bugün

saat 21:45'te viyana'da oynanacak olan euro 2008 b grubu maçı.
fırtına gibi başlayan maçtır. özellikle gomez'in iki metreden kaçırdığı gol kazım kazım gibilerden başka takımlarda da varmış dedirtmiştir. zevkli geçecek gibi gözükmektedir maç.
avusturya'nin yine güzel futbol oynadığı ama ne yazık ki yine galip gelemeyeceği maç.
türk asıllı futbolcu olan ümit korkmaz'ın forma giydiği avusturya'nın maçıdır.
almanya'nın sağlı sollu geldiği maçtır. açıkçası: "bekle bizi viyana" diyor almanya...
(bkz: almanlar yenilince biz de yenilmis sayildik)

bu sefer böyle olmayacak. zaten bence almanlar yenilmeyecekler.*
avusturya'nın "yoksa?" diyeceği ama almanların "hayır" cevabını vereceği karşılaşma.
almanya'nın "bekle bizi isviçre" diyeceği maçtır.

zira almanya çeyrek finale çıkarsa maçını basel'de oynayacaktır.

(bkz: 19 haziran 2008 portekiz almanya maçı)
almanya'nın şu anda hiç bir şey demeyerek işine baktığı. tasasının da bize düştüğü karşılaşma. *
her iki takımın teknik direktörlerinin de hakem tarafından sahadan siktir edildiği ilginç maç...
iki takımın teknik patronunun birbirleriyle didişmesi nedeniyle tribüne yollandığı maç.
alman şansölyesi angela merkel'in de tribünden izlediği maç...
ballack'ın attığı nefis golle 1-0 olan maç.
güçsüz tarafı tutan sözlük yazarını derinde üzen, sonra da "lan ben niye hep güçsüzleri tutup babayı alıyorum, yaşasın kapitalizm" diyerek *cörmini cörmini! nidalarını attıran maç.
almanların cocugu koydugu mac.
spikerin avuturya futbolcusu Christian Fuchs'un ismini ısrarla "fuhuş" şeklinde telaffuz ettiği karşılaşma.
bu portekiz bu almanları çeyrek finalde harcar dediğim maç.
ballack'ın meşin yuvarlağı 25 metreden 90'a taktığı karşılaşma. şu almanları izleyince yenildiğimiz portekiz maçına bir kez daha üzülüyorum. panzerleri kesin yenerdik.