bugün

batesmotelpro , 140journos ve barış durmaz gibi kanallar youtubede hak ettiği değeri görmüyorlar.
bırakmadılar yaşayayım'ın 2.partı efsane olmuş. cidden mükemmel yapıyorlar işlerini. bende yarattığı etkiyi açıklamak gerekirse;

türkiye'den değişen eğlence sektörü diye bir video yüklediler. heyecandan açamıyorum, çünkü kendim eğlence sektöründen ve az çok içindeyim bu olayın. ve karşılaşacağım şeyleri az çok düşünebiliyorum. ama onlar kendi düşüncemden daha iyi anlatacaklar ya o yaratıcılık beni çok heyecanlandırıyor.

yürüyedursunlar.
son zamanlarda youtubede gördüğüm, keşfettiğim en harikulade kanal. site içerisinde yaratıcı ve besleyici içerik çıkaran 3 kanal sorsanız benim için ilk ikisi bu kanal ve barış özcan.

bırakmadılar yaşayayım gerçekten efsane bir yapım olmuş. türkiyede siyaseti değiştiren 66 gün gibi daha bir çok kaliteli yapımı mevcut.
Sıfır 1 in yeni bölümü çıkmış mı, diye gezinirken rastladım. Parayı Vuranlar diye 3 bölüm yapmışlar. 90'ların müzkileri falan hikaye. Şu üç video beni çocukluğuma döndürdü işte. Açtım arkadaşlarla bir daha izledim. Sonra Yotube kanallarına abone olmacılık. Adamlar gerçekten iyi. Bu arada Kenan Şeranoğlu beni ikna etti.
Müthiş işler başaran, profesyonel youtube ekibi. Abartısız söylüyorum, bu adamların kalitesi TV programcılarında yok.
çok iyi bir ''belgesel'' kanalı aslında. bizim okulda bunların yaptığının yarısını yapacak adam yoktu. belgesel anlamında söylüyorum. son yayınladıkları ''atatürk'e benzeyen adam'' videosu çok hoşuma gitti. resmen saygı duruşuna geçtim. ama videolarında bilerek ya da bilmeyerek kamerayı sallayıp duruyorlar. bence yapmasınlar... iyi olmuyor, kalite düşmeye başlıyor. öğrencilik yıllarım aklıma geliyor. *

belgeselin linki:
https://www.youtube.com/w...?v=sYPn5BDK3HY&t=626s

bir de bu atatürkçü taksici abi çok enteresan geldi. yani başkası yapsa kurmaca derim. ama abi oyunculuk yapmıyor, doğal bir şekilde söylüyor.

diyalog şu:

- sen iyi bir atatürkçüsün değil mi?
- yok abi... iyi bir atatürkçü olsam ülke bu halde olmaz... *
Ekşi denilen sikik yerden kaçma sebebi.

Burada bari yapmayın amk.
bazı videolarında ''taraf'' gözettiğini düşündüğüm oluşum.
etkileyici işler yapmakta olan güzide kanal .
işe yarayan işler yapan youtuerlar'da varmış .

seküler göç ile iligli aşağıdaki videoları çok yürek burkucu.

https://www.youtube.com/watch?v=WNWQO70amq4

https://www.youtube.com/watch?v=gh2Uqf9ex9w
cafe açmak ve istanbulun bedeli serilerini şiddetle herkese tavsiye ettiğim youtube kanalı.
müthiş yapımlar yapıyorlar. kimse bilmezken az ve öz bir kesim izlerdi, şimdi herkesin bildiği bir kanal oldu. güzel olan her şey eninde sonunda kazanır. popüler kültüre kurban gitmemeleri dileğiyle.
çok sağlam kanal gerçekten. Türkiye'deki önemli bir boşluğu doldurmuş belgesel nasıl öekilirin hakkını vermişlerdir.
Belgesel kategorisinde başarılı işlere imza atan video içerik kanalı.
kismen profesyonel çekim kalitesi ve sahne geçişleriyle eksik olsa da ki bu bence cokta onemli degil, işledikleri konular itibariyle, toplumumuzda ozellikle genç beyinler arasinda uzun suredir aranan ve beklenen kanal. ben de bir kaç ay once kesfettim.
bugünün ve dünün siyasilerinin dikkat çekecek konuşmalarını bir araya getirip izleyicilerine veren youtube kanalı.
Özgün içerik, hikaye ve editleri ile ana akım medyaya alternatif olmuş başarılı bir habercilik örneğidir. Gündemin Magazin ayağı için de zamanında sokopop ile işbirliği yaparak iyi bir transfere imza atmışlardır ayrıca. Gazetecilik okumuş olsaydım stajyer olmak için kapılarını hiç usanmadan aşındırırdım zira youtube ve diğer sosyal mecralarda clickbaitten uzak temiz bir hava sahası sunabiliyorlar.
hdp'nin yayın organı.
Çok şey söyleyip hiçbir şey anlatmamak.

(bkz: demogoji)
Youtube'ta yaptıkları videoları ses getiren şuan blue tv'de yayınlanan oluşum. Özellikle esenler otogarı videosu dikkat çekmiş, devamında polis otogara operasyon yapmıştır. Toplumun kıyıda köşede kalmış, değinilmek istenmeyen kesimlerine objektif bir yaklaşım sergilemekteler.
ooorrrroospu çocuğu pkk tarafından şehit edilen aslanların annelerine de bol zumlamalı jazz müzikli acıklı klip yapacaklar mı merak konusu..
Belgesellerinde kullandıkları müzikler efsodur.
kemalist miltiarist öge tabirini kullandıktan sonra takibini bıraktığım kanal. objektif gibi görünsede subjektif olan kanal.
https://youtu.be/5VOHifAcwPw

2019 hatırlatan yeni bir yapım.
yüksek basslı müzik eşliğinde fantastik editli videolarını beğendiğim youtube kanalı.