bugün

insanoğlundan bi bok olmayacağını anlamış ve umudu kesmiştir. saygılarımla.
Henüz insanlığa Facetime'la bağlanmayı akıl edememiştir.
ortamlarda 124 bin dersin kim nereden bilecek?

ayrıca nedense varlığına dair bilgi aldığımız tek peygamberler ortadoğu denilen yer. keltlere, germenlere, türklere, yunanlara, perslere gelen bir tane peygamberden haber alamıyoruz.

çoğunluğu yahudi olmak kaydıyla( ki isa da yahudidir) sadece biri arap.( muhammed)

bakın bu çok enteresan.
insana ulaşmak için elçiye ihtiyaç duyan tanrı.
Acaba çin'de, Amerika'da rusya'da, veya türkî uluslarda her şey yolunda mıydı, 4x4 müydü her şey.

124 bin peygamberden neden hepsi Araplara ya da ibrahimî ırklara gönderildi..
Allah teala hz leri niçin Hz Muhammed'den (sas) sonra başka peygamber göndermemiştir?

Hz. Muhammed son semavi din olan ve hükmü kıyamete kadar geçerli olacak, dini ve daveti umumi ve tüm beşereyiti kapsayan islam dinini getirdiği ve bundan sonrada her hangi bir din ve şeriat gelmeyeceği için o da peygamberlerin sonuncusu olmuştur. Ondan sonra resul ve nebi gelmeyecektir. Malûmdur ki, bu alem de her şeyin bir başlangıcı ve bir de nihayeti olduğu gibi, hz. Âdem'le (a.s.) başlayan peygamberlik müessesesi de hâtemü’l-enbiyâ (s.a.v.) ile son bulmuştur.

Cenâb-ı hak, peygamberlerin en ekmeli olan o zât'ın eline semavi kitapların en mükemmeli olan kur'ân-ı azimüşşân'ı vermiş ve nübüvvet müessesesini o hâtemü’l-enbiyâ ile tekmil etmiştir. Artık, kıyamete kadar hz. Muhammed'den sonra bir peygamber gelmeyecektir.

Hz. Muhammed’in (sav) hâtemü’l enbiya olduğu ahzap suresinde şu şekilde ifade buyurulmaktadır. “muhammed sizin ricalinizden hiçbirinin babası değil ve lâkin Allah’ın resulü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah âlimdir. (her şeyi bilendir.) Hz. Muhammed'in peygamberliği ile insanlık din açısından, ilerlemenin son noktasına erişmiştir. Ondan sonra başka peygamber beklememeli, Muhammedî nur'u izlemelidir. Allah her şeyi çok iyi biliyor. Her şeyi bilip duyuyor. Onun için bu hükümleri emrediyor.(Elmalılı Hamdi Yazır, Hak Dini Kur'an dili)

https://sorularlaislamiye...rin-sonuncusu-denilmistir
Bide benim takıldığım nokta madem kendi varlığını insanlara haber etmek istiyorsun niye içlerinden birini çağırıp "şii gel bakayım git diğer insanlara benim var olduğumu söyle " diyorsun kimse inanmaz ki o adama ya da niye inansın sonra inanamayanlarıda yakacam diyorsun. Kendini gösterseydi sınav olmazdı diyenler e o zaman o inandığınız mucizeler ne denizi yarmalar ayı yarmalar sınava müdehale ediyor.
ben 144.000 tane biliyorum ama asıl merak ettiğim şu;

niçin hz. muhammedden başkası " peygamber olduktan sonra " kılıç kuşanıp, allahın yarattığı kulları, allah adına kesmemiş ?

farzı mahal, niçin zelzele, sel ile veya türlü afetler ile beğenmediklerini kendisi yok etmemiş de bu işi bir peygambere bırakmış .... ?
net rakam 124bin mi? bunun bir küsuratı falan yok mu?
Evet son 1400 yıldır yok.

Bizim de peygamber hakkımız.
124 bine gelince sizi ne durdurdu efendim niye devam etmediniz ?
Say lan.
yorulduğunu kim söyledi?
ulan koskoca alemleri yaratan tanrının hiç işi gücü yok mu da yarattığı sığırlar yoldan çıktıkça onları düzeltsin diye peygamber göndersin sürekli...bezmiştir tabi.
Bütün insanlara bir görünse olay çözülecek ama çok inatçı.
O deyilde, azrailin karşısında ödün b...karıştığında aynı şeyi söylicekmisin asla. Bilakis canımı alma Allaha secdeyle geçirecem ömrümü diyerek yalvaracaksın ama nafile.
124 bin tane gönderdim mal değilsen birinde anlarsın diye düşündü herhalde.
Bi de göndermeseydi olurmuydu!
dünyayı 6 günde yaratıp yedinci gün dinlenen tanrı bu. belki de emekliliğinin tadını çıkartıyordur 10 bin TL maaşla.
En son güncellemesini MS.610'da göndermiştir.
Android sürümü desteklemiyor sanırım artık mevcut cihazı.
en az 125 bini yalancıdır...
Tanrı'yı tersten anladıklarını düşünüyorum.
124 bin peygamber ne aq. Hepsi mi yoldan çıkmış. Demekki yaradanda var bir yanlışlık. Hiç biri görevini tamamlayamamış. Adaya veda etmiş.
mum söndü. artık bizimle değilsın be ya.
Valla kuranda 23 diye geçer, bunlardan sadece kitap inen hz, Muhammed, hz isa, Musa ve davuttur. Diğerleri elçi nebi niteliğindedir.