bugün

fenerbahçenin 90 dakikalık saygı duruşu yaptığı maçtır.
Fenerin hırsla 5 atacağını düşünen birçok fenerli arkadaşın maç sonucuna inanmak istemediği laletayn bir süper lig maçıdır.
ilhan cavcav'ın büyük bir futbol duayeni olduğunun bir kez daha ispatlandığı maçtır.

ilhan Cavcav: uğur boral ile baki mercimek gittikleri takımlarda başarılı olamazlar. eğer olurlarsa ben de futboldan anlamıyorum demektir.

uğur boral'ın fb'nin topçusu olmadığı bu maçla birlikte net şekilde görülmüştür (o ortalar neydi öyle dağlara taşlara, bir ara attığı top honaz dağı'na gidecek diye endişelenmedim değil *). baki mercimek'i ise her maç görüyoruz zaten.
zico nun alex de souza yı çıkarıp yerine mehmet yozgatlı yı alması ayakta alkışlanacak bir hareket olmakla birlikte, kötü mücadele de bir o kadar eleştirilecektir.
fenerbahce'nin bu mactan 1 puan cikardigi mi yoksa 2 puan biraktigi mi gercegi cok tartisilir.
90 dakikasi pek de zevkli gecmedi bu macin acikcasi. yine vasat futbol vardi ortada. fenerbahce'den beklenen futbol ortada yoktu. denizlispor zaman zaman saha avantajini kullansa da birkac pozisyon disinda onun da sesi cikmadi. sonuc da futbol kalitesi gibi 0-0 oldu.
denizlispor ile fenerbahçe' nin 0-0 berabere kaldığı maçtır. denizlispor' un haddini bilerek oynadığı, sağlam bir savunma gerçekleştirip fırsat kolladığı, adriano ile yakaladığında direği geçemediği; fenerbahçe' nin ise geçen senenin son haftasındaki maçın stresini yaşayarak etkili olamadığı maç olmuştur. yine de ümit özat ve aurelio' nun niye yedek kaldığı tartışma konusudur. ayrıca uğur boral' ın isabetli orta yapamadığı görülmüştür.
edit: maçta 3 penaltı tartışması yaşanmıştır ancak aslı yoktur.
maça başladığımızda galip gelemeyeceğimizi sahaya adım atan her bir futbolcuyum diyen zat-ı muhteremlerin ayakseslerinden anlamış olsam bile niçenin ümit en büyük kötülüktür sözünde vermek istediği mesajı anlamış bir izlenim vermeden izledim maçı. ümidimi yitirmedim desem bile burnum uzar diye korkuyorum. korkularım da sadece bunlarla sınırlı olmadığını direkte patlayan şutla anladım. daha çok şey anlamamız gerektiğini de...

an itibariyle anlamakla kalmadım öğrendim...
denizlispor'un gecen seneki gibi fenerbahce'nin canini yaktigi mac.
0-0 biten karşılaşmadır.
son dakikalari hareketli ve gergin gecen mac.
85. dakikada denizlisporlu adriano'nun şutunun yan direkte patladığı maçtır.
denizlispor'un golune diregin izin vermedigi mac.
83 dakikasi gerek skor olarak gerekse futbol kalitesi olarak 0-0 gecen mac.
volkan'in kalesinde devlestigi (!) mac.
ataksız geçen bir karşılaşmadır, hem futbol kalitesi hem de mücadele sıfırdır. hakemin verdiği 3 saniyelik uzatmada bunun kanıtıdır.
ilk 45 dakikası 0-0 biten karşılaşmadır. son derece zevksiz geçmektedir. an itibari ile fenerbahçe taraftarlarının ikinci yarıda olabilecek değişikliklere umut bağladığı maçtır. ayrıca maçın yıldızı ilk yarıda oynadığı futbolla ve zaman zaman rakip oyuncularla testis geçer düzeyde hareketler yapan denizlisporlu yusuf şimşek'tir.
ilk yari analizi:

yusuf ve appiah'in birer pozisyonu disinda pek tehlikeli atak olmadi. futbolun kalitesi ne derseniz; yine ayni hep ayni: vasat... bu turk futbolunun kaderi...
denizlispor: 0 - 0 :fenerbahce
ilk yari sonucu.
fenerbahçe'nin ilk "yarı etkili" şutunu, 28. dakikada appiah'ın attığı maçtır.
fenerbahçe'nin newcastle united maçından beri iyi olan futbolunda gözle görülür net bir düşüşün yaşandığı maçtır. 19. dakika itibari ile net bir atak veya gol girişimi yoktur, bununla beraber yusuf şimşek'in liderliğinde denizlispor fenerbahçe'ye oranla daha etkili atak girişimlerinde bulunduğu maçtır.

not:çalan kornalar kamyon kornasıdır, denizli atatürk stadı'nın tribünlerinin üstünde yer almaktadır. her maç olan bir şeydir. deplasman takımı her atak yaptığında çalarlar. bunu hem canlı olarak, hem de tvden dinlemek ayrıca ızdırap verici bir durumdur.
geçen sene kaybedilen şampiyonlugun acısının çıkarılacagı mactır. acaba bu 3 puan, kaçan şampiyonlugu unutturabilecek mi?
fenerin fark atması lazımdır. maç 8-0 bitmelidir.
taraftarlardan birinin tribune 92 model sahin soktugu mactir. kornalar arasinda geciyor mac.
(bkz: ailece izliyoruz)