1. 1.
  Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri'nin kısaltılmışı olan iibf bölümü.
  1 ... italiano
 2. 2.
  insan Kaynakları ve Sendikacılık içerikli bir bölüm olup 4 sene boyunca "işçi ve işveren" üzerine dersler görüyorsunuz.. 4 yılın sonunda işçi düşmanı ve sendika karşıtı olarak mezun oluyorsunuz*...
  7 -1 ... sin...
 3. 3.
  acaba sadece uludag iibf ye özgü olarak şansa bala bütün kek hocalar bu bölümde mi toplanmış,yoksa heryerde böylemidir.. bu bölümün örencisi çekocuları,işletme iktisat ekonometri öğrencileri acayip kıskanır.Birşey bilmemelerine ragmen sınawlardan 70in altında alanın dayak yediği ortalamalar asılır her zaman panolara.ama 80 ortalama ile CC almanız mümkündür. yoksa öğrencilerin bir üstünlüğü sözkonusu değildir.boşuna keko dememişler tabi..
  1 -6 ... franziska
 4. 4.
  mezunlarının bölümün adının "çevre ekonomisi" olmadığına çevresindekileri ikna etmek için yoğun bir mücadele verdiği iibf bölümüdür. insan kaynakları dersleri alıp da sendikacılığı özendiren yegane yurdum eğitim sistemi bölümüdür. ikilemlere sevkeder derbeder öğrencileri..
  2 ... insomniac
 5. 5.
  girmesi kolay okuması zor bölümlerden biridir. Üç ve dördüncü sınıflarda ağırlıklı olarak hukuk dersleri alınır. hatta çeko diploması üzerine hukuk fakültesine gidilmesi halinde 2 yılda diploma alınabileceği efsanesi öğrenciler arasında dolaşmaktadır..
  3 -1 ... mejo
 6. 6.
  2yıllık sanılan, tek 4yıllık bölüm. çoğu insan cevre ekonomisi olarak bilir. * * *
  4 -1 ... ridrid
 7. 7.
  iktisadi ve idari bilimler fakültesinin çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümüdür. ama ne yazık ki 'çeko' kısaltması sayesinde insanlarla garip diyaloglara girebilirsiniz:
  - ne okuyosun sen şimdi evladım!?
  (başından savmak istercesine)+ çeko teyzecim
  -ne ki o çevre ekonomisimiydi!?
  +üff. çalışma ekonomisi teyze bea!
  -he iki yıl okuyacan e iyi iki sene sonra mezun olur çalışırsın
  +yok bea teyze dört yıllık
  -he iyi maşşallah maşşallah (size böyle pek bir takdir etmiş görünür ama 'okumaz bu kız okumaz!' tarzı bir bakışı da ihmal etmez o felfecir okuyan gözleriyle..)
  5 ... kaytan biyikli dilber
 8. 8.
  genel olarak sosyal politika,sosyal adalet,gelirin yeninden dağılımı gibi konuları işleyen i.i.b.f bölümüdür. Tabi ilk iki sene içinde bütün temel iktisat bilgileri de verilir.Türkiye ye Adolf Hitler den kaçmış alman profesörlerin getirdiği bilinir.Nitekim ya ekonomisi çok iyi ya da çok kötü olan ülkelerde önemli bir işlevi vardır.En önemli yanlarından biri de kendi fakültesi içinde en çok hukuk eğitimi veren bölümdür.
  ... ronin5
 9. 9.
  hangi bölümde okuyorsun diye soranlara kısaca 'ekonomi' diyip başımdan savdığım lisans diplomasını aldığım yer. aldığım diploma duvarımda bile asılı değildir, olmayacaktır, o derece de sevdim dört yıl boyunca kendilerini.
  4 ... gibberish
 10. 10.
  hala türkiye'de bir çok kişinin bihaber olduğu iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümü.
  ... wolfshade