1. 1.
  Gücü, ünü ve toplumsal yeri dolayısıyla, belli zaman ve durumlar içinde, ilişkili bulunduğu küme veya toplumun tutum, davranış ve etkinliklerini değiştirip yönetme yeteneğini gösteren kimse, lider, şef.
  ... trinfr
 2. 2.
  über isim. sahiplerine yanlışlıkla ender diyenlerden hoşlanmayan kişilerdir önderler.
  ... avedis
 3. 3.
  aman yarabbi!

  bu isimde almancı bir popçu çıkmıştı 2 yıl önce. "ver kalbimi al sevgini, vaz-geçiyo-rum sendiiieeeeen" diye iğrenç ötesi bir şarkısı ve rezalet bir imajı vardı.

  kendisi yüzünden adımı değiştirmeyi bile düşünmüştüm. neyseki kayboldu piyasadan, huzur buldum.
  -1 ... avedis
 4. 4.
  Karizmatik ve kitleleri ikna kabiliyetleri cok guclu kimselerdir .
  ... migfer
 5. 5.
  ankara'nın meşhur bir semtidir. yeri itibariyle çinçin, aktaş geçilir ardından gülveren daha sonra siteler'in mobilya kokan sokaklarına girilir ve önder'e çıkılır. önder'in etrafını siteler, doğantepe, nokta ve hüseyingazi çevirir. ankara'da belanın ne demek olduğunu bilenler tarafından iyi bilinir önder. ayrıca ünlü kabadayı hasan hüseyin fani'nin mekanıdır. varoş mahallesidir. delikanlıdan başka birşeye rastlanmayan nadir yerlerdendir. zamanında deli memedin havuzu'yla ünlüdür. delikanlılarının ankaragücü tribünlerini doldurduğu, deplasmanlara gittiği, şenliklerin hiç eksik olmadığı, kardeşliklerin hat safhada yaşandığı, büyüklerin küçüklere sevgi, küçüklerin ise ağabeylerine saygı gösterdiği, karagümrükte nereymiş dedirten yerdir önder.

  (bkz: hasan hüseyin fani)
  (bkz: boncuk uğur)
  (bkz: şamyel osman)
  (bkz: bitdo)
  (bkz: gagili)
  (bkz: kara recep)
  (bkz: maviş)
  (bkz: deli memed in havuzu)
  (bkz: cin berat)
  (bkz: etci)
  ... akgumus
 6. 6.
  (bkz: önder imam hatip liseleri mezunları dernegi)
  ... çakalcarlos
 7. 7.
  ÖNDER Türkiye'de en çok kullanılan 110. isim (... 108. haluk, 109. nuri, 110. önder, 111. ihsan, 112. şükrü, ...). Ülkemizde yaklaşık her 601 kişiden birinin adı ÖNDER ve ismin yaygınlık oranı binde 1.66.

  ÖNDER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 21:05 itibariyle yaklaşık 119,393 kişinin isminin ÖNDER olduğu ve ÖNDER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1973 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

  ÖNDER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 872 ÖNDER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÖNDER sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

  ÖNDER Türkiye'nin en yaygın 110. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 110. ad ise Leslie ismi. ÖNDER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 108. Ralph 109. Dale 110. Leslie 111. Deborah 112. Glenn isimleri de sayılabilir.

  http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
  ... kuntayi kinteleyen adam
 8. 8.
  bu isime sahipseniz ''dönder'' kelimesiyle kullanıldığında kafiye oluşturdugu için küçükken bircok sinir espiriye maruz kalmıssınızdır kalmamışsanız muhtemelen çok elit bir toplumda yaşamışsınızdır.Ama buna rağmen orjinal güzel bir isimdir.
  ... onderhan
 9. 9.
  adana ilinin aladağ ilçesine bağlı bir köy.

  (bkz: aladağ)
  ... pipishik
 10. 10.
  ankara altındağ ilçesi siteler semtine bağlı bir mahalle.
  ... isipsiz