bugün

asgari ücret 300 TL olacağı için vermem.
Adalet adalet adalet.. o olsa her şey yerine oturacak.
Bu da soru mu şimdi? Dolar 10 lira da olsa oyumuz ak partiye.
akp den nefret etmemin tek sebebi ekonomiyi batırmaları değil cahillikleri akp olmasa kadına şiddet bu kadar fazla olmazdı güzel ülkem suriyeli araplarla dolmazdı tarihi eserler yok olmazdı herkes eşit haklara sahip olurdu kimse kimsenin giyimine kuşamına karışamazdı vesayre daha çok neden sayanilirim akpye oy vermemek için.
1 dolar 1 lira olsa muhtemelen ne akp ne chp kalır. orası bir utopia
Dolar olan 10 tl olduğunda liramizdan bilmem kac sifir atilinca gerceklesecek durum karsisinda kalkip da bu soruya evet diyecek muhalif oldugunu zannetmemekle birlikte, bunu yine yapsa yapsa "dolarin erdoganla ne alakasi var hepsi kilicdaroglu yuzunden" diyen teyzeler yapar.
--spoiler--
ama ataya olan düşmanlık ne olacak?
--spoiler--

hiçbir şey olmayacak. kaftancıoğlu olunca çifte standarta devam edilecek.

akp atatürk düşmanı len aq.
bu saatten sonra günahımı parasıyla bilenem satmam...bahane göt gibidir herkeste bulunur.. ama bizim bazı arkadaşlarınki squad yapmış gibi olduğu için dolar gezi eylemleri zamanında geziyi bahane ederek 1.72 den 2.20 seviyelerine çıktı.. Gezi bahane edildi.. Daha sonrası için dolar artışı durdurulamadı dış minnaklar dendi o dendi bu dendi benim güzel mal halkımı oyalaya oyalaya 8.25 seviyelerine kadar getirdiler.. ulan 10 senede bir para değerini %705 kaybedebilir mi ? pandemi çıktı çogu ülke ekonomi paketi açıkladı işine gidemeyene maaşını bizzat devlet ödedi. Benim devletim benden 10tl istedi mesajla defalarca.. belki 7 kere geldi 10tl bağış msjı..ekonomi paketlerini devletler uyguladığı halde benim mal halkım tonlarca 10tl lik sms gönderdiği halde ben daha gerçekten ihtiyacı olup da o sosyal yardımı alması gerektiği gibi alan insan görmedim.. nereye gidiyor mk bu paralar ? ihracat yapamıyorsan ithalat da yapmayacaksın mk sıkıcaksın kemerini kendin üretmeye çalışıcaksın.. olmuyorsa da kullanmayacaksın.. yada en basit çözüm bırak abi tl yi kullanma.. kullandıkça ve başımızdaki lise mezunu oldugundan dahi şüphede oldugum insanlar ekonomi yönetmeye kalkarlarsa daha da dibe vurucaz ve bir daha başımızı kaldıramayacağız. ulan aldığım maaşın değeri %52 düşmüş bir senede ama enflasyona gelince %10 diyorsun.. hade len oradan gidin de kömür verip sevindirdiğiniz garibanları kandırın.. yerli milli uçakmış arabaymış her seçim öncesi aynı vaatler seçimden sonra bir 10 yıl daha var temeline başladık bilmem neyine başladık.. Sanki marsa gidilecekte oraya şehir temeli atıyor mk.
bilmem de asgari ücret te 300 tl civarında olur.

sadece paranın değerine bakılmaz, asgari ücrete de bakılmalı...
1 lira = 5 dolar olsa bile gerçekleşmeyecek olandır. zaten yapmaları gereken yolları, köprüleri, hastaneleri yapıyorlar diye ve düzgün tutmak zorunda oldukları ekonomiyi tutuyorlar diye oy vermenin ve övgüler düzmenin mantığı nedir ? bir siyasi parti zaten bunları yapma vaadi ile seçime giriyor. seçildikten sonra verdiği vaatleri tutuyor diye o vaatleri zaten seçimden öncede beğenmeyen bir insan neden fikrini değiştirip oyunu bunlara versin ki.

yani en azından biraz aklı biraz mantığı olan bir insan böyle düşünür. bizde maalesef bu insanlardan çok az var o yüzden vaziyetimiz şu anda böyle. ülkede yolunda giden şey sayısı gitmeyen şey sayısının 10000 de 1 i. mesele sadece dolar euro meselesi değil. hadi diyelim ki başarıp doları 1 liraya indirseler başka 125 yerden patlak verecekler mutlaka..
ülkenin durumunu algılamada sorun yaşayan arkadaşlar yazmasın. ben 34 yaşındayım, asla biz ekonomisi normal seyreden bir ülke olmadık.

kim iktidar olursa olsun, ekonomik refah bizim için çok mümkün görünmüyor. coğrafi durumumuz bu konuda en belirledi unsurlardan biri.

ancak büyük islam birliği ile bunu çözebiliriz. liderliğini bizim yapacağımız. petrole doğalgaza altına hükmeden bir birlik.
(bkz: tabi lan manyak mısın)
ekonomik refah iyi olmuyor ama her sene geçen seneyi aratıyor.
üstelik sen ekonominik iyi olmamasını kendin yapıyorusun.ona laf atıyorsun.buna küfür ediyorsun.zaten ülkende adalet yok.ülkene döviz girmiyor doğru dürüst.
1 dolar 1 lira olsa, 3-5 ay sonra yine aynı senaryolar olacağı için oy vermezdim.
kesinlikle hayır olan cevaptır. yaptıklarını daha unutmadık dedirtir.
güven ne demek bilir misin sen evlat...

şeklinde cevap verilecek sorudur. bir araştırma yap bakalım kaç kişi bunların sözlerine inanıyor artık. böyle bir hayalin gerçek olmasını bırak gelecekten ümidi kesen insan sayısını bir araştır bakalım. "aklı başında insanların" yalancıların boş laflarına karınları tok artık. insanlar biran önce somut yapılanma istiyor. ülkenin tek ihtiyacı olan şey; hoşgörü ortamında yeniden seçime gitmek. koltuk sevdaları devam ettiği sürece sonumuz hiç iyi değil.
1 dolar 1 lira olsa değil doları ayaklarıma serse gene oy vermem.
Elime ayriyeten 1.000.000 ₺ verirseler veririm oy ama 1 kereliğine.
dolar 1.2'ye düşünce imf borcu bitince ortalığı yakıp yıkanlara mı soruluyor bu soru?

ilginç bir sorudur.
basitçe "vermem" cevabına sahip sorudur. şahsen akp ye oy vermemin tek şartı "seçimi kazanırsak ertesi gün bırakıp gideceğiz" demeleri olur. söz ile de kabul etmem yazılı olarak altına imzalarını atıp verirlerse o da. yoksa hdp-akp-mhp üçgenine hiçbir şartta oy moy çıkmaz.
Akp iktidara geldiğinde dolar 1.286 seviyesindeydi.

Bu formül denendi çalışmıyor.
Olay bir doların 1 TL olması değil. Olay o bir TL nin alım gücü. Yoksa at bir sıfır, al sana 1 dolar 1 TL.
gelip elimi öperler ve özür dilerlerse düşünürüm...
bu seçimde kesinlikle akabe diyecem

herifler evirdi dikti ; milletin hoşuna gitti

çevirdi dikti ; zevkten 4 köşe oldular

sanırsam bu akabede bir keramet var.

bu sefer bende akabe diyecem.
AKP'ye oy vereceğime çıkar cümle aleme göt veririm daha iyidir.