bugün

2010 güney afrika dünya kupası d grubu ikinci maçı.
almanya'nın grupta ikide iki yapacağı maçtır.
böyle bir maçın 8-0 gibi bir sonuçla bitebileceğini düşünen futbol fakirlerinin neden dünya kupası izlediğini bana sorgulatan maç. tahminim almanya lehine 15-0.
almanya'nın karakterli oyununa devam etmesi halinde, sırbistan'ı rezil edeceği maçtır.

sırplar gana karşısında oynadıkları gibi oynamayacaklar kesinlikle. fakat verilecek her açık, almanya'yı bir adım daha öne taşır. şahsen zigic'in falan da ilerde bir bok yapabileceğine inanmıyorum. almanya'nın ikinci turu garantileyeceği maç olur bu.

2002'deki suudi arabistan galibiyetiyle ilişkilendirilmesi de cidden garipmiş. dünya kupasının en farklı skorlarına bakıyorum da, macaristan katılmış olsa anasını bellemişti herkesin.
almanya' nın favori olduğu maçtır. isteyenler mesaj atabilir.
almanya
1. Neuer
3. Friedrich
17. Mertesacker
14. Badstuber
16. Lahm
6. Khedira
7. Schweinsteiger
8. Mesut Özil
10. Podolski
13. Müller
11. Klose

sırbistan
1. Stojkovic
3. Kolarov
5. Vidic
6. Ivanovic
22. Kuzmanovic
20. Subotic
10. Stankovic
14. Jovanovic
18. Ninkovic
17. Krasic
15. Zigic
Mesut Özil'den bahseden spikerin alenen Fatih Terim'i savunduğu maçtır.

"Evet mesut neden Türkiye'de oynamıyor diye eleştiriliyor ama sonuçta verilmiş bir karar var saygı duymak lazım"

Duyamıyorum o saygıyı efendim zira sadece basit bir ego yüzünden bizde değil Almanya'da oynamaktadır Mesut Özil, büyük kayıptır.
almanyanın yine testis geçmesi muhtemel olan bi maçı..
ilerliyen dakikalarda takımlardan biri 10 kişi kalabilir. henüz 20 dakika geçti ve iki takıma da 2' şer sarı kart çıktı.
klose'den sonra almanların galibiyet şansının azaladığı maçtır.

not: klose kırmızı kartla oyun dışı kaldı ve akabinde sırbistan golü buldu.
Önce klose atıldı, sonra da sırbistan gol attı, 1-0 sırbistan önde, almanya on kişi.
sırbistan'ın karşısında avrupa takımını görünce futbol oynamayı hatırladığı maç.
ilk yarı 1-0 sırbistan lehine sonuçlanmıştır.
podolski nin batırdığı maç, mesut a bıraksa penaltı gol olurdu. ayrıca penaltı penaltı da ben böyle olmayan pozisyonda topa el uzatan futbolcu görmemiştim, vidic gösterdi sağolsun.
an itibariyle coşan maç. penaltı kazanan almanya podolski'yle gol yapma şansını kaçırdı. ayrıca 2.kırmızı kart geliyorum diyor.
almanya'nın bariz favori gösterilmesine rağmen yenilgiyle devam eden maçıdır. 10 kişinin de verdiği pozisyon sıkıntısıyla maçın bu sonuçla biteceği düşünülür.
sırbistan'ın bir topunun direkte patladığı mücadele.
(bkz: 2010 dünya kupası arjantin brezilya finali)
podolski'nin sıçım sıçım sıçtığı maç olmaktadır. çektiği şutların yarısı girse almanya'nın gol hanesinde 3 yazıyordu şimdi. kaçırdığı penaltıyı saymıyorum bile.

mesut özil de en iyi türk futbolcu bayrağını hamit altıntop'un elinden almıştır artık bana göre.
podolski'nin penaltıyı gole çevirdiği maç.
almancı bebelerin zoruna giden maç. kart çıktıysa iki takıma da çıktı. faul çalındıysa ikisine de çalındı. hakem çok kart gösteriyor orası ayrı, o hakemin mallığı, ama sırbistan hakederek önde. almanlar gol atsaymış da geriye düşmeselermiş. almanya önde olsaydı hakederek önde olacaktı.
gary lineker'in göt olduğu karşılaşma.
(bkz: almanya yenilince bizde yenik sayıldık)

tarihten gelen yalan.
almanya'nin götünde patlayan mac bacim afedersin!
iyi olmuştur alman ibnelerine. *
--spoiler--

--spoiler--
kulüp takımı gibi.