bugün

gerçekleşmesine 2 gün kalmış zirvedir.
özel nedenlerden dolayı katılamadığım katılsaydım da çok zevkli geçebilirdi dediğim gidemediğim için azre ye büyük ayıp ettiğim zirvedir.özrüm olsundur.*
cep telefonunun hayatimizdaki yerini aleni bir sekilde vurgulayan zirve.
karganın toparladığı zirve olmuştur.
şu an haberini aldığım,bilseydim mutlaka gelirdim dediğim zirvedir.***

edit:yazarken zirvenin patladığından haberim yoktu.aslında iyi olmuş gelmediğim,bilmediğim yerlerde kurda kuşa yem olurdum maazallah *
(bkz: (#561077))
bit organizatör un toparlamaya çalıştığı zirve olmuştur.
çok acelecei olduğumdan zirveden iki gün sonra acele acele mesaj yolladığım zirve olmuştur. aslında iki hafta daha beklemem gereirdi. ayıp ettim.
şimdik uzun olana da cevap yazayım. melankolik arkadaşımız bizi haldun taner sahnesi önünde bekliyordu. hem de insanların olduğu yerde. peki azre arkadaşımız nerde bekliyordu o sırada? ayrıca biz kafeye gittiğmizde bir bayanın geldiğini radaki grupla konuşup bunlar değil deyip gittiğini de biliyorum. yani basit mantıkla biz daha kafeye gitmeden gittiğine göre 14.30 itibari ile direk olay mahalini terketmiş olması gerekiyor. zira biz kafeye 14.40 civarında gidebildik. ilk önce kafede oturup beklediği bilgisi alınmıştı bu verilen bilgi çürütüldükten sonra (kafede tek başıa oturan kimsenin olmayışı ve yasak mervenin azreyi tanıması) şimdi de haldun tanerin önünde güneş altında 1 saat 15 dakika beklediği öğrenilmiştir. onu da çürütsek başka şeyler olabilir benim istediğim bahane değil. kısaca bir özür. eqin, melankolik, yasak merve ve hatta eliff ve miksajı dahi ben organize ettim gibi bir şey oldu.
öneri. böyle durumlarda en azından 19 u sabahı herkese mesaj atılır geliyorsunuz değil mi diye sorulur. yer teyit edilir başlık üst sıraya taşınır. arkadaşımızn biri orada beklemiş onunla damı karşılaşılmadı?
neyse çok snirliyim bu şekilde de geçmeyecek gibi.
ama buradan allah büyük konuşturmasın eğer başka zirve yaparsa azre nin yaptığı zirvelere katılmaycağımı belirtirim.

yeni haber: elifff zirve öncesi tucimaniayı arayıp zirveye davet etmiştir. daha sonra azre tucimania ve asiti kaçmış kola ile buluştuysa, bizim orada olduğumuz bilgisini edinmiş olabilir. edinmiştir demiyorum. eğer edindiyse tucimania da elifff in telefonu mevcuttru. akla öğrendiyse eğer, salla gitsin diye düşündü mü sorusu geliyor...
bu arada kafeye gitme zamanımız 15:00 civarıymış
genele açıklama girmeden önce özellere özel olarak mesaj yolanan zirvedir
ama yaşımın küçük olduğunu yada büyümemiş * iddia eden bazı yazar insanlar yaşlarının büyüklüğünü kanıtlarcasına sabırsız bi şekilde özele gelen mesaja müteakiben genele entry girmekte geç kalmamışlardır *
Bir çok sinirli insan yaratan talihsiz bir zirve olmuştur
19 agustos istanbul tabu zirvesi

