bugün

Uefa konferans ligi | çeyrek final ikinci maçı...

Başarılar...
Tv8 ekranlarından canlı yayınlanacak olan maç. Başarılar fenerim. Muhtemel 11 şu şekilde;
görsel
olympiakos hocası favori biziz demiş. her şeyi geçtim sadece bunun için eleyin şu takımı. başarılar.
oo toplanın beyler akşam seks var. feneri zikecekler.

ben çekirdeğimi alır olimpi olimpi diye tezahürat yapa yapa izlerim.
3-1 veya 4-2 gibi iki farklı bir skorla kazanacağımızı düşündüğüm maçtır. eğer biz gol yemeden 2-0 öne geçebilirsek çok daha farklı bir skorda ( 4-0 gibi 5-1 gibi ) çıkabilir. yeter ki ilk golü hemde erken dakikalarda yemeyelim. eğer yersek senaryo tam tersine döner ve eleniriz. çünkü kendi sahanda oynuyorsun golü yemişsin rakip de kontralarda çok tehlikeli bir takım.

benim bu maçtan çok diğer eşleşmede aklım kalıyor. aston villa eğer elenir bizde kaza yaşamadan yarı finale çıkarsak lille takımını olimpiakosdan daha rahat eleyip finale çıkabiliriz. aston villa çok ters takım ne zaman ne yapacağı belli değil. bir maç içeride çok boğarak oynuyor bir maç deplasmanda aynı oyunu oynuyor. lille takımı daha stabil daha kestirilebilir bir takım. deplasmanları da zayıf kadıköyde yener fransada da çok fazla türk olmasından tribün baskısını azaltabiliriz.

hayırlara vesile olur inşallah. ismail kartal gene saçmalamaz ise geçeriz gibime geliyor.
ne hikmetse arabistan'da atatürkçü kesilen ali efendi yunanistan'daki maçta atatürk'ü unuttu. ne atatürk baskılı t-shirt ne pankart.

dalgınlığına geldi zağar (!)

maçın başında megafonu alır eline "bize tur atlatmazsanız sahadan çekiliriz bak ha" der.

(bkz: keşke yunan kazansaydı)
masklavi gene yerel seçimlerden sonra istihkak kesildiğinden karbonhidrat eksikliği çekiyor belli. olm "iki türk takımı" arasında oynanacak "tff organizasyonu" süper kupa maçı ile türk-yunan takımları arasında oynanacak "uefa organizasyonu" bir maçı nasıl aynı kefeye koyabiliyorsun sen lan ? maçın arabistanda oynanacak olması onun "türkiye futbol federasyonu" organizasyonunda " iki türk takımı" arasında oynanıyor olduğu gerçeğini değiştirmiyor. ağzınızdan bir türkiye yüzyılı düşmüyor ama o yüzyılın yaşanmasını sağlayan adama da düşmansınız. türk bayrağına da düşmansınız ya zaten neyse..

nasıl kafalar olm bunlar yazmadan önce hiç mi 20 saniye kadar düşünmüyorsunuz anlamıyorum. kendi organizasyonunda federasyonunun izin verdiği istediğin pankartı açar t shirti giyersin hemde hangi ülkede olursan ol fark etmez. uefada öyle bir şansın yok. yunanlar türk düşmanıdır onlar herhangi bir pankart veya yunan bayrağı baskılı vs bir t shirt giyebiliyorlar mı ? ısrarla giyersen o maç oynanmaz aklınız almıyor mu bunu..
fenerbahçe açık oynarsa oly kesin gol veya golleri bulur cunku cok hızlı kontraya çıkıyorlar. tahminimce fenerbahçe kontrollü oynayıp ilk yarı ortasından itibaren baskı arttırıp gol bulmaya çalışacak. eğer fener ilk yarıdan 2 tane atarsa rahat turu geçer. ama olası bir gol yeme durumunda işler tersine döner.
3-2 iyi bi skordu, üstelik orda. Fb olympiakos u yener, diye tahmin ediyorum. Defans da zaaf vermemesi lazım. Dün gördün işte, çok iyi defans yapmak da büyük sanat!! Defanstan zank diye saldırıya geçmek...onu türk takımları yapamıyo. Gerçi real gibi çok az takım yapabiliyo...ama fener iki kere 2ye 3 falan yakalabilse, e tabii bi de "atabilmesi" lazım...

Fb yener yunan takımını, 3-2 den elenilmez, canını dişine takıcan, yoksa hiç zahmet edip de çıkma maça...çıktıysan...dibine kadar oyna!!...
Yunan takımını tokatlayabilirsek; kurucusu Ermeni olanların da sesi kesilecek. Yenilirsek; Yunan takımı sevinecek ve kurucusu Ermeni takımın taraftarları kafamızı ütüleyecek. Ortalığı fena dağıtacağız inşallah. Fener ile dalga geçilmez. Her iki durumda da ismimiz her daim diğerlerinden daha çok anılacak :-).
Rezil olmalara doyamayan rezilbahçenin, rezilliklerine bir rezillik daha eklediği bir gece olacaktır.
Bu özel gece için siirt fıstığı aldım.
--spoiler--
nasıl kafalar olm bunlar yazmadan önce hiç mi 20 saniye kadar düşünmüyorsunuz anlamıyorum. kendi organizasyonunda federasyonunun izin verdiği istediğin pankartı açar t shirti giyersin hemde hangi ülkede olursan ol fark etmez.
--spoiler--

ah be iftiracı reyiz. yine voleyi yemişsin. daha önce galatasaray 9 kez, fener 5 kez süper kupa oynadı bu seneki hariç. 3 kere de yurtdışında oynandı final. allahın hikmeti kimsenin aklına atatürk gelmemişti final almanyadayken.

süper kupa derken federasyonun kendi organizasyonu ha yanlış anlama, yerli ve milli!
--spoiler--

ah be iftiracı reyiz. yine voleyi yemişsin. daha önce galatasaray 9 kez, fener 5 kez süper kupa oynadı bu seneki hariç. 3 kere de yurtdışında oynandı final. allahın hikmeti kimsenin aklına atatürk gelmemişti final almanyadayken.

