1. 1.
  moderatörler olarak sözlükte gammazlı yapabilmek için gereken kriterler olarak belirlenmiş ama yazılı olarak sözlükte bulunmayan kurallar bütünü. belki de ben bulamadım!
  yıllarını sözlüğe vermiş bir yazar olarak ki ara verdiğim uzaklaştığım zamanlar olmuştur elbet ama büyük bir bölümünü gammaz olarak geçirdiğim(ki bir dönem yetkili olarak da görev yaptım. formata hakim olduğumu düşünüyorum) sözlükte, moderatör tarafından;
  "gammazlık kriterlerine uymadığınız için gammazlığınız alınmıştır" diye bir mesaj geldi.
  şimdi ne oldu da yıllardır yaptığım görev elimden alındı gerçekten çok merak etmekteyim? kimin ayağına bastım diye sorarım moderatörlere? he ben muhatap alıp da cevap verirler mi o ayrı! isimlerini vermeyeceğim ama iki yazarın son girdiği 10-12 entryi kontrol ettiğimde hepsinde de ofsayt durumlar varsa ve ben bunları gammazladıysam ne gibi bir gammazlık kriteri var ki benim yetkilerimi elimden alıyorsunuz? moderatörün tanıdığı mıdır bu yazarlar? adam mı kayırılıyor bu sözlükte sorarım size. he diyeceksiniz ki evet adam kayırılıyor. ona da hak veririm çünkü adamlar girdikleri saçma sapan entrylerle açtıkları yarak kürek başlıklarla sözlüğün afedersiniz ama amına koyacaklar, yaptırım olmayacak. ben bazı yazarları gammazladığım için yetkilerim elimden alınacak var mı böyle bir dünya? ben yıllardır bu sözlüğün daha iyi olması için çaba vermiş bir yazarım. ortalığı karıştırmam suyu bulandırmam. hele hele ki troll'lük yapmam! peki neyin cezası bu? benim gammazladığım entrylerin hepsi format dışıdır ve tamamen arkasındayım. he sözlük formatı değişti ve burası bir inci sözlüğe döndüyse eğer bize de haber verin de bilelim! tekrar söylüyorum birileri o kişiler malum, sözlüğün içine sıçarken bişey yapılmayacaksa benim zaten kıçımı yırta yırta gammazlık yapmamın hiçbir önemi yok!
  son bir cümle daha; kendi pisliğinizde boğulun!!!
  4 -1 ... junior
 2. 2.
  Tüm gammazların bildiği ama gizli tuttuğu kriterlerdir. Buraya yazamam kusura bakmayın ama merak edene mesajla söylerim.
  1 -2 ... yazar x
 3. 3.
  Uygun olmadığım kriterlermiş, güldürdü.

  Adamlar trollere gammazlık vermiş normal yazan kişileri işlerine gelmediği için gammazlayıp duruyor üstün zekalı modların bir takım kriterleridir.
  7 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  (bkz: yalamak)

  Yeterli.
  3 -1 ... lird mircis imirilist pirimsis
 5. 5.
  sözlükte en az 4 ay yazar olmak.
  ... merveyitavla11