bugün

darbe olmayacağı anlaşılınca, otobüslere doldurulan göngörenlilerin boğaz köprüsünü gezmeye gitmesidir.
dünyanın her ülkesinde siyasi olarak rezalet olarak adlandırılacak bir gecenin kahramanlık hikayesine evrilmesi mevzusudur. sokaklara inen insanlara tek kelamım yok hatta helal olsun diyorum son zamanlarda lakin koskoca devlet tüm kolluk güçleri ile dururken ve her fırsatta "şöyle büyüğüz böyle ileriyiz" derken darbeyi bastırmak halka düşüyorsa bunun adı siyaseten ve yönetimsel olarak ancak rezalet olabilir..
Bence de kitaplarda yer almalı.

Ancak şu şekilde, "biz 13 yıl boyunca fetö denen örgütü destekledik ne istedilerse verdik, en önemli yerlere bunların adamlarını getirdik. Sınavsız kamuya aldık. Emniyette orduda içişleri ve milli eğitimde yuvalanmalarını sağladık. Şirketlerini koruduk kolladık. Bunlar orduya kumpas kurarken bunları savunduk masum atatürkçü milliyetçi aydın yüzlerce binlerce asker polis kamu görevlisi alçakca hapislere atılırken göz yumduk. Taa ki bizle ters düşene kadar. Sonra bizi devirmek için abd ve ab desteğiyle darbe planladılar halkı sokağa döktük ve halk başardı. Bu zamana kadar bunlardan olanları nerelere getirdiğimizi bildiğimiz için şimdi onların hepsi tasfiye ettik ediyoruz. Ha daha önce alçakca hapse atılan masumlar mı? onlar yattıklarıyla kaldı, pardon."

Bu şekilde gerçekce yaz milli eğitim kitaplarına ki çocuklar ders çıkarsın. Yoksa 1. dünya savaşını kaybetmezdik almanlar yüzünden öyle oldu gibi bir bilgi ile kitaplara değil kitabelere anıtlara yazsan ne fayda.
aslında düşününce rtenin bu şehitlere "benim şehidim"deyip doğuda güneydoğuda ölenler için "askerlik yan gelip yatma yeri değildir" demesinin altında enteresan bir detay yatıyor.

akp bir dava partisi değildir, bir menfaat partisidir ve bu menfaat bitince parti de bitmeye mahkumdur. mhp bir dava partisidir. chp bir dava partisidir. bu iki parti de siyaset sahnesinde -hatta chp siyasetin başlangıcından beri mevcut- yıllardır aktif rol alıyorlar. ideolojik temelleri olan, bedel ödemiş partiler. akp gibi içi boş balon değiller. kendilerine göre şehitleri var, savundukları ideoloji için canını vermiş kahramanları var. ben ülkücüyüm ama objektif baktığım zaman görünen bu.

sanırım akpnin bu şehitleri sahiplenmesinin altında da tabanı yavaş yavaş çatırdamaya başlayan, karşılıklı menfaatler azaldığı için sallantıya giren bir partiyi dava partisi yapma çalışması var. darbe tiyatroydu demiyorum ama ortaya çıkan sonuçtan en büyük nemayı yine akp elde etti. bunu her alanda ve 15 yıllık iktidarı boyunca hiç olmadığı kadar büyük bir disiplin ve özveriyle yapıyor.

ülkenin 70'de biri fetö mensubu ilan edildi. sokakta gezen her 70 kişiden biri terörist haline getirildi. ve ısrarla ölen 250 civarı vatandaşı da sanki bir dava uğruna ölmüş, akp ideolojisini savunurken şehit olmuş gibi gösteriyorlar. partiyi bir ideoloji partisi haline getirmeye çalışıyorlar. sürekliliğinin yavaş yavaş azaldığının onlar da farkında. yeni bir rota çizmeye çalışıyorlar.

kim ne derse desin gayet başarılı bir politika. istediklerini elde ediyorlar.
Destan falan değildir. Fetöyü devlete kim yerleştirdi?
görsel
saçma destandır.
bizim millet olarak destanlara ihtiyacımız yok.
zaten çok sayıda destanımız var.