(bkz: hüsran)*
(bkz: kaynaşma)*
talihsiz bir seçimle tarafımdan buluşma yeri haldun taner sahnesinin önü * olarak konulan zirvedir
tecrübe 1: yer seçimi kesinlikle yanlıştır. kafede gidip beklenmesi daha mantıklı olacaktı
tecrübe 2:cep no alışverişi konusunun atlanmış olması ayrı bir muammadır * **
becerikli biri olmama rağmen nasıl böyle ciddi bir boşluk bıraktığımı anlayamadığım ve kendime hayret etmeme sebep olan zirvedir
ekildiğimi düşünürken sözlüğe girdiğimde bensiz pekala gerçekleştiğini gördüğüm ancak girilen olumsuz entrylerin beni bitirdiği zirvedir * *
organizasyonun baştan beri eleştirildiği ancak sadece elifff arkadaşın öneride bulunduğu, kimsenin bi ucundanda biz tutalım yada bu zirve kötüye gidiyor müdahale edelim,bu arkadaş yeni akıl vermek lazım demek yerine sonuçları konusunda dalga geçtiği * ve azrenin yerden duvara ordan tavana vurulduğu zirvedir.* *
bir yazar arkadaş utancından sözlüğe giremeyeğini düşündüğüm yazar gibi bir tanım yapmıştır utanılacak bişey yoktur
insanoğlu başarısızda olabilir ve hatalarından öğrenecektir * *
böyle bir başarısızlık beni asla yıldırmaz,utandırmaz aksine daha çok kamçılar

azre olay yerine gitmiştir
iletişim konusunda ki eksikliği çaktığında artık çok geçtir *
olay yerindeki kızılay kan verme merkezini taciz ederek * * A4 kağıt ve marker yardımı ile uludağ sözlük yazıp duvarda bulunan mevcut panoya asmıştır * * *
ve yanında 1 buçuk saat dikilmiştir * ****
afişi okuyan herkese ve orada bulunanlara diğer yazar arkadaşları gibi uludağ sözlükten misiniz diye sormuştur *
ilgilenen kimse olmadığından ve beklemenin artık anlamı olmadığını düşündüğünden cafeye gidip bakmaya karar vermiştir *
afişe tekrar cafeyi ve yerini yazmıştır ve cafenin yolunu tutmuştur
cafeye vardığında garson arkadaşlara sözlükten kimsenin gelip gelmediğini sorup olumsuz yanıt almıştır
ve tekrar olay mahaline dönmüştür
afişin en altına ** azre gelmiştir, ancak ekilmiştir yazarak tucimania ve asiti kaçmış kola * ile buluşmak üzere taksim yolna koyulmuştur
alternatif mini zirve kıvamında oluşan durum hüznüne rağmen azreyi oldukça mutlu etmiştir
böylesine cici insanlarla tanışmaktan ve vakit geçirmekten çok hoşnut olmuştur
tucimaniayı tavlada hezimete uğratması zirve konusundaki başarısızlığını kompanse edememiştir
azre oldukça üzgündür ama olsundur * ***
azrenin zirve eylemleri sonuna kadar devam edecektir *
ve kesinlikle başarılı olacaktır **
(bkz: bir daha ki zirvelere bakıcaz)

