi ezberlemek daha önemli?

bilse de bilmese de, kötü emellerin elinde olsa da olmasa da bu kız büyüğünce en azından kendinden 20 küsür yaş küçük bir insana bok atmadan önce o ezbere bildiği istiklal marşının anlamını düşünecek.

ezberciymiş, kötü emellerdeymiş, kapitalist unsurların kötü düşüncelerinin emelleriymiş, hedeymiş hödöymüş...

ey güzel allah'ım inşallah sen bütün kötü emelleri, bütün ezberci zihniyetleri, bütün dolduruşa gelenleri, bütün içeriğini bilmeden konuşanların konuştukları konuları bu şekilde yaparsın...

acaba içeriğini bilmeden okuyo diyenlerin kaçı istiklal marşının içeriğini biliyo da, ona buna.....

dedirtecek kadar sinir bozucu ve saçma yorumları akıllara getiren, buraya eğlenmeye geldik yapmayın böyle yaptıran güzel konulu youtube nin en güzel videolarından birisi.**
niye öyle birsey yapıyor ki bence gitsin yasıtları gibi davransın buyugunce bol bol okuyacak nasıl olsa, hem 3 yasında cocuk ezberlese ne olur ezberlemese ne olur önemli olan anlamını bilmek degil mi.
ilkokula giden ablasına verilen istiklal marsi okuma görevi dolayısıyla, aynı odadaki ablasinin okudugu marsi duya duya hafızasına kazımış olan, ablasina, bircok vatandasa ve özellikle ulkeyi yonetmeleri beklenirken kongrelerdeki rezillikleri ile internete düşmüş bircok siyasiye tas cikarmis olan 3.5 yaşındaki gurur duyulası, alnından opulesi vatansever.

(bkz: muhtac oldugun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur)
anne ve babasının yada bir büyügünün iyi yönlendirmesiyle veya güzel bir ezberleme teknigi ögretmesiyle günümüzde yapılabilmesi imkansız olmayan olaydır.
ne yaptığını bilmeyen ve anlamayan kızdır. ama 40 yaşına gelip de istiklal marşını bilmeyen şu adamlardan daha hayırlı bir vatan evladı olacağı kesin gibidir.
40 yaşında istiklal marşını bilmeyen rezilleri rüsvaları izlemek için... buyrun.
http://www.youtube.com/watch?v=xKmIL1H3ews
(bkz: ağaç yaşken eğilir)
(bkz: napalım rober hatemodan çok sıkıldımı mı öğretelim)
(bkz: geleceğin umarım hayırlı vatan evladı olacaktır)
üç buçuk yaşında zeki müren, tarkan, cumhurbaşkanının bir konuşmasını bilen çocuktan farkı yoktur. ezberlemistir sadece.
butun hayatı boyunca artık bu damgayı tasıyacak olan insandır.Kendi cocugu olursa muhtemelen ona da ogretmeye calısacaktır.
- o sektöre nice yararlı bilgiler depolanabilirdi. silinmez de şimdi bu!
kendi bilinci yerine kadar yaptırılmaması gereken şeylerden biridir. özgür iradesi ile oynanmış geleceğin bireylerindendir. gram milliyetçilikten haz etmesem de, milliyetçi bir perspektifte, ileride bilinci yerine oturarak isteyerek bu şiiri böyle coşkulu okumuş olması daha anlamlı olmaz mıydı?
(bkz: 3 yaşındaki türbanlı kız)*
gözlerimin yaşarıp tüylerimin diken diken olmasını sağlamış olan okula gitmemesine rağmen 10 kıtayı ezberlemesiyle yüreğimde bir gurur tablosu oluşturan ve 35 yaşında olup da hala istiklal marşını bilmeyenlerin örnek alması gereken zat-ı muhteremdir.
liseli abileri söylemeye nedensiz bir yere utanırken, kısık sesle söylerken; adeta onları utandıracak küçük kızın eylemidir. lisede şahit olduğum bir diyalog;

- beyler istiklal marşını söylemiyoruz tamam mı?
+ neden?
- öyle işte ya söylemeyin.

ardından istiklal marşı başladı ve sınıfta * sadece iki kişi söyledi, biri kimse söylemediğinden bıraktı, ben de tam bırakacakken aklıma tarihimiz geldi ve aniden gururlanarak daha yüksek sesle söylemeye başladım.. belki yüksek sesle söylediğim için bana deli gözüyle bakmışlardır, belki yadırgamışlardır lakin ben o gün gurur duydum.. türklük sıfatını taşıdığımdan, atalarımızın özgürlük için aktığı kanlarından.. neden söylemeyeyim dedim kendi kendime, bu kadar zor kazanılmış bir istiklal için?..

aynı zamanda utanmıştım, atamızın bu vatanı emanet ettiği türk genci ne yapmaktaydı? üzülmüştüm, utanmıştım..

şimdi liselerin önünden geçerken bakıyorum da hala bir değişiklik yok, zorlanarak, istemeyerek söylüyorlar istiklal marşını. ''neden?'' diyorum kendi kendime, neden?.. neden bu kadar yozlaştık?..
herşey zamanında olmalıdır efenim.
akıl yaşta değil baştadırın en güzel örneği; aklını bu yaşta kullanabilen bir kız hemde bunu istiklal marşı ezberleyerek yapıyor.
gidip barbie bebekleriyle oynaması gereken kızdır..iyiki bu çocuğun anne-babası gibi değildi benimkiler demek geliyor içimden..sokakta oynayamadıktan, yaramazlık yapamadıktan, oturup 10 kıta birşey ezberleyerek çocuk mu olunurmuş lan..bırakın bu işleri zamanı gelince ülkesini sevmeyi öğretirsin çocuğuna..3.5 yaşında bırak da çocuk olsun çocuğun...
adını zor söyleyen çocuğa "serhaddim" dedirtmek gaddarlıktır.
3.5 yaşında istiklal marşını bilen kız yoktur, 3.5 yaşında istiklal marşı ezberletilmiş kız vardır.
bu kızın anne-babasını psikoloğa havale etmek gerekir.
adını zor söyleyen çocuğa "serhaddim" dedirtmek iyiliktir.o yavrucağında atalarının,dedelerinin kanlarıyla sulanmıştır bu toprak, daha bu yasta kime nasıl teşekkür edileceği öğretilen çocuktur.bu yaştan böyle şeyler aşılanıyor ki lise çağına geldiğinde istiklal marşı okunurken sanki bir b*k varmış gibi durduk yere sırıtan gerzeklerden olmayacağı kesin gibidir.
edit: eksileyen arkadas,milli marşımızı pek beğenmiyor galiba, söylenmesine karşı mı ne?
insani mutlu etse de; istiklal marsini, yazanını, yazıldığı koşulları, yazım sürecini ve bu güzel marşın içeriğini bilmediği sürece; onun çok da işine yaramayacak, fakat yine de insanın yüzünde ufacık bir tebessüm yaratan bir kisi.