bugün

(bkz: dokuz eylül ydy 2010 finali)
iki beklenti arasında geçen zamanın acıyla çarpılması sonucu elde edilen kırgınlık.
genelde bile bile ladesin neticesinde karşılaştığımız durum.
buluşulan kızın tipsiz çıkması.
--spoiler--
Ben böyle bakip durmayacaktim, dili bagli,
Islam'i uyandirmak için haykiracaktim.
Gür hisli, gür imanli beyinler, cosar ancak,
Ben zaten uzunboylu düsünmekten uzaktim!
--spoiler--

bir akif şiiri.
Hayal kırıklığı nedeniyle çekilen acı.
hayat enerjini alan kelime.
kasım 2006'dır.
tıpkı su dolu bir bardağın suyla dolu olduğu gibi; bilinçaltımız geçmişteki kayıtları ile doludur. ve bir çoğumuz yaşadığımız hayatta zaten dolu olan bardağa yeni kodlar eklemeye çabalıyoruz.

sonuç ise hüsran... önce eskilerden arınmalı temizlenmeliyiz...

çeşitli isimlerle bazı negatif inanç ve olgularımızı temizlediğimizi iddia ettiğimizde aslında bir bardak suyun içindeki bir damla asiti ayrıştırmaya çalıştığımızın bile farkında değiliz.

sonuç ise hüsran...
Mustafa cecelinin kalpten adında ki yeni albümünün çıkış ve klip parçası. yürek dağlıyor biraz.
bir Mustafa Ceceli sarkisidir, insanı bitirir, insan üzülsün mü umutlansın mı şaşırır bu şarkıyı dinlerken...

Hep bir ümit yüreğimde, hep aynı cesaret
içimden bir ses der sabret sabret...
dinlemeye doyamadığım,tekrara bağladığım ceceli şarkısı.

zehir olur başka hayallere kalmaz ki mecalim.
Mustafa Ceceli 'nin yeni çıkan sarkisidir. Çok güzel sarki olmasıyla beraber klibi bir o kadar basittir.
2000lerde çıkmış bana 90ları anımsatan ikinci ceceli şarkısı 90lar tadı aldığım bir diğer şarkısıda es idi.ama bu şarkı daha bi nostaljik kokuyo sanki. bundaki en büyük etkinin şarkının hakkıyla pop sounduna sahip olması sanıyorum.böyle şarkılar daha çok çıksın bizde daha çok mutlu olalım.
Mustafa ceceli'nin insan psikolojisine ne kadar zarar verebileceğini gösteren şarkılardan bir diğeri. Bunu tekrara bağlayan önce nostaljik, sonra melankolik, en sonunda manik depresif olarak kabak çiçeği gibi ortada kalmış bulur kendini. Çok güzel şarkı bilakis ciddi derecede intihara sürükletebilme potansiyeli var.
gece gece helal olsun be Ceceli dedirten eser..
--spoiler--
yine hüsran, her daim feryat figan kalbim
zehir olur başka hayallere kalmaz ki mecalim.
hüsran feryat figan kalbim
yenilmedim o zalim görmüyor ki yarabbim
--spoiler--
Mustafa cecelinin çok güzel bir parçası.
Mustafa abinin yaptığı şarkı. Her kelimesi içine içine dokunur insanın. Yapmayın ulan şöyle şeyler. Uyku tutmuyor sizin yüzünüzden.
çok sanat müziği bir kelime olduğuna ben de katılıyorum. En kötüsü tam bu dünyada yalnız değilim ulan dediğiniz anda gelenidir.
sözlerini anlayamadigim şarkıdır. cidden ne demektir "yenilmedim o zalim görmüyor ki yarabbim" ne demektir anlayamadigim parçadır.
mustafa ceceli nin sevdiğim tek şarkısı.
tam oldum, tamam her şey derken ansızın bütün ruhunuzu kaplayıveren, aslında evrende hiç kadar bile değerinin olmadığını acı acı yüzüne vuran duygu.
hayat kocaman bir hüsran sürecidir.