bugün

yine insanların üzerine yaygara koparacakları saçma sapan baltalamaya çalışacakları miting olacağı şüpheli ve üzerinde "bari bu sefer gelenlerin teker teker isim ve imzalarını alsalar da bazıları tarafından indirildikçe indirilmek zorunda bırakılmasın" tavsiyesini taşıyan mitingdir.
calisiyor olmamdan dolayi katilamayacagim miting. ne yazik ki 1 mayisa da bu yuzden katilamiyorum, kahroluyorum.

ancak tahmin ediyorum ki basindan ve internetten takip ederken en azindan recep tayyip erdogan'in yeni yaratici tepkilerini gorecek ve duyacagizdir, bir ihtimal sozlukte bunlari irdeleyecegizdir.
(bkz: aman allahim yine mi milyonlar) (bkz: falan)
nedir şu mitinglerden çağlayan'lıların çektiği? orada yaşayan insanların resmen hayatları alt üst oluyor. miting alanına en yakınında florance nightangle hastanesi var. acil hasta taşıyan ambulanslari miting günlerindei gültepe'nin sokaklarından gitmeye çalışıyor.

ne ipleyen var, nede skleyen.
katılacak olanların önce ankara'daki kerkük mitingine katılıp oradan istanbul'a harekete etmesi beklenen eylem.

28'inde tandoğan'da ırak işgali, barzani'nin kendini bilmezliği, türkmen soykırımı..vs. protesto edilir. ertesi sabaha kadar otobüsler kornalar eşliğinde istanbul'a hareket eder. bu arada güvenli (!) bolu dağı geçidi denenmiş olur. çağlayan'da dinciler, misyoner karşıtları ve ermeni soykırımı yasaları protesto edilir. anti-amerikan program iyice yerine oturmuş, mesajlar verilmiş olur.

bir taşla, kuş sürüsü avlanır.

kerkük mitingi sonrası düzenleme : "çok yalnızım be atam".
mitingin bildirisi için,
http://www.add.org.tr/
14 nisan'da bedenene değilse de, kalben ankara'da olan istanbulluların katılacağı mitingtir. *
Türkiye demokratik bir ülkedir. Bu ülkede demokratik yollarla mevcut hukuki zemin içinde herkes kendini ifade eder. 'Nasıl olur da parlamentomuz sayın müstakbel cumhurbaşkanını seçmeye çalışırken, dışardan birileri gösteriler yapar da sonucu etkilemeye çalışır' gibi düşüncede olmamak lazım. * Sivil itaatsizlik denen bir kavram vardır. Demokratik kurallara uygun olarak toplumun değişik kesimleri kendilerinin farklı eğilimlerini ifade etmesi son derece normaldir.
(bkz: kabak tadı veren yürüyüşler)
http://www.ntvmsnbc.com/news/406367.asp
14 nisan mitingi kadar kalabalik olmayacagini dusundugum miting.
--spoiler--
Saygıdeğer dostlar,

Türkiye Cumhuriyeti devletinin 11.başkanı olmak üzere Sayın Abdullah Gül'ün hem aday gösteriliş yöntemi, hem de siyasal kimliği, ulusal bağımsızlığımız, yurt bütünlüğümüz, özgür toplumsal yaşamımız açılarından temelli yanlışlarla doludur.

ilk olarak, bir partinin Cumhurbaşkanı adayının o partinin genel
başkanı tarafından adeta atanır gibi belirlenmesi yolunun, bu makamın nitelikleriyle, ulus gözündeki yüce saygınlığıyla bağdaşmayacağı göz ardı edilmemelidir. Bir parti grubunun Genel Başkanına "Cumhurbaşkanı olmak üzere senin belirleyeceğin kişiye oy vereceğiz." diye yetki vermesi, demokrasinin temel ilkelerine aykırıdır, kanısındayım.

ikinci olarak, Sayın Gül, ulusal bağımsızlığımızın, insanlık onurumuzun simgesi, ülke bütünlüğümüzün tapusu olan Lozan Andlaşmasının 80.yıldönümü 24 Temmuz 2003 günü, hem de ABD askerlerinin Türk subaylarının başına çuval geçirmesinden on-onbeş gün kadar sonra, ABD Başkenti Vasington'a koşan, üstelik sanki Türkiye Cumhuriyeti kusurluymuş gibi, "ilişkilerimizi düzeltmek için gidiyorum" diyerek koşan, bu iş için de bula bula Lozan onur günümüzün 80. yıldönümünü seçen kişidir. Bu tutum ve düşünce
yapısında olan bir kişinin Türkiye Cumhuriyeti devlet başkanlığına
gelmesinin çok yanlış olacağını düşünüyorum.

