bugün

21.20 maçtan önceki dizi biter
21.30 yavaş yavaş şampiyonlar ligi tanıtım klipleri dönmeye başlar ekranda
21.35 iyice sıklaşır
21.40 stadın ilk görüntüsüne ulaşır; atmosferi, stadın doluluk oranını vs. incelersiniz
veee 21.45 maç başlar. başlayan şampiyonlar ligi maçıdır. izlediğiniz kanal star tv dir.

not: eğer maç rusya'da oynanmıyorsa. çünkü; soğuk, don ve bunun gibi sebeblerden dolayı maç daha erken başlar.
not2: maçlar avrupa'da daha erken başlar ama türkiye saati 21.45 e denk gelir.
(bkz: 20 45)*
ne zaman ki bir fenerbahçeli bir galatasaraylıya saati sorsa aldıgı cevaptır. aynı cevap hiç üşenmeden verilmek suretiyle fenerlinin yüz ifadesi dikkatle izlenir.**
2007 - 2008 sezonunda galatasaray' ın eze eze, seve seve ilan edeceği şampiyonluğunun saati.
dertlerin, tasaların unutulduğu; evin arkadaşlarla dolduğu, cipslerin, kolaların, biraların, bağırışmaların, küfürlerin, tezahüratların havalarda uçuştuğu; kısacası 90 dakikalığına hayatın unutulup her şeyin bir toptan ibaret olduğu an...

(bkz: bir sosyal etkinlik olarak şampiyonlar ligi maçı)
(bkz: kartal için tur vakti)
çocukluk döneminin ulaşılmaz saatiydi benim için 21:45. galatasaray'ın avrupa takımı olduğu zamanlar benim ilkokul yıllarıma denk geliyor. uefa kupası final maçının uzatmalarını izlememe bile müsade edilmeyen bir evde yaşadığım da düşünülürse, çok büyük bir hayaldi benim için 21:45 keyfini yaşayabilmek. yıllar geçti, ben büyüdüm. artık ilk devreyi izleyebildiğim maçlar oluyordu. ama gel gelelim eski galatasaray değildi artık sahadaki. daha önemlisi, şampiyonlar ligine hasret kaldık. şimdi üniversitede okuyorum,istedğim saat yatabiliyorum. ama galatasaray'ım yerine fenerbahçe'yi izliyorum. büyüdükçe kaybolan umutlarımdan sadece biridir 21:45. şimdilerde sadece futbol izledğim sıradan bir zaman dilimi..
gmt ye gore 19:45 e denk gelen saat.
20 45 ten tam 1 saat sonrası. şampiyonluk kutlaması için caddeye akılan dakikalar...
türkiye için rusya haricindeki şampiyonlar ligi maçlarının başlama saati; 2 sene öncesine kadar hayatımdaki tek mutluluğun başlangıç saatiydi. ne zaman ki geldik buralara, o saat 22:45'e dönüverdi, anlamsızlaştı.
her zamanki gibi kişisel olarak, büyülü bir etkisi olduğu düşünülen zaman parçasıdır. bir sonraki gün sabahın köründe okula gidecek ödevini yapmamış çocuğun 23:45'te bitecek olan o sürece girerken yaşadığı tedirginlik ve hissettiği heyecan, bir onyılın hatıralarından kalan ufacık bir mirastır.

çok fazla romantize etmeye gerek yok; şampiyonlar ligi maçlarının türkiye saatiyle başladığı zamandır.
30.05.2009 tarihinde sivassporun şampiyon olacağı saattir. *
tarih tekerrür mü edecek... son hafta denizlispor deplasmanında yenilen fenerbahçe ve şampiyon galatasaray.

(bkz: denizlispor)
fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan edeceği saat.saat kaç lan?
(bkz: 8 15 vapuru)
galatasaray ile anılan saat.
devlet bahçeli'nin biraz uğraşsa 40 yapacağı saattir.
türkiye'de galatasaray ile özdeşleşen saat.
(bkz: galatasaray)
görsel
artık tarihe karışacaktır. bu sene saatleri ileri almayacağımız için şampiyonlar ligi maçlarını artık 23.45 te, avrupa ligi maçlarını da 23.05 te izleyebileceğiz.
kendi gününde, kendi saatinde.