bugün

Umutsuzluğa gerek olmayan seçim. Bir kısım küskün muhalif seçmen ilk turda biter rehaveti ile sandığa gitmedi. ikinci turda gerekeni yapacaklar. Bu moral bozukluğunun nedeni tayyip'in aldığı yüzde 49. Arkadaşlar tayyip erdoğan bu seçimde yüzde 49 aldıysa cümle alem annemle münasebete girsin. En yandaş anketlerde bile ilk turda alacağı oy yüzde 46-47 olarak gösteriliyordu. Ysk'nin 23 sularında açıkladığı oran: kk:%48.5, rte:%45 idi. Rte'nin o saatten sonra yüzde 4 oy artırması imkansız. Çünkü her seçimde önce rte'nin önde olduğu illerden başlanır. Gece saatlerinde ise ysk rte:%49 kk:%45 dedi. Rte'nin aa'yi arayıp "yüzde 49'da sabit tutun" dediği konuşuluyor. Bu bir psikolojik harp. Muhalif seçmenin moralini bozmakti amaç ve başardılar. Tufaya gelmeyin. Bu seçim bizim. ikinci turda firesiz sandığa gidilecek ve bu iş bitecek.
aklı selim cuhapeli bu seçimi ak parti her
yönden kazanacağını bilir. kartoncu
bile kazanır demiş realist olmak böyledir.
Chp seçmeninin çoğu kılıçdaroğlunu protesto etmek için sandığa bile gitmeyebilir, onun için Erdoğanın %54 gibi ezici bir oranla kazanması mümkün görünüyor, chp kitlesi yıldı artık adamların oy kullanmaya hefesi bile kalmadı.
Ben Erdoğan'ın 55 e 45 kazanacağını düşünüyorum. Belki bu oran hafif bile kalabilir. Bugün bile tarihin en yüksek seçim katılımı ile aldıkları maksimum oy yüzde 45 olduğu halde. Bu oran 40 a doğru çekilir. Erdoğan 55-60 arası alır diyorum.

Bu CHP'liler bu hezimete rağmen diyorlar ki halk suçlu Kılıçdaroğlu suçlu değil. Bunlar bu kafayla 2028 de de dedelerine oy vermeye koşa koşa giderler. Kılıçdaroğlu seçim gecesi açıklama yaparken korkudan çenesi titriyordu bu halk bu sefer beni sikecek galiba diye. Ama korkma dede bunlar halk değil "cumhuriyet halk" bir sonraki seçimlerde yeniden CHP başkanı olur devam edersin.

Ben Sinan Ogan'la bir anlaşma çıkacağına inanmıyorum. HDP yi uzaklaştırsan oyu azalır. Sinan Ogan'a oy veren insanların yüzde 4.7 si bile kk ya verse, Tayyip Erdoğan'a 0.6 oy gerekiyor.
Tayyip Erdoğan'ın bu seçimi kazandığını göremeyecek kadar kör olmayın bari.
Hep vatandaş mı hesap yapacak? Şimdi oturup biraz da siz hesap yapın şuradan 3 gelse buraya 5 gitse diye.
2019 istanbul seçimlerinde chp’nin kazanması için bir arkadaş grubum ile totem yapmıştık. Şimdi bu seçimlerde kazanacağız gazıyla hiç o işlere bulaşmadık. Fakat son çare aynı totemi yapmak için arkadaşıma mesaj attım.

Kaybederken kazanmak için gidip tayyibe can-ı gönülden inanarak oy vermelisin dedim. Düşünüp dönecek. Eğer kabul ederse kesin piro kazanacak. Çünkü arkadaşım kimi destekledi ise hep kaybetti. Aileden CHP’li olmasına rağmen 2019’da binaliyi destekleyip kaybettirdiği gibi.
oy kullanmaya gitmeyeceğim gündür.
görsel
görsel
(bkz: kılıçdaroğlu nun akp ajanı olması)
Yolsuzluklara, yoksulluğa dur denecek seçimdir.
Ekonomi ne hale geldi AMK.

Millet kavramını yeniden anlatacak seçimdir.

Her yer Ortadoğulu mülteci doldu AMK.
--spoiler--
ben sinan ogan'la bir anlaşma çıkacağına inanmıyorum. hdp yi uzaklaştırsan oyu azalır. sinan ogan'a oy veren insanların yüzde 4.7 si bile kk ya verse, tayyip erdoğan'a 0.6 oy gerekiyor.
tayyip erdoğan'ın bu seçimi kazandığını göremeyecek kadar kör olmayın bari.
1
292
16.05.2023 16:24
nietzschenintorunu

--spoiler--

ula salak solaklar tasvip etmediğim bu kullanıcı kadar kafanız çalışmıyor vallahi.
kazananı bellidir. Tabii ki erdoğan.
kknın kazanmasıyla beraber ülkede yavaş yavaş gelişmelerin ooabilieceği ihtimali.
Bu büyük günde ata'mızın umut aşılayan o güzel sözünü tekrardan paylaşalım.

O başardı. Biz de başaracağız.

görsel
kemal kılıçdaroğlu'nun 12. seçim kaybedişi olacaktır.

chp yönetimini "onurlu insanlardı" şeklinde hatırlayabilmemiz için yapmaları gereken tek hareket var: seçim sonuçları açıklandıktan sonra topluca intihar etmeleri.

matematiksel olarak rte'nin kazanacağı seçimdir.
Muhalefetin kendi işini zora soktuğu seçim.
iki adayın da kazanamayacağı seçimdir. Bahçeli “yeni Cumhurbaşkanı” dedi. Sinan oğan da etkisiz eleman,Bahçeli onun için “var olup olmadığı belli olmayan oylarla”dedi.
bahçeliyi ciddiye mi alıyoruz?
Yemin ederim ülke gündemi aşçı bahçıvana, bahçıvan şoföre, şoför uşağa Sonra hepsi birden uşağa şeklinde ilerliyor.

Beynim ambale oldu. Bitsin de kurtulalım. Ne olacaksa da olsun noktasına getirdiler insanları.
tarihi bir gün. yol ayırımı. bakalım ne olacak? inşallah türkiye bile bile lades demez.
Üçüncüye kalırsa oy atmaya gitmeyeceğim. Bıktım usandım saçma sapan bu şeylerden. Dedem zaten tansiyon hastası zor götürmüştük sandığa. Gene tırmanacak yokuşu.
Aksam kizimda sordu anne bu seferde kimse kazanamazsa bir daha mi oy vereceksiniz diye . Yok artik iki haftada bir secim mi olur.
Bastık oyumuzu piroya.

Kazanırız kazanmayız ama tarafımız belli olsun en azından.
Son seçim olmaz inşallah.