Üçüncü olarak kadını eşit insan değil, doğuştan eksik bir varlık
sayan kafa yapısının simgesi olan türbanı, Türk ulusal egemenlik ve
insan hakları düzeninin kalesi olan Çankaya'ya oturtmak, oradan ulusa ve tüm dünyaya Türk ulusunun kadın anlayışının, toplumsal ve siyasal düzende kadının yeri konusundaki anlayışının bu olduğunu her gün sergilemek, yine demokrasiyle, insan hakları düzeniyle bağdaşmayacağı gibi, ulusal birliğimizi, barış ve gönencimizi, sonuç olarak da bağımsızlığımızı ve ülke bütünlüğümüzü çok büyük tehditlere açık duruma getirir kanısındayım. Unutmayalım ki ABD ve AB'nin Büyük Orta-Doğu sömürgecilik projesi, Türk ulusunu Arap dünyasının düzeyinde görmek ve göstermek amacındadır.

Bu nedenlerle Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki muhalefet partileri ve bu nedenleri geçerli gören AKP milletvekillleri, Cumhurbaşkanlığı seçimi için AKP grup kararının onaylanması niteliğindeki bu oturumlara kesinlikle katılmamalı, 367 oyun bulunmasına asla olanak vermemeli, bu koşullarda yapılacak seçimin hukuksal sakatlığı görüşünün Anayasa yargısına götürülmesi yolunu açmalıdırlar, kanısındayım.

Türkiye Cumhuriyeti'nin gerektirdiği niteliklerde bir Cumhurbaşkanı,
ancak genel seçimlerden sonra oluşacak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yeni bileşimince seçilebilir.

Bunun gerçekleşmesi için ulus olarak sesimizi en gür biçimde yükseltmek üzere 29 Nisan'da istanbul Çağlayan'da, milyonlar olalım, meydanlara sığmayalım.

Saygılarımla.
Prof. Dr. Özer Ozankaya
--spoiler--
bazı kesimlerin mızıkcılık yapmasından başka bir şey değildir. nedir amaç gül köşke çıkmasın o çıkmasın bu çıkmasın. 14 nisan mitingi kadar büyük olmayacak miting. tandoğanda ben de ordaydım ve ordaki mantıklı azınlık gibi rte ye karşı değil akepe ye karşıydım ama konuşmacılar ve katılımcıların çoğu rte ye karşı anlamsız bir kin içerisindeydiler. rte çok iyi bir adam mı da ona kin duymayacaz? tamam haklısınız ama mitingin amacı bambaşka olmalıydı be canlar, kaçırdınız çoğunuz. şimdi size kim inanır kim itibar eder?
ordu göreve tespitli miting.

aynı günlerde daha yararlı bir miting için;

(bkz: başka bir enerji mümkün)
Akp'ye karşı yapılacak olan mitingdir. Saçma bir mitingdir.Oraya beş milyon kişi de gelse bu parti (her ne kadar günahım kadar sevmesem de) tek parti olarak iktidara gelmiştir. Anlamıyorum ki cumhuriyeti savunuyoruz diyorsunuz cumhuriyetin en doğal hakkı demokrasiyi küçümsüyorsunuz Akp'nin yaptığı bir sürü iğrenç iş var onları kınayan bir miting yapılsa belki onlar da biraz akıllanır. Bu yapılacak miting banane banane ben istemiyorum oynamicam mitinginden başka bir şey değildir. Gaz olan halkımın bir başka fevri davranışı.Yine de gidenleri kınamıyoruz sadece enerjilerini ve duyarlılıklarını biraz daha gerekli ve hayırlı işler için sarf etseler tüm millet rahat eder.
dışı güzel içi çirkin miting.
cumhuriyet adı altında iktidarı bile değil onun genel başkanını eleştiren mitinglerin bir yenisi.

