bugün

Daha fazla ölümün, daha fazla yolsuzluğun, daha fazla hırsızlığın ve daha fazla fakirliğin olacağı bir yılın mutlulukla kutlanması ile daha sonra tüm bu olanlara isyan edilmesi arasındaki ince çizgi.
Hoşgeldşn moruk. inşallah bi önceki sürümüne benzemezsin. Mümkünse şehit vermediğimiz, ülkemizin refah ve huzura kavuştuğu, maddi manevi ülemizin rahatladığı bir yıl olması dileğiyle. Bütün yazar kardeşlerimizin yeni yılı kutlu olsun sağlık ve mutluluk içinde geçsin inşallah.
hayırli bir yıl olur inşallah.
Hadi bakalım hayırlısı olsun hepimize.

Saygılar sunuyorum azizim...
hoşgeldin 2017!
Mutlu yıllar güzel insanlar.
Herkesin yeni yılını kutlar, başarı sağlık falan filan dilerim.
hoş gelmiş 12. nesil yeni yıl.
girdik bakalım. herkese mutlu, huzurlu bir sene olur inşallah. biz girdik diye intikam almak istemez inşallah.
yeni yılda allah herkese sağlık mutluluk ve huzur nasip eder InsAllah.
ilk dakikalarını yaşadığımız yeni bir yıl.
dilerim ki, 7 renkli gökkuşağı gibi rengarenk ve güzel bir yıl olsun. musmutlu yıllar herkese.
neler bekliyor bizi neler...
umarım savaşın ve terörün olmadığı, masumların ölmediği, huzur, sevgi ve saygı dolu bir yıl olur.
görsel
35 dakika sonra gireceğimiz yıldır. daha geçen seneden tam bir yıl geçmedi saatler geri alınmayınca.
Bana aşk mutluluk saglık para başarı getirsin fazla şey istemiyorum ki yani.
geldi. bakalım...
Alt geçitten kar yağışından kurtulmanın verdiği rahatlıkla beremi çıkartarak geçiyordum. Saçlarım yapışmış beyaz saç tellerim örme atkıya dökülmüştü. Tam geçit bitmiş metro tarafına geçecektim ki
arkamdan biri dokundu
korktum
yavaşça döndüm

Orta yaşlı bir adam Bunlar neyi kutluyorlar dedi
yeni yılı dedim
Kaç olduk dedi
2017 dedim
Bi ekmek parası var mı dedi ?
Korkudan sıktığım avuçlarımı cebimin içinde kendi haline bıraktım.
Sol avuç içimde resmin vardı
Sağ avucuma bozukluklardan alıp adama verdim
yanımdan geçip gitti

Elimi cebimden çıkartıp resmine baktım.

iyice eskimiş bir resim

arkasını çevirdim

sene :2000 bahar yazıyordu.

tanım : yeni yıl.
Gireli yarım saat olmuştur.
-Herkez bana girdi.
2017
21. yüzyılın ve 3. milenyumun 17. yılıdır. vatana millete hayırlı, uğurlu bir yıl olsun!

görsel
güzel geçmesini temenni ettiğimiz yıldır...
2017 ne olacak amk kendimden beklentilerim var (blekmoli) kendi beklentilerimi karşılayayım yeter.
Bok gibi bir yıl daha şahsım adına.
kutlu olsundur, güzellikler getirsindir inşallah.