bugün

denizlispor'un bu sefer sadece ve sadece kendisi için oynayacagi, tesvik primi alma olasiligi olmadigindan vasatin üstüne çikamayacagi karsilasma..

edit: noldu arkadaşım zoruna mı gitti?
denizlispor taraftarlarının sahaya sürekli konfeti atması ve denizlispor kalecisinin dakikalarca yerde yatması gibi saha içi tiyatrolarının izlenemeyeceği karşılaşma.
fenerbahçenin geçen senenin verdiği hırsla 5 gol atıp yoluna devam edeceği önemsiz maç..
büyük olasılıkla* iki takımın da yüce önderimiz mustafa kemal i anan pankartlarla sahaya çıkacağı karşılaşma.
bir taraftarin anne seni cok ozledim bana para gonder pankartini actigi mactir. ilginc...
geçen sezon alnının akıyla fenerbahçeden puan alıp ligde kalan denizlisporun fenerbahçeye çelme takacağı maçtır.
mac oncesi, ligde denizlispor 16 puanla 8., fenerbahce 26 puanla 1. sirada
200 metre mesafedeki denizli atatürk stadı yerine, evde lig tv'de izlenilecek türden bir maç.

...
-alo metin bey yapabileceğim bir tek şey var..
*hassktir...
-fenerbahçe kulübü olarak yarın size bir gecelik maç için lig tv paketi hediye edicez
** onların paketini ha adamı hasta etmeyin, ayar etmeyin..
-maçı televizyondan seyredebileceksiniz...
*kardeşim benim paketim maketim var, lig tvim var evde. ben evde rahat seyredemiyorum, deşarj olamıyorum...
-o zaman evde kalın...
*gidip bağırmam lazım benim...
...
(bkz: uludag sozluk canli yayin ekibi)
fenerbahçe'nin 5 (yazıyla beş) yabancı ile sahaya "atam yolunda ilerliyoruz" pankartı ile çıktığı maçtır. ironik bir davranıştır, ama yine de güzeldir.
fb'nin geçen seneki akıbete uğramasını dilediğim maçtır.
(bkz: ailece izliyoruz)
taraftarlardan birinin tribune 92 model sahin soktugu mactir. kornalar arasinda geciyor mac.
fenerin fark atması lazımdır. maç 8-0 bitmelidir.
geçen sene kaybedilen şampiyonlugun acısının çıkarılacagı mactır. acaba bu 3 puan, kaçan şampiyonlugu unutturabilecek mi?
fenerbahçe'nin newcastle united maçından beri iyi olan futbolunda gözle görülür net bir düşüşün yaşandığı maçtır. 19. dakika itibari ile net bir atak veya gol girişimi yoktur, bununla beraber yusuf şimşek'in liderliğinde denizlispor fenerbahçe'ye oranla daha etkili atak girişimlerinde bulunduğu maçtır.

not:çalan kornalar kamyon kornasıdır, denizli atatürk stadı'nın tribünlerinin üstünde yer almaktadır. her maç olan bir şeydir. deplasman takımı her atak yaptığında çalarlar. bunu hem canlı olarak, hem de tvden dinlemek ayrıca ızdırap verici bir durumdur.
fenerbahçe'nin ilk "yarı etkili" şutunu, 28. dakikada appiah'ın attığı maçtır.
denizlispor: 0 - 0 :fenerbahce
ilk yari sonucu.
ilk yari analizi:

yusuf ve appiah'in birer pozisyonu disinda pek tehlikeli atak olmadi. futbolun kalitesi ne derseniz; yine ayni hep ayni: vasat... bu turk futbolunun kaderi...
ilk 45 dakikası 0-0 biten karşılaşmadır. son derece zevksiz geçmektedir. an itibari ile fenerbahçe taraftarlarının ikinci yarıda olabilecek değişikliklere umut bağladığı maçtır. ayrıca maçın yıldızı ilk yarıda oynadığı futbolla ve zaman zaman rakip oyuncularla testis geçer düzeyde hareketler yapan denizlisporlu yusuf şimşek'tir.
ataksız geçen bir karşılaşmadır, hem futbol kalitesi hem de mücadele sıfırdır. hakemin verdiği 3 saniyelik uzatmada bunun kanıtıdır.
volkan'in kalesinde devlestigi (!) mac.
83 dakikasi gerek skor olarak gerekse futbol kalitesi olarak 0-0 gecen mac.
denizlispor'un golune diregin izin vermedigi mac.
85. dakikada denizlisporlu adriano'nun şutunun yan direkte patladığı maçtır.