bugün

entry'ler (40)

üzüm ve diğer şeyler

çekirdeksizse can verilir.

görev tamam

(bkz: elveda sözlük)

elveda sözlük

mutlu ettin. bende gidiyorum.

seviyor sevmiyor

atv deki saçma dizi. kore alıntısı olsa gerek.

sanat

Aslında tüm meslek dalları saanattır. Sanat olmazsa da insan olmaz.

reelde arkadaş olan sözlük yazarları

(bkz: aynaya bakmayan egoist) sayesinde sözlüğe başlamışımdır. Sabah akşam sözlükte olan arkadaşım.

kibele

Tanrılarin anası olarak bilinen kibele bereket tanrıçası, yırtıcı hayvanların koruyucusudur.
Kibele yi yapan heykeltıraşlar onu yapılı, doğuma hazır bir kadın şeklinde göstermişlerdir.

ayşe hatun önal

Kendini dünya sanatçısı, türkiye nin en önemli sanatçılarından olduğunu göstermeye çalışan insan. Biz müzisyeniz. iyi müzikten anlıyoruz ve onun iyi müzik yapmadığını da anlıyoruz.

kızın suratını tekmeleyen kişinin trabzonlu olması

Trabzonda doğdum, büyüdüm. Böyle karaktersizler demek ki her yerden çıkıyormuş.

cennet varsa ölümden niye korkuyorsunuz

Cenneti tapuladığını sanan insan beyanı.

kış mevsimini seviyorum diyen şişman kız

Sonbaharı seven kadından iyi değildir.

biri beni eksileyince

Biri beni eksileyince hiçbir şey hissetmiyorum. Çünkü eksilediklerinin farkında bile değilim.

oyunbozan

mor ve ötesinin güzel bir şarksıdır.

bob marley

görsel
Favori olarak belirlediğim sözün sahibidir.

17 25 aralık

Hırsızların ülkeyi sömürdüğünün kanıtı olan tarih.

trabzonspor

Hayran kitlesinin çarşı dan daha da deli olduğu takım. Olmadık maceralara sürüklemişlerdir beni.

aşık edebiyatı

15-16. yy da ortaya çıkan bir halk edebiyatıdır. Aşık edebiyatındaki aşıklar genellikle okur yazar değillerdir. Aşıklar önüne gelen güzele aşık olurlar. Bir çok sevgilisi olur aşıkların. En sevdiğim türdür bu arada.

her şeye evet demek

Psikolojik durumdan insanı yıpratabilecek olaydır. Hayır demek sizin için daha hayırlı olacaktır.

endülüs emevi devleti

Emevilerin tam tersi olarak bilime ve sanata değer vermiş avrupa nın bir çok konuda gelişimine katkıda bulunmuş ve rönesans hareketlerinin başlamasın etkili olmuş devlettir.

claudio arrau

Beyefendi Şilili piyanisttir ve dünyaca ünlü 20 pianist arasına girmeyi başarmıştır.