bugün

(bkz: donum yırtık ama 1 milyarlık telefonum var)
parası olmasa da zevkinden vazgeçmeyen kişidir. aç kalır, açıkta kalır marlboro içerim düşüncesine sahiptir.
cafe'ye oturduğunda 1.8 saniyelik aralıklarla şak şak şak diye marlboro'sunu, 1000-ytl'lik cep telefonunu ve birkaç aydır kirasını ödeyemediği evinin anahtarını vurur masaya.
kanımca artiz kişiliktir. sağa sola caka satmayı o kadar çok sever ki varsın olmasın cebimde param namım yürüsün yeter mantığı ile haraket eden zattır. böylelerine acımayacaksın, ne hali varsa görsündür.
şahsiyetin, sahip olunan paranın miktarına ve ona göre yapılan tercihle bağlantısı olmayan durumdur.
ancak kişi, parasızlıktan yakındığı halde pahalı tercihlerde bulunuyor ise; ya alışkanlıktan vazgeçemiyor ya da karakter zaafiyeti içerisindedir.
4 paket sigara alıp otostopu ve aç gezmeyi de tercih edebilecek insandır.tercih meselesi bi yerde karışmayın elleşmeyin.
ay sonudur maaş gününü yada öğrenciyse ailesinden para bekliyordur son 20 ytl si kalmıştır ve sigarasını değiştirmek için hiçbir neden yoktur ortada, herkes zaman zaman parasız kalablir, para varken hava olsun diye marlboro yokken samsun viceroy ve türevlerini içen gösteriş budalası insanlardan kat kat şahsiyetlidir.
(bkz: aç kabadayı)
istikrar abidesidir. Takdir edilecek kişiir. Bunda başlık açılacak bişey yoktur.
parasının yarısını sigaraya gömüp bir de parasızlıktan dert yanan kişidir. içmese geberir sanki. hoş içse de geberir...
cebinde 4.8 ytl kalsa bile marlboro'sundan vazgeçmeyecek kadar sıkı marlboro tiryakisi olan şahsiyettir.
basligin aynisini bunyesine islemis, bir adet arkadas sahibi oldugum durum...

"acaba nasil olur ki?" dersiniz kendi kendinize, ama arkadasim cebinde parasi kalmasa da, parasi olmasa da, bir turlu bulmaktadir o illet kirmizi marlboro paketini. hele hele, kendisinin okuldayken, cafedeyken, yine cebinde kisitli miktarda parasi varken "starbucks"a gitmeye yeltenirken, ya da bu gibi yerlerdeyken; kisacasi "official ortamlardaykene" marlboro nun dumanini icine cekip de, havaya dogru salmasindan sonra, evine donuslerde samsun 216 ile yoluna devam etmesi de, isin vehametini acikliga kavusturmaktadir herhalde, bir nebze de olsa.

demek ki neymis, insanciklarimiz goz boyama, "bak ben marlboro iciyorum, param var benim" dedirtme pahasina dahi, "emelcik"lerinden vazgecmemektedirler, varsin gecmis olsun, parasi olsun, bol bol marlboro icsin, karton karton alsin, iki tane burun deligine, ikiser tane kulaklarina, kacar tane de aliyorsa da, "artik capina bagli" g.t deligine tikasin, ama dedigim gibi "official yerlerde" (bkz: anladin sen onu), kalkip da "marlboro iciyorum, bana baksana, gor beni gor" seklindeki halleri de, damarlarimi hulk kivamina getirmektedir efenim...
marlboro için, son 5 tl yi bile feda edebilecek haysiyetsizdir. nolucak lan alt tarafı bi aç kalırsın, evine taksiyle gitmezsin yürürsün..
götten duman çıkarma kabiliyetine sahiptir.
bırakın 20 liraları, milyoner dahi olsa * almaması gereken kişiliktir.

(bkz: boykot)
o kadar şahsiyetsizdir ki sigarasını zippo ile yakar.
"Yok içmeye bir şişe bile ayran. Nene gerek senin taht-ı revan." denilesi şahsiyettir.
bir ihtimal "20 ytl si kaldığı halde marlboro alan lakin az içen asil" dir.
20 ytl ye bi marlboro ve 3 tane extra bira alırsa esaslı eylemi gerçekleştirecek cingenler gibi gün yedik bugun bulduk hepimiz dün aç bi kulduk misali hayatını idame ettirecek kişidir. ayrıca bu cesaretinden ötürü şahsiyetsiz değil bilakis cesur ve onurlu bir davranıştır. kutlamak gerek.
baska sigara icemiyordur, zevk almiyordur.
bunda anlamayacak ne var ki?

o degil de sigara icmedigi halde icen adama kulp takan sahsiyetsize ben ne diyeyim?.
kimi zaman o sigarayı içerken cebinde beş kuruşu kalmamıştır fakat banka hesap kartında ayağının altına koyduğunda adamı 20 cm havaya kaldıracak kadar hesabı vardır.

para her zaman işe yaramıyor sadece otoparka vericek kadar bozuk paranız olsun yeter. geri kalan için mastercard uygun çözümdür.
(bkz: yaa ben başka içemiyom boğazımı yakıyo) !
(bkz: ayrani yok icmeye tahtirevanla gider sicmaya)
bir paket aldıktan sonra hala 3 paket daha alacak kadar parası olduğunu bilen kişidir. marlboro 30 tl olsa o halde şahsiyetsiz denilebilirdi ancak 5 tl olan bir sigara için tutupta adama şahsiyetsiz demek biraz saçma oluyor. ne yapsın winston mu içsin 3.75 tl ne farkedecek 1.25 ile hayatımı kurtulacaktır ? bu soruların cevabını kafasında vermiş olan marlboro tiryakisidir.
sigarasını tüttürürken carpe diem diyen insan.
güncel Önemli Başlıklar