yıllık toplam zammın %65' e yakın olmasını gerektirecek durumdur.*
memur zammının misliyle karşılığıdır.
petrol fiyatları 147 dolardan 100 dolara düşerken , aynı şekilde diğer enerji ürünlerinin fiyatları da düşerken neden yapılacağı anlaşılamamış zamdır.
vatandaşın alenen çoğaltılmasıdır.
hiç sızlanmayacaksın.

battaniyeye sarılacaksın! (doğalgaza zam)
lambalarını kapatacaksın! (elektrike zam)
haftada bir yıkanacaksın! (suya zam)

sonra gidip yine oy vereceksin! (hah ona zam yok)
bu sefer %55 yapacaksın! (haydi koççum göreyim seni)

hiç sızlanmayacaksın.
hafiften akıllı durun mesajıdır.

zorunlu ihtiyaç ya yapın zamı anasını satayım almıyorum diyen olmaz.
devletin naho$ politikaları geri geldi. Yine dengeleri evet sayın seyirciler ekonomik dengeleri zamla kurar olduk. arz deyin talep deyin vurun vatanda$a. vurun abalıya.
(bkz: hasirt to the blackboard)
çok hızlı bir şekilde onaylandığı söylenen zamdır.
Böyle devam ederse bütün elektrikli aletlere fotosentez yoluyla enerji eldesini de türklere keşfettirecek zamlardır.
zaten önceden böyle olacağı belli olan durum. bir süre zam yapılmadı diye birileri baş tacı oldu. sonra tuttu baş tacı olduğu başı pisledi. bu nedir ya bir dur , biri bunu durdursun. hiç elinin ayarı yokmuş.
bi çeşit sabır testi. sayın başbakanımız* halkın sikilmeye tahammül sınırını ölçmek için bu yöntemi deniyor. zeki adam vesselam. "tamamdır bunlar gerizekalı" kanısına kesin olarak varınca da esas icraatlere başlayacaktır.

(bkz: durmak yok yolmaya devam)
milletin cebinin folofoş edilmesinin, 1 ekim'de yapılacak olan örneği.
ekonomimizin iyi yolda olduğunu gösteren zam. baksana sayın başbakanımız otomobil satışıyla övünerek kriz filan yok diyordu, bu zam da onun göstergesi, bi de anlamadığım bu zamlara tepki gösteren hep ecevit dönemini örnek gösteriyordu tamam o zaman zamdan illallah diyordu da bu sene elektriğe yapılan zamla o dönemde elektirğe yapılan zam oranı nerdeyse aynı ne fark o zamanla şimdi arasında.
durmadan çözüm yolunda kolaya kaçmanın yolu. Halen kaçak elektrik sorununu çözmeye yönelik fikirler üretilmemeiştir, resmen beyne kepenkleri vurmuşlardır bu konu hakkında. Gerçi ondada "para cezası" denen kolay bir yol var.

düzgün vatandaştan tasarruf bekleyene kadar, yamuk vatandaş ve çalışanların düzeltilmesi lazımdır. Bununda örnek çözümleride yine ne hikmetse vardır.
elektriğin tüfe endeksine katılmış olması halinde enflasyonun kaç çıkacağını merak ettiren olay. enflasyon da bu ay eksi çıkmış ay ne güzel zengin mi olduk ne!!!
aslında durumu şöyle açıklamak gerekir.

Türkiye Elektrik Ticaret Anonim Şirketi (TETAŞ) toptan elektrik fiyatlarına yaptığı yüzde'lük bir zam yapmıştır.

yeniden yapılanan türkiye elektrik dağıtım şirketi (tedaş) yeniden yapılanması sonucu oluşan 24 elektrik dağıtım şirketi, EPDK'ya başvurarak zam talep etmektedirler.

yani dağıtım şirketleri ; Türkiye elektrik ticaret anonim şirketi'nin kendilerine yaptığı zammı tüketiciye yansıtmak istemektedirler.

Epdk (enerji piyasası düzenleme kurulu)'nun bu konuda vereceği karar önemlidir.
(bkz: sandığa atılan oylar gün gelir elektrikle çarpar)
(bkz: allahınızdan bulun)!!!
elektrikten daha fena çarpacak zamdır.
perşembe günü epdk ( enerji piyasası denetleme kurulu)'nun ne kadar olacağına karar vereceği durum.
2009 ocak ayına kadar gecen yılki fiyatların kademeli olarak yüzde yüz artacağı aylar öncesinden açıklanmasına rağmen nasıl bu kadar tepki çektiğini anlayamadığım zamlardır. enerji açısından dışa bağımlıyız ve çile çekeceğiz bu belli.

asıl tepki çekmesi gereken bir önceki hükümetin ekonomik planının uygulanmasından gelen başarıyı sahiplenen akepe hükümetinin, büyümeyi özelleştirme adı altında satıp savarak devam ettirmesi, satacak bişe kalmadığında ise ülkenin tamamen durmasıdır. kimsede para yok, herkes elinde avcunda ne varsa satmak derdine ama alan da yok. üretim yok, tüketim minimumda.
yapılan ve yapılacak olan toplam zamlar vatandaşı korkutmasın diye toplamından bölünerek sunulmuş zamdır. annem küçükken yapardı böyle bana. koca lokmayı yavaş yavaş böle böle yedirirdi. yemem dediğim yemeği bir bakmışım bitirmişim. e,tabi kendileri çocuk kandırdığı için zammı bize böle böle takıyorlar. hey yavrum hey!
gelirse ekime gelmezse sikime durumudur.