1. 1.
  1.Tarlalarda toprağı işlemek için kullanılan ağaç veya demir saplı kazı aracı.
  2.Çapalama işi.
  Gemilerin dalgalara,akıntılara kapılarak yer değiştirmemesi için suya atılan,zincirle gemiye bağlı bulunan,ucu çengelli ağır demir araç,çipo,demir.
  2.Sahanın ortasında görev alan,savunmayı ve hücumu düzenleyen,gerektiğinde çabuk oynayan ve rakibin çabuk oynamasını engelleyen futbolcu.
  ... italiano
 2. 2.
  emektarlarımızın ellerini nasır yapan, alet.
  ... eqin
 3. 3.
  istanbulun bir semti.ayrıca gerçek ismi istanbul tıp fakültesi olan okulun gayri resmi adıdır.
  1 ... pellet
 4. 4.
  Nominal Anchor

  Ekonomik karar alma süreçlerinde referans olarak alınan büyüklükleri ifade etmek için kullanılır. Örneğin kur çapası kavramı, Merkez Bankasının kur için belli öngörüleri sonrasında, diğer ekonomik birimlerin de bu öngörüye güven duyması ile birlikte, alınan ekonomik kararlarda kurun, kurdaki artışın esas alınması ve fiyat, ücret artışı, yatırım gibi kararlarının kur politikası çerçevesinde şekillenmesini ifade eder. Bu tür bir çapaya (politikaya) güvenin olmaması halinde, seçilen büyüklükler bu özelliklerini kaybederler. Parasal büyüklükler, faiz oranları, enflasyon, büyüme oranları “çapa” olarak kullanılan büyüklüklerdir. Özellikle son yıllarda, kur ve faiz oranı gibi büyüklüklerin çapa olarak kullanımında ortaya çıkan güçlükler, enflasyonun bu amaçla kullanımını yaygınlaştırmıştır.
  ... martyns
 5. 5.
  (bkz: dmc). mehmet demirkol un deyimiyle defansa dönük orta saha futbolcusu. (bkz: hüseyin cimşir), (bkz: mehmet aurelio) (bkz: claude makalele).
  ... serander
 6. 6.
  (bkz: istanbul çapa anadolu öğretmen lisesi)
  ... tuana
 7. 7.
  çapa istanbul üniversitesi tıp fakültesinin halk arasındaki adı. ulaşım için taksim'den ve beşiktaş'dan topkapı otobüslerine binebilir veya kabataş'dan tramvayı tercih edebilirsiniz.dekanlığa veya hastaneye gidecekseniz çapa durağından sonraki durakta inmeniz gerekmektedir.
  3 ... patlamismisir
 8. 8.
  (bkz: robert capa)
  ... mykalkan
 9. 9.
  (bkz: şehremini)
  ... beyaz etli prens
 10. 10.
  (bkz: çıpa)
  -1 ... gore gori chapa tipa rota hey