bugün

evliler için evin ihtiyacını alıp hediyeymiş gibi vererek geçiştirilen alelade bir gün.
sevgililer günü,nasıl olsa aşık her şeyi alır günü,insanları aşk-sevgi diyerek yolma günü,gereksiz gün.13'ünden 15'ine atlayalım bence.hayatım boyunca hiç sevgilim olmadı bu tarihte,denk gelmedi,belki de ondan çamur atıyorum.**
alkol tüketiminin tavana vurduğu gündür.
13 şubattan bir sonraki gün..yıl içerisindeki 365 günden bir tanesi..
sevgilinin hatırlandıgı tek gündür
(bkz: duygusal entrylerden nefret etmek)
sevgili bulmak için en güzel gün.
sevgiliye hediye almanız gereken,almazsanız sevgilinizden olacagınız,sokaklarda bol bol kırmızılıkların oldugu,sevgilisizlerin kan ağladıgı,15 subattan bir önceki,13 subattan bir sonraki,giderken sağda gelirken soldaki gün...
bu basligin neden bugün bu kadar popüler oldugunu anlamadim..
hayir sözlükcek yarini 14 subat ilan ediceksek haberimiz olsun dimi..
her yerde kalp (kalpli ayı, kalpli yastık, kalpli bardak, kalpli don ve kalpli bi yığın gereksiz şeyler) görmekten daraldığınız, bütün taze aşıkların birbirine anlamsız sempatiklikler yaptığı, samimiyetsiz, vıcık vıcık, iç bulandıran, oldukça gereksiz bigün. *
normal zamanda gün aşırı yemeğe çıkılan, herhangi bir buluşmaya gidilirken götürülen çiçek için yapılan masrafın, 2-3 katının yapıldığı gündür. resmen israftır. hiç bir erkek iple çekmemesine rağmen; kız arkadaşını mutlu etmek için mecburiyetten sevindirikmiş gibi olur. bu gün sevgililer günü olacağına dünya kupası olsa, erkeklerin keyfine diyecek olmaz.

(bkz: dunya kupasi her sene sevgililer gunu dort senede bir olsun)
sevgilisi olanların ellerinde çiçek, dudaklarında tebessüm buluşma noktasına gittiği, olmayanların yataktan kalkmayıp yorganı başına çektiği gündür.
(bkz: şubat 13 çeksin)
yanınızda sevdiğinizin olmuyacağını şimdiden biliyorsanız hiç gelmesin dediğiniz zaman :(
güllerin iki katı fiyata satıldığı, heryerin anlamsız şekilde kırmızıya boyandığı, etrafın sevimli ayıcıklar ve envai çeşit oyuncaktan geçilmediği ve çiftlerin sanki o gün birbirlerini daha fazla seviyormuş gibi yaparak ertesi gün yine birbirlerinin gözünü oymaya devam ettikleri gün. st. valentine day
anlamsız bir gün.
kapitalist duzenin askı en iyi finanse ettigi gundur. lakin bu gune her 14 subat'ta oldugu gibi fahis fiyatlar yuzunden lanet yagar ve entelektuel kesim tarafından kutlanmamakla protesto edilir. bir yili daha sevgilisiz gecirmenin huzununu aklına getirmekten alıkoyamaz insan kendini bu gunde. Böyle de aci bir gundur. tüm televizyonlarda el ele gezen ciftler vardir , zaplamak istersin ama diger kanallarda pek farklı degildir. sadece koldaki sarisin kumral olmustur. *
yalnızlığımı yüzüme bir tokat gibi vuran yalnızlığı en derinlerde hissettiğim gün.
sevgililer günü. başlangıç tarihi eski roma imparatorluğuna dayanır.

-serkan?
-efendim hayatım?
-bugün ne?
-hayatım sanki bu cümlenin bir devamı var.
-bugün günlerden ne?
-bilmiyorum salı ya da çarşamba galiba.
-peki ayın kaçı?
-14'ü.
-...
-?
-evet 14'ü.
-niye onaylıyosunki? ben de öyle dedim.
-üff serkan bukadar da olamaz sanırım, aylardan ne?
-hale açık söyleyeyim mi? şimdi farkettim bu kadar kötü bakabildiğine göre, sanırım 14 şubat.
-evet serkan bari tarihi de söyleyeyim 2006 bunu unutma çünkü ayrıldığımız tarih oluyor şu dakikadan sonra.
sevgilisi olmayan kişinin, sevgilisi olupta uzakta olan, sevgilisiyle yan yana olamayan kişileri görerek huzura erdiği gündür.* *

yıllar sonra edit: şimdiyse benim sevgilim uzakta.
esnafların heyecanla beklediği gündür. ayrıca para tuzağıdır.
(bkz: sevgiliye alınabilecek hediyeler)
doğum günümden bir gün sonra olduğu için sevgilimin bir yılda sadece bir kez hediye alarak olaydan kârlı çıkacağı gün..potansiyel sevgililerime duyurulur..*
(bkz: hay 14 şubat kere)
aranje ettiğim zirveden ötürü mutlu girebilme ihtimalimizin olduğu gündür:

(bkz: hatun buluyoruz zirvesi)