edit: 1 saat 15 dk haldun tanerin önünde beklemiş sonrasında cafeye gitmiştir
bahsedilen saatlerde 14,30 14,40 haldun taner sahnesinin önündedir
ama diğer aradaşlarını görememiştir
bu karşılaşamama durmunun suçlusu azredir ancak karşılaşılaşılamaması orda beklenmediği anlamına gelmez
melankolik ile ilk karşılaşmamızda orda bekleyenin ben olduğumu anlayacaktır zaten
tam olarak yanyana duran iki panonun bulunduğu yerde beklemiştir ki o sırada tüm topluluklar sağ çaprazında ki ağacın gölgesinde beklemektelerdir
cafeye gittiğimde ise sadece sordum ve ondan sonra oradan ayrıldım
tek başıma orada oturmadım, bunun nerden çıktığını da anlamadım
sanırım asiti kaçmış kola benim beklediğim yeri yanlış anladı
onun iyiliğim için yaptığı açıklamaya * binayen bu durum ortaya çıktı
beklediğim yer cafe değil buluşma yeriydi
durum bundan ibarettir.
özür bekleyenler bu özeleştiri içerikli yazıdan istediklerini alamıyorlarsa onlar için yapabileceğim bişey yok
sanırım karga isimli arkadaş özür olarak diz çökülmesini bekliyor ancak benim öyle bir niyetim yok
yalan sevmem ve söylemem
söylediğim yerde saatte oradaydım
benim kızdığım zirve olmuştur. buradan mesaj yayınlayıp özür dileme erdemine sahip olmadan gönderilmiş olan bana düşmanlık yapıyorsun mesajı beni daha da kızdırmıştır.
kendisin tanımadan nasıl düşman olabilirim. genç olduğunu düşünüyorum. yahut genç değilse bile fazla büyüyememiş olduğunu...
organizatör azre 'yle bir kopukluk yaşanmasından dolayı buluşulamamış, toplaşılamamış zirvedir. olan olmuştur, önümüzdeki zirvelere bakmak gerekmektedir. * * *
karpuzkabuğunun katılacağını bilmediğimden aramadığım zirve. ulan haberim olsa aramaz mıyım dediğim zirve bir de...
yalan olmuş bir zirve sandığım zirvemsi.karga* insanını * haldun taner sahnesine götürme görevimi yerine getirmiş olmamla miladımın dolduğunu düşünsemde, melankolik'in sempatik tavırları üzerine bir dost daha kazanmak için katıldığım oluşum.gayet zevkli fakat kendi adıma uykusuzluk içerisinde geçirilmiş bir kaç saat ve şanlı bir tavla galibiyetine vesile olmuş zirvemsi.
gece 6:00 da yatmama ragmen güzelim uykumdan fedakarlık edip geldigim ve tiyatronun önünde,bir sürü ikiserli ya da ücerli bekleyen insanlara:-pardon uldagsozlukmu acaba? diye soraraktan ortada kalmıs,hatta ve hatta kimileri tarafından:-deli mi ne? bakıslarına magrus kalmıs bir gariban yazar olarak söyliyecegim tek sey:bilmedigim organizelere katılmam bundan sonra.
edit:karga efendi de zirveye katılmıs ama kendisi beni arama zahmetine bile girmemistir.
azre isimli yazarın süper organizatöelüğünde gerçekleşmiş zirvedir. gerçi organizatörün zirvenin gerçekleştiğinden haberi olamamıştır. zira eqin, melankolik ve karga ilgili kafeye gidip uludağ sözlükten kimse var mı diye sormuş, bir bayanın da aynı soruyu sorduğunu ama, içerideki grup olmadığını görünce gittiğini öğrenmiştir. ayrıca yanlış kafede değilsek tek başına oturan kimse yoktu ki,ilgili yazar yasak merve tarafından tanınmaktadır.

bütün bunların ışığında kendisinden şahsım adına açılama bekliyorum. bir ufak tavsiye bir daha kaldıramayacağı yükün altına girmesin...
inşallah söyleyeceklerini kendisi söyler...

zirve anlatımına geçersek. fth deki radyo yayınından sonra eqin ile birlikte 14.30 da melankolik ile buluşulmuş. alkım kitabevini bulamadığımız için 10 dakikalık bir uğraştan sonra kafeye gidilmiştir. kapıda diğerlerinin bizden önce gelmiş olabileceği ihtimali ile, uludağ sözlükten geldiğimiz belirtilmiş, yanına gittiğimiz grubun sözlükten olmadığı anlaşılınca üzülünülmüştür.

daha sonra teşrif eden elifff ve miksaj ile scrabble oynanmaya başlanmış, ifadeleri net bir şekilde tarafımca alınmıştır. çok iddialı olunan bir oyunda yeni öğrenen melankolik e yenilmeleri ayrı bir hicap konusudur. scrabble esnasında yasak merve ve artı 1 sempatik kişisi gelmişitir. *
yenilginin ağırlığını kaldıramayan miksaj ve eliff*olay mahalini terk etmiş. şahsım eqin e tavlada 5-3 yenilmiştir. buradan kendisini içtenlikle tebrik ediyorum...

