bugün

çocukla rmasum değildir çünkü, cünkü gen taşırlarve o genler anne yada babalarının günahlarıyla doludur,cocuklar görüldüğü gibi o kadar masum değildir,aslında hepimiz günahkarız,,o genler günahkar genlerdir,aslında ilk yumurtayla spermin birleşmesinden itibaren günahkarız
kişiliğimiz genlerimizde taşıdığımzdır...
(bkz: tutmayan başığa ikinci entri girmek)
(bkz: ben şimdi girdim oldu)
masum değillerdir çünkü korkusuzlardır. sizin dokunmaya korkacağınız şeylere hunharca dokunurlar, kutsal addettiğiniz bir şeyi yerle bir edebilirler. masum olduklarına inanmak isteriz ama aslında doğa kadar dengesiz ve yok edicidirler.
ne hindir o küçük tür.
anne ve babanın açıklarını yakalayıp her istediğini yaptırır.yakayı bir kez kaptırırsanız kurtulma şansınız yoktur.
http://img2.blogcu.com/images/g/u/l/gulbahcetr/bg.jpghttp://www.teknotr.org/wp-content/uploads/2008/09/beyin_kanseri_gen.jpg
Bir bakmışsınız ki her şeyi yetiştirmiş."bir köşede sıkıştırırım ama ben seni" dedirtir adama.
doğrusu şudur,
bir insanın çocuk olması onun masum olduğu anlamına gelmez.çünkü,eğer içinde kötülük varsa bu her yaşta kendini gösterir.
ama tüm çocuklar masum değildir gibi bir şey de söz konusu değildir.
koloni romanını akıllara getirir.
(bkz: Jean Christophe Grange)
hristiyan dinine göre kabul edilen yada varsayılan genelleme.
(bkz: vaftiz)
müslümanlık da ise bunu tam tersi kabul edilir bebekler/çocuklar kayıtsız şartsız masumdurlar. normal olan da budur zaten çünkü;
evet çocuk şiddet gösterebilir, bize göre kötü davranışlarda bulunabilir ama bunun sonuçlarının ne olacağını bilmeden yapar. sebep sonuç ilişkisi yoktur kafasında sadece yapar. çünkü çocuk iyiyle kötüyü ayırt edecek kapasiteye sahip değildir. genlerden gelen kötülük diye birşey de yoktur efendim. iyi yetişen ve kötü yetişen insan vardır. sen çocuğa merhamet duygusunu aşılarsan isterse babası firavun olsun gerisi hikaye. dolayısıyla saçma sapan bir genellemedir. tespit sıçmaktır!
Islak boğumlu parmaklarını prize sokuyorlar çok sinir oluyorum.

Edit:evladım yapma ivlidim...
evet çünkü çocuklar olgun bir birey gibi düşünmezler. bu yüzden açık sözlü ve acımasız olurlar. bir şey söyleyecekken acaba karşımdaki kişi üzülecek mi diye düşünmeden söylerler genelde. belki büyüdükten sonra yavaş yavaş farkına varırlar yaptıkları yanlışların. bu mantıkla düşündüğümüz zaman geçmişte çocuklarla ilgili kötü anıları olan insanlar çocukları sevmemekte haklılar.
Çocuklar masumdur. Henüz öğrenilmemiş ahlak, davranış biçimi gibi değerler için çocukları suçlamak doğru olmaz. insan doğasında olup eğitim ve ahlakla dizginlediğimiz zilyon çeşit hayvani kötü davranış var. Bunları henüz çocuk olan kişilerin davranışında görmek onları suçlu yapmaz.
katıldıgım önerme cocuklar insan demosudur yani henüz akıl melekeleri yeterince gelişmediği için de işledikleri suçlarda kanuni uyaptırımları yoktur. ebeveynleri yaptıkları davranıslardan sorumludur. oda sacma 16 yasındaki piç adam öldürünce anne baba neden suclu oluyor dısarı bosalsaydında dogutmasaydın gibi.

3 yasında cocuk kardesini camasır makinesinde yıkamaya calısırken öldürebiliyor mesela. cocuklar cok tehlikelidir cünkü henüz zihinsel fonksiyonları gelişmemiştir. bu yüzdendir ki aileleri götlerinden ayrılmamalıdır.
Çocuklar olmasa başka neye masum denir bilmiyorum.
her yaramazlığın sonu masumluk ile biter . Çocuk ruhlu olan fazlasıyla anlar