bugün

hani o sınıftaki en önde oturan, hocanın her sorduğu soruya parmak kaldıran, hocanın sağ kolu genellikle gözlüklü hafif uzun saçlı kızda bile olmayan uçtur.
insana kendini daha iri yarı ve güçlü hissettiren uç çeşidi. Sağlamlığı ve optik form doldurmaktaki başarısı da cabası.
her zaman itelenmiş, ötelenmiş, görmezden gelinmiş bir kırtasiye materyali. 0 5'in olmadığı yerde 0 7'nin kesmediği anda kıymeti bilinir. bildiğin semih şentürk lan.
çoğu kırtasiyede bulunmayandır. 0,9 kalem bile piyasada çok yoktur.
herkesin en az bir kere deneyip beğenmediği kalem ucudur. çok kalın yazıyor lan! özellikle hızlı yazılması gerektiğinde sayfanın *mına koyar.
fiyatının 0.5 ve 0.7 uçla aynı olması inanılmaz mantık hatasıdır.
bir 1.4 degildir.
arkadaşlar uç istemesin diye kullanılan uçtur.
kurşun kalemden kötüdür.
Kalın sevenlerin kullandığıdır.

(bkz: ben söyledim anlamı siz çıkarıyorsunuz)
''0 7 uç var mı ? '' sorusuna '' 0 9 vereyim üstü kalsın'' diye saçma esprilere maruz kalmış kalem ucu numarası.
Otlakçı piçlerden kurtulmanın tek yolu. Kimse 0.9 uç kullanmaz.
kullanmak yerine kurşun kalem tercihimdir.
97 yılında 2b tombo vardır sanırım. O zaman fakirdik. Rotring kahverengi kalem alamamıştım. içimde ukte kaldı lan. şimdi rotring pilot kullanıyorum.
Sınavda biterse, kimseden temin edilemeyendir, pek tercih etmediği, için.
bu uçla bir sayfa yazdıktan sonra eliniz sanki kömür ocağında çalışmışsınız gibi simsiyah hale gelir.
O kadar gûzel bir kalame sahiptim ki ( pahallı değildi, farklıydı) herkesin gözü benim kalemimdeydi. Üniversiteyi onla bitirdim nerdeyse.. yanımdan ayırmıyordum, tam mezun olacağım zaman esrarengiz bir şekilde kayboldu. Hala içimde ukte, beraber mezun olacaktık. Hatta şapkası kendiliğinden vardı. Sarı siyah uzunlamasına çizgileri olan metal, ince belli, havalı bir şeydi. Kim aldıysa getirsin bana tekrar.
Daha küçükten yalnızların tercihi... Tedariksiz 0,9 uç öğrencisi, kaderine terk edilmiştir. Kimsede olmaz, olan varsa vermez, kırtasiyeci bile "hmm olacaktı sanki" der, korkutur insanı.
güncel Önemli Başlıklar