daha sonra dört kişi kalan grup, sırasıyla okey ve iskambil oynamak istemiş lakin, kendilerine bakan şahsın ürpertisi ile muhattap olmuşlardır. yanlış bir şey yaptıklarını anlayan grup, muhabbetin belini kırmış. karganın yedi sülalesinin hayat hikayesini dinlemiş. melankolik in esprileriyle coşmuş. yasak merve ve artı bir kaçamamalarının sıkıntıları yüzlerine vurmuştur. *
daha sonra olay daha da ilginç bir hal alıp, ne eğitimdi? o zirveye dönmüş birbirinden güzel huriler vasıtasıyla pek bir mesut ve bahtiyar olunmuştur. şahsım seda rumuzlu güzel bayanı pek bir cana yakın bulmuştur. yenilen yemek, muhabbetler sonrasında kalkılmış kadıköy iskelesinde bütün ısrarlara rağmen gruptan ayrılınılmıştır. melankolik ile yapılan neşeli otobüs yolculuğundan sonra eve gelinmiş, internete girilmiş bu yazı yazılmaya başlanmış anca şimdi bitmiştir.
brezilya dizisine dönen zirve. kim, kiminle ne yapmış belli değil valla. bence herkesi yüzleştirmek gerek. (iyi de banane??)
zorunlu açıklama yapmak istediğim başlık.
azre zirve saatinden 2 saat sonra tucimania'yı aramış ve kimsenin zirveye gelmediğini, 2 saat boyunca ilgili cafede yazarları beklediğini söylemiştir. organizasyonu suçlamadan önce bunu bilmekte yarar var. büyük ihtimalle yer - zaman meselesi tam olarak anlaşılmadığı için istenilmeden bir kaos yaşanmıştır. daha sonra azre, tucimania ve asiti kaçmış kola 3 kişilik mini zirveyi taksim'de gerçekleştirmişlerdir. ilgilenenlerin dikkatine.
Organizatörünün ve listede yazan kimsenin gelmediği ve organizatörün bir özür dilemesini beklediğim zirvedir. (bkz: boyundan büyük işlere kalkmak)
böle patates bir ogranizasyon gormedim diyerek siddetle kınadıgım ama bulusma yerine gelen arkadaslar ile cok eglendigimiz zirvedir.
organizasyon yapan arkadaşımızın üstün beceriksizliğiyle kendi cabalarımız sonucunda;
miksaj
karga
eqin
melankolik
yasak merve
elifff
olarak buluşabildiğimiz zirvedir.ayrıca 6. hissim konusunda kendimi tebrik ediyorum.yatar gibi duruyordu ve yattı.
arkadaşları bulamadığım için şu an katılamadığım zirve olmuştur.hatta tiyatro önünde bekleyen bikaç gruba ''siz uludağsözlükten misiniz?''soruma aldığım''yoo,hayır''cevabı ile rezil olduğum zirve olmuştur **
bu sıcakta karşıda tabu mu yoksa kahvede batak mı?diye tereddüt etmediğim zirve..2 3 kişi için sözlüğü anadoluya taşıyorlar dediğim başlıktır on numaranın nesi var..pardon kliması yok...yada taksim...*..*
belkileri cıkardıgımız da bir avuc kalacagımız zirvedir yazık günah degilmdir? nerdedir diger yazar arkadaslar sizlere seslenmekteyim.
bana öcü gibi görüldüğümü hissettiren zirvedir. *
çok eğlenicez gelmeyenler pişman olacak dediğim zirvedir
yarın görüşürüz dediğim zirvedir
kıskananlar çatlasın dediğim zirvedir (bkz: çatırdamak)