(bkz: ergenekon destanı)
(bkz: alp er tunga destanı)
(bkz: bozkurt destanı)
(bkz: yaratılış destanı)
(bkz: oğuz kağan destanı)
(bkz: manas destanı)
(bkz: satuk buğra destanı)
(bkz: türeyiş destanı)
(bkz: battal gazi destanı)
(bkz: danişment gazi destanı)
(bkz: köroğlu destanı)
(bkz: genç osman destanı)
(bkz: çanakkale destanı)
(bkz: kuvayi milliye destanı)
(bkz: kurtuluş savaşı destanı)

bütün bu yukarıdaki destanların içinde 15 temmuz'a "destan" demek şanlı tarihimize hakarettir.
görsel
Damat berat pasayi nedense bi gülme tutuyor , kayinbabasina bakarak . Böyle bir enteresan destan .
komedi tarzında olan bir destandır. destan milattan sonra ikiyüzlü yıllarda meydana gelmiştir. destanın baş kahramanı rteus bir şehrin yöneticisidir. şehirde tek bir kilise bulunmaktadır. bu kilisenin papazıyla arası çok iyidir. yıllardır şehri beraber idare etmişler ve birbirlerine destek olmuşlardır. papaz ne istese rteus vermiştir. gel zaman git zaman papaz komşu şehre taşınmış ve bir süre sonra rteusla sikkeleri bölüşemedikleri için araları bozulmuştur. bir süre sonra şehre bir saldırı olmuştur. rteus bunu eniştesi ziyaustan öğrenir. ziyaus koşarak saraya gelmiş ve şehre darbe yapıldığını anlatmıştır. rteus lejyonlarını darbecilerle savaştırmak yerine şehrin yüksek bir tepesine çıkıp halka sokağa çıkın der. halkı sokağa döker ve kahraman olur. olan masum halka olur ve rteus şehri yönetmeye devam eder. bu destanın bir diğer adıysa kandırıldık , ne istedilerse vermedik destanıdır.
Beyinsizlerin anlamayacagi kadar buyuk bir destandir herkesin kapasitesinin yetmemesi normaldir.
haha, niyazilerin destanıdır. fetoyu besle büyüt, kurumlara yerleştir, üzerinden karşılıklı rant sağla sonra aran açılsın sana çatsın, koyunlarını sokağa dök bir kaç tanesi ölsün, biz destan yazdık diye ortalarda dolan.

gerçekten de bazen gülmekte bile zorlanıyorum sizin saçmalıklarınıza. eğer bir destan varsa o da; varlığı yok olmaya terk edilmiş bir ulusun geziyle birlikte yeniden dirilmesidir.

onun dışında destan tanımıyorum.
Malum kesime fena oturmuş destandır.

" tek bu gemi batsın, akp ile bizde batalım"
Bu milletin tekrar özüne dönme destanıdır birilerinin üzerimizdeki oyunlarını bitirme destanıdır bazıları hafife alıyor ama adeta özgürlüğümüzü kazandık.
önümüzdeki senelerde ilkokul, ortaokul ve lise kitaplarında yer verileceğini düşündürendir.

bu yıl okullar açıldığında tüm öğrencilere o geceden görüntüler izletildi. o küçücük çocuklara kendi milletinin üzerine bomba atan, silahla tararayanlarin yaptıkları neden izlettirildi muamma. halkın özellikle de çocukların 15 temmuz gece ve devamında yaşananlar sebebiyle bozulan psikolojosi neden dusunulmedi de bu olay kullanildi? hatta okullara pano da yaptırıldı. Bunun gibi bir çok çalışma halen okullarda bulunuyor ve yenileri yapılıyor. Tüm bunlar 15 temmuz destani şeklindeki anlatimlarin kitaplara girmesi ile ilgili calismalarin başladığını düşünmeye sebep oluyor.
15 Temmuz tiyatrosu.
çok değil 30-40 belki 50 yıl sonra "15 temmuz hezeyanı", "15 temmuz kandırmacası" olarak ders kitaplarına geçecek ve tarihe düşülecek olan olaydır.
Hainler şuanda " chp" li yazar gibi görünmektedirler.

Dinini kitabından değil hristiyanlarla got göte vermiş bir hocadan öğrenmiş ıtıkadınızı sikeyım. Öyle dine ınanacagıma ateist olurum daha iyi.
Babababa laflara bak hainler chp li gibi görünüyormuş. Lan oğlum 12 sene kim kucak kucağaydı bunlarla? Biz bunlara terörist derken siz "ülkenin yetiştirdiği değer" diyordunuz hatırlatalım. Sapla samanı ayırt edin. Adamı hasta etmeyin.
Cuntacı hainlere direndik ve kazandık.
destan derken pardon.
Büyük bir utanç gecesi... Bu sebeple kimse sözünü dahi etmiyor. Goygoycular dahil.
destan ? gılgamıştan bahsediliyor sanırsam. 15 temmuzdan olsa olsa nasıl en hain olduk sorusuna cevap çıkar.
tamamen düzmece ve ürün yerlestirme olan destandir.
olsa olsa 15 temmuz masalı olur.
Halkın destanıdır. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir milletin demokrasisine sahip çıktığı tarihtir. Evet.
iki bölümden oluşur.
Bölüm 1:Nasıl bir terörist yaratıp ona yardım ve yataklık ettim.
Bölüm 2:Tepeme sıçacağını anlayınca nasıl ona dur dedim.