bugün

entry'ler (5024)

sözlüğe yıllar sonra geri dönme nedenleri

Arada bazılarına olur. Ama dönmeyen daha çok olur.

sevgi fedakarlık üzerine kurulur paranın değil

Yaşadığımız yüzyıl gerçekten enteresan. Yukarıdaki cümleyi az evvel kanal d de şuan izlemekte olduğum "soygun" isimli yabancı filmde duydum. Hemde kara para aklayan işadamı görünümlü modern bir soyguncunun kızından. Babasının servet teklifini elinin tersiyle itip "beni paranla satın alamazsın baba" diyen bir rol bu sadece. Peki ya gerçekler? Evet maalesef gerçekler artık hiç öyle değil. En azından türkiyede. Acı olan tarafı da bu.

bebek istiyorum ama koca istemiyorum

Kısa yolu tarif etti ya seda sayan. Yallah inşaatlara.

ateizm

Yokluğunu ispat et desen edemez. Madem öyle Nereden biliyorsun olmadığını? Bunu sana kim söyledi? Yada seni kim kandırdı? Kainatta herşey bir başlangıçla başlamışken, sonra da faniye giderken, insanın kendi ahirini ve akıbetini görüp dururken başlangıcını ve evvelini inkar etmesi ne kadar da ahmakça oysa. Madem ki herşeyin bir başı sonu var, o halde bunu yoktan vareden de olmalı. Öyle ya, kendi kendine olmadı herhalde bütün bunlar. Kudretin sahibini göremiyorsan kâinata bak ve kudretinin eserini idrak et ve düşün. Neden var bu alem ve kâinat? Biz niçin varız? Sor bir kendine. Ölmek için mi doğduk yani sadece?

Onca matematiksel ve astrofiziksel ve kimyasal işlemler niye var o halde? Bu kadar basit mi herşey? Elbette değil. Yok saymakla yok edilemez hakikatler.

sözlükte hiç nesildaş yazar gorememek

Arada bir gezinip ne var ne yok diye bakıp çıkarlar.

vietnam

El kadar ülkenin abd ye diz çöktürmesi.

yarrağın yenilen bir şey olması

O halde aç karnına eşeğinkini ye o daha iyi doyurur.

Edit: başlığı açan it, kaçmış..

erkekler neden evlenir

Şanslı olan sevdiği için evlenir. Olmayan aile ve yuva kurmak çoluk çocuğa karışmak, ee hadi evlen artık oğlum yaşın geçiyor diyen yakınlarının başının etini yemesinden bıktığından usandığından.

sirazagiden

Kim bu aydınoğlu filan mı? Yok o olsa adını yazar kaçak güreşmez. Biz görmeyeli sözlük teşhirci dolmuş.

bursa nın ufak tefek topları

Tophanede gezmeye çıkıp ayol olmuş bazı ibnelerin iddiası.

seattle sanayi odasi

Nikaltını açmak bize nasipmiş. Nicname i bile çok orjinal ulen. Süper..hoşgelmiş olsun.

Yazdıkları Özgün, zehir gibi, pek çoğu hınzırca (trol) belki ama müthiş. Sanki dehşet bir fikir fabrikası. Maşallah. Yanlız daha çok okumalı. Tebrike şayan. Sözlüğe hayırlı uğurlu olsun.

zall ın özelden iyi ki varsın demesi

Rüyada olsa kabus, Uyanık görsen Halüsinasyon olur o, ama gerçek olamaz.

sözlük yazarları ile aynı burçtaki ünlüler

Necmettin Erbakan
Süleyman Demirel
Ferdi tayfur
Ediz Hun

(bkz: scorpion)

türkiye nin olaylara tarafsız kalması

Türkiye bu konuda mutlak tarafsız kalmalıdır.

çiftlik bank mehmet aydın ın fetöcü çıkması

Kanunlar ve sistem boşlukları suç şebekelerinin işini kolaylaştırıyor. Ayrıca kripto fetöcülerin hala iş gördüğü düşüncesi akla gelmektedir.

sanatçı füsun demirelden yürek burkan açıklama

Şehit annelerini oynasın. Bizde samimi olduğuna inanalım.

Hodri meydan..

dua edecek yüz bulamamak

Hiç öyle şey olur mu? Rabbimizden yüz çevirirsek, asıl yevmil mahşerde huzuruna varınca yüzüne bakacak yüzümüz olmaz. Allah emretmiş bana dua edin duanızı kabul edeyim. Benden (bana kulluk etmekten) yüz çevirmeyin demiş. Kul hatasız olmaz. Hatan kusurun günahın varsa temizlen tevbe et günahı terket. Kulluğunu yerine getir emir ve yasaklara riayet et dua et. Dua et. Dua et dua. Dua yı terkedersen allah ile bağını kopartırsın. Allah ile bağın koparsa neye malik olursan ol hepsini kaybedersin. ne bu dünyada ne öbür dünyada ne huzurun olur ne selametin ne kurtuluşun.

abdülamid in kıbrıs ı ingilizlere satması

Sultan abdulhamite suç bulanlar dibimize kadar sokulmuş suriyeyi resmen işgal etmiş abd tek kelime etmezler. O zamanın abd si de ingilizlerdi. Tıpkı abd ile şimdi bizim uğraştığımız gibi. Hiç fark yok. Bu mevzuyla alakalı 2016 yılında yazdıklarımızı aktaralım, zira konuyu bilen biliyor varsın bazı ergen kafalılar bilip bilmeden konuşsunlar, okumayı sevenler baksın, cahiller bakmasa da olur. Şu iki yazı olayı kısmen özetliyor daha detaylısı aşağıdaki enrty lerimde mevcuttut;

--spoiler--

(#32339517)

(#32552375)

(#32339431)

(#32339443)

(#32339452)

(#32339472)

(#32339487)

--spoiler--

kutsal kitapların tahrif edilmesine izin vermek

Ayrıca yukarıda iddia edildiği gibi bir görüşünün olduğunu söylemek imamı azamı ve fikirlerini bilmemektir. imam ebu hanifeyi tanıyanlar kendisinin "Hz. Muhammed dışında eleştirilemez kişi ve Kuranı Kerim dışında eleştirilemez kitap kabul etmemiş" bir din alimi olduğunu da bilir. Bu da ancak tevrat ve incili (zebur/mezmurlar günümüze ulaşmamıştır) muharref (tahrif edilmiş) kabul etmekle mümkündür.

30 mart 2018 uludağ sözlük çözüm süreci

Sabahtan beri sözlüğe yazacak bir konu başlığı bulabilmiş biri olarak söylüyorum. Ne olmuş bu sözlüğe yav? Baktım ki o ona hakaret, bu buna hakaret. Fikir yok yorum yok bilgi yok saygı zaten yok. Ha bire ergen taifesinin karşılıklı vuruşmaları var ortada.