bugün

Bence 16-17 civarı bir şey olur...

Daha aşağısıda olabilir..

Swh...
15.600 olur. küsuratını bilemem. 630 olur 650 olur orasını bilmem.
Mehmet Şimşek karar verirse 15’i geçmez.

Tayyip karar vereceğine göre;

17.
asgari ücretin ne kadar olacağı önemli değil. önemli olan alım gücü. o da bizde düşük. buna göre yine her halta zam gelecek. üretim yoksa güçlü ekonomi de yoktur.
Kesinlikle 14.600 den başka vermezler. Hadi bilemedin 15.000 olur. Kiralarda 30 bine çıkar bu ülke böyle devam eder. Net.
Asgari ücretle çalışanların ulu Tengri yardımcısı olsun. bu hükümet sayesinde yaprağı yiyecekler..
ben 13-14 bin falan diye tahmin etmiştim ekşi sözlükte ve tahminim doğru çıktı.
16.500'e komisyon bağlar, 18.000'e BOP'çu noktalar. Seçim var ve şov lazım, değil mi?
16.800 gibi duruyor.

Daha fazlasına işsizlik rekoru kırılır.
16.500-16.700 arası.
Fazlasına işsizlik rekoru falan kırılmaz. Bugün itibariyle zaten 3 aydır işe giren düz değil dümdüz insanlar ortalama 14.500 lira civarında işe başlıyor, en azından kendi işletmem de öyle. Yani 17-17,5 bandı da çok etkilemez.

Keşke ekonomimiz iyi olsa idi de insanlar 5000 lira alıp o parayla ev araba borcuna girebilse idi.
17 bin kayme.
15 bin 506 lira 72 kuruş olacaktır...
ben 14 bin diyordum ama istanbulkart'a zam geldiği için bu sene bence 15 bin ya da 16 bin olmalı. 17 bin de olabilir. hakkımızda hayırlısı olsun.
17 civarında olacaktir. Devlet memura zam verirken ayrı, işçiye zam verirken ayrı bakar. Memura verdiği para devletin kasasından çıkmaktadır. işçiye ise patronlar verir ve verdiği ölçüde vergi ödenir.
Asgari yi bilmem de alım gücü yükselsin kâfi. Yumurtadan çaya yine minnacık fiyat güncellemesi gelmiş.
Azgari ücret mi demek istediniz?

Az gari. Yetip durun deyom amma yetmeyo.

Azgari ücret, tahminimce 15 bin 716 lira olacaktır.

Az beya.
15 bin lirayı geçmez kanımca.