bugün

Fırıncılara da haber etmemişler.

Hayır her işleri neden sıkıntı olur bunların?
cadde trafik oldu şuanda millet birbirine korna falan çalıyor ilginç.
ben gidip pasta aldım.
Durduramıyoruz efendim izdiham yapıyorlar.
görsel
görsel

görsel
koronodan korunmak amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağına 1 buçuk saat kala oluşan izdihamdan herkes virüs kapacak.
bir salgın ele yüze bulaştırarak nasıl yönetilemezin son icraatı...

not: bedava maskeyi bile 1 haftada dağıtamayanların salgını önleyeceğini beklemek...
sanırım biraz safdillik oluyor...
şu virüs sürecinde büyüklerimize laf etmekten ayrıca kaçıınıyorum. sonuçta olağanüstü bir dönemden geçiyoruz ve bugünlerde kısır siyasi tartışmaların ötesine geçmeliyiz diye kafamda kuruyorum. hükümetin verdiği rakamlara güveniyor ve kendilerinin genel için alınabilecek isabetli kararları aldığına inanmak istiyoruz. ama bu nedir şimdi amk. hakikaten bir işiniz de doğru olsun amk.
Millet aç aç, ekmek almaya sokağa çıkan halk, fırınlarda ekmek bulamayınca dern bir üzüntü yaşadı. Sosyal mesafe korunmadı ve bu yasakla vaka sayısında artış olabilir.
Sabahtan duyursalar ne güzel olurdu. Șu an izmir bucada millet firinlar önünde kuyruk olusturmus, Hani nerde izolasyon.
Bunlar memleketin başına ızdırap olmak için allah tarafından bu millete musallat edildiler. Yallah, kış kış demekle de gideceklerini sanmıyorum.
yalnız bakın olan sadece 2 günlük bir yasak, büyük bir depremde nasıl olacağımızı görün işte. çıplak elle adam boğmalı talan olur burada.
Sadece 2 gün. Korkmayın aclıktan ölmezsiniz.
Evinizde makarna, bulgurda mi yok... Herkes marketlere hucum etti.

Ne midesine düşkün bir milletiz.
Haftaya vaka sayısını nereye firlatacagi beni merak ettiren yasak... 10000le açılış yapıp abd ile yarışırız her halde iki gün pilav yiyin millet umarım pzt uzatılmaz yeterli erzak stoku yok ayrıca bir ay önce aklınız nerdeydi diye sorarlar adama...
Yarın açıklanacak virüs vakası 7'e katlamasa bari amk.
Herkesin tahmin ettiği gibi 2 gün surmeyecek ve hazır halkı evine zaptetmişken uzatılacak olan yasak.

Milletin götü ondan tutuşuyor.
görsel
Șahsen virusu kasten salan Ben olsam yayilmasi için bașka dahihane bir planı yapamazdim.
Millete küfredecem ama yasalar elvermiyor.

Evinde 2 günü çıkaracak malzeme yok mu yani? Ne bu telaş.
Virüslü sayısı katlanacak evet.
Tengir emmi sen niye çıktın ki zaten? Devlet getirirdi.

görsel
Arkadaşlar saçma sapan trollemeyin. Beyinsizliğin anlamı yok.

Amaç, toplumsal bağışıklık.

Bilimsel bir izahtır.

Gerçekten beyinsizliğinizi çekemeyeceğim.
Gecede toplasan 10 araba anca geçen sokağımdan 1 buçuk saattir vızır vızır araba geçiyor. Ufacık şehirde trafik olduğunu ilk defa duydum. Çok hata yapıldı bu allahın unuttuğu ilçesinde durum böyleyse maalesef yarım milyon insana çoktan virüs bulaştı.. fazla söze gerek yok.
Ulan arkadaş alt tarafı 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokakların hali malum.

Demek 1 aylık falan ilan etseler, millet yağmaya başlayacak.
Uyuduk uyandık sokağa çıkma yasa ilan edildi. Aslında burada halka kızmak çok doğru mu bilmiyorum çünkü bunu yapan devletin ta kendisi. insanları galyana getirip, bu kaosu getiren onlar. insanların canı bir kere daha hiçe sayıldı, kendileri hariç yine kimseyi korumadılar.