bugün

Valla süleyman soylunun açıklaması, ben bir anlam yükleyemedim ne zamandır legal seçimler darbe girişimi oldu onunda farkında değilim. 31 mart 2019 dan günümüze her halde ?
oy kullanmak vatandasin anayasal hakkidir.

bu anayasal hakka darbe girisimi diyenler acilen görevden alinmali ve beyanitinin geregi ciddiyet ile yapilmali.
Bunu "milli irade" lafını ağzından düşürmeyenler mi söylüyor?
Diyor ki;
15 temmuzda sokağa inenler, yine hazır olsun!
Yoo. Anayasanın öngördüğü seçim tarihi o.
o zaman darbenin planlayıcısı bizzat erdoğan. erken seçim kararını o aldı çünkü.
Seçime darbe diyeni anayasal düzeni değiştirme suçundan rahat rahat yargılarsın istersen.
iş şirazaden iyice kaydı. akıllar yandı. seçme seçilme hakkına bile darbe denecek kadar şey olundu.
süleyman soylu'nun "15 temmuz onların fiili darbe girişimiydi. 14 mayıs da siyasi darbe girişimleridir." açıklamasına ümit özdağ'ın cevabı:

"süleyman soylu bir açıklama yaptı ve dedi ki; '14 mayıs bir darbe girişimidir'. inanılır gibi değil. doğrusu türk halkının iradesine 1950 de seçimler başladığı günden bu yana yapılmış bu kadar ağır bir hakaret yok!"
"yani seçimleri cumhur ittifakı kaybettiğinde, süleyman soylu kalkıp içişleri bakanı olarak 'muhalefet darbe yaptı. tutuklayın. bütün muhalif liderleri gözaltına alın' mı diyecek? ne demek darbe? türk halkının iradesini kullanması darbe midir? türk halkının ak partiyi iktidardan düşürmesi demokratik bir haktır! bir darbe girişimi değildir! esas darbe girişimini yapan türk halkına karşı, demokrasiye karşı, anayasaya karşı içişleri bakanı süleyman soylu'dur."
"buradan bütün türk halkına çağrıda bulunuyorum. bütün siyasi parti liderlerine çağrıda bulunuyorum. bu siyasi parti liderlerine recep tayyip erdoğan, devlet bahçeli ve destici dahildir. süleyman soylu demokrasi düşmanıdır. ve milli güvenliğimiz için, demokrasimiz için bir tehdittir. süleyman soylu'nun derhal bugün içişleri bakanlığından alınması gerekir. süleyman soylu'nun içişleri bakanı olarak kaldığı her gün türkiye'de seçim güvenliği tehlikeye girecektir. süleyman soylu açıkça bu açıklamasıyla türk halkının demokratik seçim hakkını reddetmiştir."
"kimse türk halkının seçimlerde oy kullanmasını bir darbe girişimi olarak nitelendiremez. hele süleyman soylu gibi yıllarca fetöyle işbirliği yapmış, fetullah gülen'e yağ çekmiş bir kişi, fetöcü darbe girişimi ile seçimleri kıyaslayamaz. bu kadar hadsizlik olmaz. içişleri bakanı süleyman soylu türk milleti, türk devleti ve türk demokrasisi için bir tehdittir. bugün görevden ayrılmalıdır."
skandal ve rezil bir açıklamadır ama soylunun bu açıklamayı yapması hiç şaşırtmadı. kendisi demokrasiden anlamayan atanmış bir zat olduğundan dolayı milli iradenin ne olduğundan bihaber yaşıyor.
Bu mantıkla akp de 2002 seçimlerini darbe yaparak kazandı.oh ne güzel sen kazanınca demokrasi muhalefet kazanınca darbe.
Halkı alenen ayrıştırmakta demokratik hak olan oy vermeye tahakküm koymaya çalışan kel bu yaptığın yasaya aykırı yargılanacaksınız.
sözlükteki mevcut çomar trollerin gözüne gözüne sokulması gereken buz gibi gerçeğin ta kendisidir.

daha ne diyelim ; şu önümüzdeki 15 gün içinde birileri "rabbiniz benim" falan demeye kalkarsa da mı akılları başlarına gelmeyecek ?
görsel
şu kitaba göz atın da muhterem bakanı biraz tanıyım derim !..
talihsiz bir açıklama. her bireyin istediği siyasi oluşuma oy verme hakkı vardır ve bu hakları böyle açıklamaları hak etmemektedir.
Bunu söyleyen iç işleri bakanı.baska bir ülkede olsa çoktan istifası istenirdi.
çok rüzgar aldıysa demek.. sonuçları pek fena.

şapka tavsiye ediyorum.
14 mayısı belirleyen batı mıydı? Güldüm sadece...
20 kusur yildir iktidarda olan bir yapinin degismesi, ama "gercekten" degismesi siyasi bir darbedir. Darbenin askeri ya da silahli olanina itiraz edelim, karsi duralim, cunku insanlar bildigin kimvurduya gidiyor, iskenceler, oldurmeler, hesap sorulamazlik derken medeniyet ve hukuk rafa kaldiriliyor, bildigin gucu gucu yetene duzeni geliyor. Bu yanlis, bunu anladik...

peki ama siyasi ya da kulturel darbelere toptan karsi cikmanin mantigi nedir? nihayetinde ortada silah yok, yani akillar, gonuller ve fikirler catisacak; yerlesik olanin yerine alternatif gelecek, toplumlarin tarihlerinde ara sira da olsa boyle degisimler olmazsa hayatin tadi tuzu nerede?

ama kel kafanin yanlis oldugu nokta baska: a.k. partisi gidip digerleri gelince bu soyledigi siyasi darbe gerceklesmis olmayacak, yani taze ve yeni bir anlayis gelmeyecek; bir takim yiyenler gidip baska tur yiyenler gelecek, yani duzenler degisecek ama duzulenler ayni kalacak. alternatif olarak gosterilen kisiler iktidar partisindekilerle ayni uluslararasi sirketlerden, guclerden ve bunlarin isbirlikcilerinden besleniyor, dun iktidar partisinde takilan kariyer siyasetcileri yine milletvekili adayi oluyor, ayni vergiler alinmaya devam edecek, sonucta hicbir siyasi darbe ve sallanma gerceklesmeyecek, cunku degisim "gercek" degil, zahiri.

amerika'nin askeri usleri bulunan ulkelerin tamaminda hem iktidari hem de muhalefeti emperyal kudret belirler, ve iktidara gelen her kim olursa olsun o amerikan askerlerinin golgesinde isgal kuvvetlerinin istedigi ve cikarlari disinda bir degisiklik ve hareket yapamaz. siradan insanlar ise kendilerini kandirmak ister; tabelasi degisik ama kimlikleri ve niyetleri ayni adamlar basa gelince herseyin acayip degisecegine inanmak ister. oy vererek birseyleri yikacagini zanneder.

kelin korktugunun basina gelmesi kelin basinda sac cikmasi degildir...
"Anayasanın bana verdiği seçme seçilme hakkı darbecilikse kendimi sikerek öldürmeli miyim lan acaba"
tepkisi verilen basın açıklaması.