--spoiler--

olm senin sevgili annen ve kıymetli baban keşke sana bol bol sebze balık vs yedirselermiş küçükken..

bak yukarıda da yazdım ama okuduğunu anlayamadığın için gene gelmişsin yalandan "gene vole yedin" demişsin. aslında voleyi hep sen yiyiyorsun ama aklın kesmiyor işte.. bu kupa 2023 ün kupası değil mi ? 2023 ne anlam ifade ediyor ? bak senin taptığın reyisin "türkiye yüzyılı" diyor. yani cumhuriyetin 100. yılı. maç arabistanda oynanacak diye fenerbahçe ve galatasaray atatürk resimli türk bayraklı t shirtler giymiyor cumhuriyetin 100. yılına denk geldi diye o t shirtleri giyiyorlar o pankartlar ile maça çıkıyorlar. anladın ? gene anlamadın dimi..

bir de iki kulüp ortak karar alıp bu şekilde maça çıkacaktı. neden sadece fenerbahçe yapacakmış gibi veya sadece fenerbahçe maça çıkmama kararı almış gibi yazıyorsunuz sürekli. içinizdeki bu fenerbahçe ezikliği nereden geliyor ?? neden galatasaraya tek bir eleştiri yok da hep fenerbahçe fenerbahçe ali koç ali koç ?? siz nasıl kendinize türküz diyorsunuz aklım almıyor. türk bayrağını açamazsınız atatürklü t shirt ile çıkamazsınız diyen araplara "sen kimsin ya" demek yerine gelmişsiniz hala arap billuru emme derdi ile "ayıb ettiler ama arab kardeşlerimize" diyorsunuz.. bu adamlar sözde ermeni soykırımını kabul edip ermeni anıtına çelenk bırakan adamlar. lafa gelince muhaliflere ermeni dersiniz bilmem ne dersiniz ama ermenilerle iş tutan arapları yalarsınız.
Şanlıurfa'da oynanan süper kupa finaline niye atatürk pankart, resim vs. ile çıkmadılar, yani ben göremedim. Türkiye'de oynanan süper kupa finali diyorum alooo?

Sahtekarlar.
--spoiler--

Şanlıurfa'da oynanan süper kupa finaline niye atatürk pankart, resim vs. ile çıkmadılar, yani ben göremedim. Türkiye'de oynanan süper kupa finali diyorum alooo?

--spoiler--

galatasaraya mı diyon kardeşim ? onlarda çıkmadılar ya öyle pis sahtekarlar..
görsel

Aynen çıkmadık.
pankartı soruyor kankan pankart nerede ?
Kankayi sikerim, benim Atatürk düşmanı, Arap yalayici kankam falan olmaz.
Kişiler kendini bağlar, Galatasaray kulübü türk kulübüdür, Atatürk'un kurduğu Cumhuriyet'in en büyüğüdür.
Ermeni, Fransız falan deyip ağız ishalliği yapmasın kimse.
--spoiler--

Kankayi sikerim, benim Atatürk düşmanı, Arap yalayici kankam falan olmaz

--spoiler--

o halde eline sağlık diyorum saygılar.
Benim de çapulcu sikik kankam olmaz ama görsel anlamlı.

Pankart, afiş her neyse yoktu ama hiç olmazsa atatürk fotoğrafı vardı galatasaraylı futbolcularda.

Arabistandaki krizde başı çeken Ali koç efendi, şanlıurfa'da formalarında atatürk resmiyle sahaya çıkarabilirdi ama bi dakka adamların kafasında kaçmaktan başka bir düşünce yok ki pırrr soyunma odasına.

Ama yine de gölümüzü yemekten kurtulamadınız.

Korkaklar.
Fenerbahçe'nin ic saha stresi ve hakem ittirmesi olmayacağı gerceğini göz önüne aldığımızda olimpiakos'un turu geçeceği ve temennilerimizi yerine getireceği karşılaşma olacaktır. Başarılar defne taçlılar, başarılar tanrıların çocukları.
Galatasaray için kazan kazan maçı.

Fener yenilirse toplum içinde Gülüşmelere neden olacak 1 hafta taşak geçeriz.

Fener kazanırsa yıpratıcı 2 maç daha yapacak taşşağı mızı sallaya sallaya şampiyon oluruz.
"geldikleri gibi gitmediler; kimisi itini bıraktı, kimisini bitini. kimi de piçini bıraktı.. yoksa bu kadar şerefsizin bizden olması mümkün değil!"
demiş büyük üstad, ne güzel de demiş.

umarım bugün olympiakos'u da, zamanında atalarının bıraktıkları piçlerini de sikip ağlatacağız.
Ya arkadaş! yabancı bir klüple yerli bir klübün karşılaşmasında nasıl olur da yabancı olan takım desteklenebilir. Ayıp bee. Yerel karşılaşmalarda herkes kendi takımını desteklesin tabi. Ama böyle bir karşılaşmada vicdanınız nasıl el veriyor olympiakos kazansın demeye. El insaf yahu! Fanatizm bu kadar mı gözünüzü döndürdü.
Fenerbahçe de, cimbom da, diğerleri de bizim. Ben fenerbahçeli değilim ama sosyal çevremde fenerli çok arkadaşım var. inşallah fenerbahçe kazanır. Hep birlikte Gurur duyarız.
Olympiakosa başarilar şu feneri iyi bir yener insallah.