1. 1.
  başrollerinde Aaron Stanford(Nikita), Amanda Schull(Pretty Little Liars) gibi oyuncuların yer aldığı filmden uyarlanan yeni dizi.
  ilk Bölüm Tarihi syfy'de 16 Ocak Cuma olarak kesinleşmiştir.

  12 monkeys

  not: şimdi bu dizi, twelve monkeys filminin dizi halidir. aynı başlığa taşınması gerektiğini düşünenler olabilir ama 12(twelve), filmde yazıyla dizide sayıyla ifade edilmiştir. o yüzden dizinin başlığı 12 monkeys olarak kalmalı.
  3 ... kromozomcusizofren
 2. 2.
  eleştirilere bakarak başladım ve gayet memnunum.konu olarak diğer dizilerden farklılar ve akışı oldukça iyi.çizgiyi bozmadan devam edebilirlerse başarılı olurlar.
  1 ... sert vesert
 3. 3.
  şahit in kim olduğu da belli olduğuna göre sırada ne olacak diye düşündüren dizi. acayipte sarıyor ha.
  1 ... lan senin de nickinin de amk
 4. 4.
  Fenaa dedirten dizi ilk bölümünü izledik.
  1 ... bos insan terbiyecisi
 5. 5.
  10numara senaryo var ama oyunculuklar siritiyor. Amanda icin izledigim dizi. Fringedeki oliviadan sonra sarisin hasretimi amandayla giderir oldum.
  5 ... demirprens
 6. 6.
  (bkz: twelve monkeys)
  2 -1 ... electrons love profiterole
 7. 7.
  ilk sezona yeni başladığım dizi. hadi hayırlısı diyorum. filmin yarısı kadar iyi olsa o da yeter.
  1 ... sassanach
 8. 8.
  ilk sezonu neredeyse bitirdim. Olmasa da olur dizi.
  -1 ... sassanach
 9. 9.
  Cnbc e nin yerine gelen kanalda şu an yayında çok iyi yarın ilk iş başlayacağım dizi...

  Behzat ı sevmedim.. Buna başlıycam.
  5 ... roott
 10. 9.
  on numara beş yıldız dizidir, özellikle zamanda yolculuk konusuna ilgi duyanların soluksuz izleyeceği bir dizidir.
  Her ne kadar filmin devamı gibi görünse de aslında filmden farklılaşan bir konusu vardır.

  diziyle ilgili yapılacak çok fazla tahmin ve yorum var bir an önce yeni sezonu bekliyoruz, öte yandan yeni sezonun 16 ocak itibariyle başlayacağı söyleniyor.

  tahmin yapmadan olmaz,

  --spoiler--
  --spoiler--

  sezon finalinin son sahnesinde virüsü kimin yaydığını gördük ve ilk bölümden beri yaptığımız bütün tahminlerimiz boşa çıktı, gerçi deli hatun ceo olduğu anda ben acaba mı dedim ama yinede tam tahmin etmek zordu.

  öte yandan kısa saçlı hatun "remzinin cihazın yanında ölü bulunacağını söyledi", madem gelecek bu şekilde şekillenmiş o halde cole reis remziyi nasıl oradan alıp kurtarabildi.

  bu arada cole reyizin annesi henüz ortaya çıkmadı ben annesininde çok ilginç bir karakter olarak ortaya çıkacağını düşünüyorum.

  12 maymun ordusu olayına gelirsek, final olmasına rağmen hala gizemini koruyorlar, öncelikle 12 maymun olayını cole reyizin annesi bile biliyormuş, ayrıca 2016 yıllarında doğuyorlar gibi görünüyor ama 2043te tesise girdiklerinde caterinaya "biz geleceği temsil ediyoruz" dediler, farklı meziyetleri olduğu kesin ama dur bakalım neler çıkacak.

  sezon itibariyle hatalı bulduğum iki yer var;
  1- cole reyiz virüsün bulunduğu buzul çağı iskeletinin bulunma anına gidip neden buna engel olmuyor? bu arada bu iskeletin cole reyiz olacağı tahminleri var ama ben öyle olduğunu sanmıyorum

  2- 2043 de virüsün ilk halinin panzehirinin bulunduğu söyleniyor madem öyle o panzehiri cole reyize verip neden 2015e göndermiyorlar?

  dizinin geneline tahmin yürütmek gerekirse, kader kaderdir ne kadar geri gidilirse gidilsin geleceği değişmeyecek, çünkü zaten o gelecek onlar geçmişe gittikleri için o şekilde yaşanıyora bağlayabilirler ya da bir şekilde döngünün kırılabileceği bir konu yaratıp mesela cole reyiz kendi doğumuna gidip kendini öldürüp döngüyü kırabilir de.
  konu zamanda yolculuk olunca senaristlerin yaratıcılığı doğrultusunda çok harika işler çıkabilir, umarım 2 sezonda 1 den daha fazla keyif alırız.

  --spoiler--
  --spoiler--
  3 ... murthy