(bkz: ya bi git yaaaa)
mutlaka katılacağım mitingdir. kimin it olduğu bakış açısına göre değişmektedir.
bayrağımı kapıp gideceğim mitingdir.
şu vatan için 2 saat ayakta durmaktamı zul geldi?
yapınız efendim, yapalım. Bu memleket hepimizin, bir ikincisi de yok.
bu olaydan sonra daha bir anlam kazanmıs miting dir.
27 nisan 2007 genelkurmay baskanligi aciklamasi
kesinlikle katılınması gereken mitingdir.. bu ülkede artık insanlar birşeyleri reddetmeliler aksi takdirde bu ülke kendi milletini öteki yapıp reddedecektir..
neden? kimden? korkuyorlar da böyle mitingler düzenleme ihtiyacı duyuyorlar diye sorulması gereken, gereksiz organizasyon. bu millet hiç bir şeyden memnun olmaz mı? başbakan'ın eşi başını örtüyor diye sen neden rahatsızlık duyuyorsun? cumhurbaşkanı seçilecek olan adayın eşi'nin başı örtülü diye neden rahatsızlık duyuyorsun? yaşadığın mahallede başı kapalı kimse yok mu? çalıştığın işyerinde başı kapalı kimse yok mu? başı kapalı eşin, dostun, arkadaşın hiç mi yok? bu korku neden? demokrasi diye eşitlik adalet diye bas bas bağırıyorsunuz da neden cumhurbaşkanı'nın eşi'nin başı kapalı olamaz diye diretiyor zorlama uygulamaya çalışıyorsunuz? hani özgürlük? başını örterken size mi soracak?
şu anki parlamentoyu halk seçmedi mi? seçim usulune göre yapılmadı mı? usulsüzlük mü oldu? hükümet dalavereyle mi geldi başa? bu güne kadar meclis seçerken cumhurbaşkanı'nı sorun yoktu da, bugün değişen ne? bu korku neden? cumhuriyet elden gidiyor cümlesini sarf etme cürretini sana kim verdi? bu güne kadar cumhuriyet için ne yaptın da şimdi sokağa dökülme gereği duydun? bu ülke için kan dökenlerin yüreklerinde biraz da olsa iman vardı, zaferin gelmesini sağlayan. az bir şey imanınız olsa bu gerksiz olaylara kalkışmaz huzur içinde yaşamaya çalışırdınız, ama yok! yıllardır hep itiraz eden oldunuz çünkü idare etme potasiyeliniz yok, sadece itiraz etme çığırtkanlık yapma becerisine sahipsiniz.
bir taraflarınızı da yırtsanız adalet yerini bulacaktır. türkiye'yi kaosa sokmaya kimsesin hakkı yoktur.
saat 14:00'da başlayacak olan, benim de bayrağımı kapıp mutlaka gideceğim mitingdir.
--spoiler--
görsel
--spoiler--

ülkemizi bu görüntüden kurtarmak isteyen kardeşlerimizin meydanda olacağı mitingtir.
babalarının neden rum değil de türk olduğunun farkında olan, bunun değerini bilen, bir vatana sahip olabildiğinin önemini bilen ve canım ulu önder atatürk'ün bize bıraktığı bu vatanın düşmanı olmayanların katılacağı, katılmayı düşünmeyenlerin bu gerçekleri gözden geçirerek katılmama kararını tekrar düşünmeleri gerektiği miting'dir.
miting sonrası meclis başkanından kuru gürültüye pabuç bırakmayız gibi söylemleri tekrar duyabiliriz diye düşündüğüm. asıl biz kuru gürültüye pabuç bırakmayız diyerek sonuna kadar desteklediğim miting.
(bkz: yarın ağlayan olmamak için bugün çağlayan olmaya)