bugün

entry'ler (67)

when you are gone

Bu sabah uyandigimda beynimde calan sarki. Ruya da gorduk zaten eski acilardan dolu sahneler. Onun neden gittigini anlayamadigim surece boyle devam edecek belli ki. Hicbir zaman gidip ne oldu demeyecegim tabii...
I miss you.

benden geçti aşk

Her günümün bir şarkısı olur. Sadece o sarkidaki o melodi ben tatmin eder bazen. "benden gecti ask" da oyle bir sarki bugun. Hele "gocmen kuslar gibi bir vakitlikti" dediginde gecmisten kalma bir seyleri hatirlatiyor. Sadece bir sure elinizde olan bir sans, cok kisa ama unutulmaz. Paylasilan sey cok yogundur ama... Neden bahsediyorum ki ben. Acin "Before Sunrise"i izleyin ama kavusamadiklarini dusunun. Acin "Seninle Bir Dakika"yi dinleyin. Ne bileyim... Evet, butun iliskilerim bu sekildeydi, yagmur damlalarini yakalamaya calisirdim. Benden Gecti Ask da bunu anlatiyor iste. Gocmem kuslari, opusen geyikleri, bitmesi istenmeyen geceyi.

uyuyan dev

Sozlukteki trollerden, got meme muhabbetlerinden baymis, bu yuzden de sadece icinden geldiginde yazan yazar karmasi.

devran

o yere giden herkes perişan cümlesi akla Stalker'ı getirir. Evet film olan...
Bakarsın döner devran.

en sevdiği şarkıcı sezen aksu olan tip

Aşk acısı çekiyordur. Net.

En entelinden en barzosuna aşk acısı cektigi donemde Sezen Aksu dinlemeyeni gormedim. Hatta bir guzel basa sararlar sarkilari oyle dinlerler. Her sarkisi olmasa da illa ki biri cok pis dokunur. O sarki da ister istemez Sezen Aksu'yu sevdirir. Tabii sanatci olan Sezen Aksu'yu... Siyasi tarafini sevmek zor cunku.

gone with the sin

Harika bir auraya sahip Him şarkısı.
Büyük ihtimal Ville'nin sesinden dolayi oluyor. Kafamda canlanan ortam loş bir ışık, tütsülü hava, hava şili biberli bitter cikolata kokuyor. Bir cingene gobegi acik bir kiyafetle...

Ya bir dakika sarkinin klibi boyle miydi yoksa? Bu yuzden mi boyle hatirliyorum... Neyse ya. Bitter tadi geliyor damagima bu sarkiyi dinlerken.

before sunrise

Çok acımasızdı.
Hissettiklerimi nasıl yazabilirim ki?

Anlatmak istiyorum. Beni birileri haklı görsün diye değil. Bunu defterime de yazabilirdim aslında.

Aşk bu aslında. Bu kadar. Sadece bir alev. Sadece bir rüzgar. Elinde tutamazsın onu. Asla. Gitmesin diye öpersin. Gitmesin diye içersin onu. Evet, ilk gördüğün anda eminsindir aslında. Ben bu gece bu adama aşık olacağım. Bu adam gel derse, geleceğim. Ve her şey sona erdiğinde... Öylece evime döneceğim.

istersek sözler verelim. Güzel yarınlar hakkında şarkılar söyleyelim. Elimizde sadece o akşam ve o ateş vardı.

-Aşk dediğim şey, sonsuzluk diye kendimi kandırdığım şey. Tamamıyla buydu işte. Kitaplar ve o mutlu sonlu filmler bizi sadece kandırdılar.-

Artık kimse kimseyi sevmiyor.

Belki de hiçbir zaman kimse kimseyi sevmedi.

Bir de her kimsen bu gece şunu dinler misin?

Al Green - How can you mend a broken heart

hayal kırıklığı

Beklenmeyenin başa gelmesidir. Yaşattığı şaşkınlık, uzun süre anlamsızlık yaratabilir hayatınızda.

Artık içimden dua etmek gelmiyor.

Geçecek.

çok mu güzelsin sen sorusuna verilecek cevaplar

-kafam güzel, her şey güzel diye cevap verilesidir.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Beni tekrar sevsen. Cidden senden fazlasina ihtiyacim yok. Bu kadar mi anlamsizim. Bu kadar mi cekilmez her seyim? Eve geliyorum bogazima kadar sen varsin. Oyle hircinlasiyorum ki cevreme karsi hepsi birer birer terk ediyor beni. Kimse sevmiyor mu beni? Hayir hayir, ailem seviyor.

Sana ailem derdim. Seni aile yapardim. Ailem olsaydin.

nejat işler

Bir kere olsun boynuna sarılıp ağlayabildigim adamdır. Nejat abidir. Ama... Ruyamda.

Uyandigimda benim icin gercekten abi oldu hic tanimadigim bu adam. O kadar sicak sarildim, o kadar guzel agladim ki o omuzlarda. Uyanmak istemedim. Simdi basina gelenler benim icin sanki daha uzucu. Keske Nejat abim burada olsaydi...

ulan istanbul

Mantik hatalari surusune bereket olsa da cok hos bir muhabbetin sonucu aklima kazindi bu dizi. Kelimesi kelimesine hatirlamam olanaksiz fakat soyle bir seydi.

F= biz surada otururken ne soz vermistik Carlos?
C= ne bileyim olm, ben sozlerimi hic tutmam ki zaten
f= hayal kurmayacagiz demistik
c= bak tutmamisim iste, ben kuruyorum cunku. Kuruyorum ama sonunu guzel bitirmiyorum
F= niye
C= cunku kurmasi guzel be olm

antidepresan gülümsemesi

Şarkılarını dinlemek istedigim müzisyen yazarlarca begenilmemis bir parcadir. Hak vermek lazim tabii, onlar bu iste daha iyiler en yakin zamandan kendilerini kanıtlasınlar canım!
Öptüm

sözlük yazarlarının benzediği futbolcular

Messi. Kız haliymisim oyle diyola.

jack white

Şu anda Dream Tv'yi açarsanız o beyaz sincap suratını görebileceginiz ince müzisyen. Ayrica yeni album de cikardi Lazaretto... Bana bagirma istegi veren bi isim. Açın izleyin bıdıklar.
Editleyecem iste: Lazaretto 3 saatlik kayıt süresiyle dünyanın en hızlı kaydı ünvanını almış.

bir kadını ağlatmanın en kolay yolu

Bir kadını ağlatmanın "en" kolay yolu yoktur. Yeter ki kadın size değer versin; sizi önemsesin. O zaman onu üzmek için her yol en kolaydır. Ama canınızı sıkmayın kolay üzülürüz ama bu yolda gördüğümüz ölü kediye ağlamaya benzer. Oysa sizin hüzünlerinizin daha derinden daha sert olduğunu biliyoruz. Ve o hüznü size nasıl yaşatırız fufuuuff işte onu çok iyi biliyoruz.

sözlük yazarlarının rüyaları

Bir yokusun sonunda guzel bir arabanin icindeyim. Fakat ne oluyorsa oluyor ben daha cantamin on gozunden anahtari cikarmaya varmadan gerisingeri yokustan asagi gitmeye basliyorum. Durduramiyorum arabayiii. El frenini cekmekse uyaninca aklima geldi. Ha simdi birini ezicem, simdi arkadan duvara tosluycam derken hizla cantamdan anahtari cikarmayi basarip arabayi calistiriyorum ve tabii ki aninda fren yapiyorum. Ohh... Fakat sonra Allahin Bagcilar'i ya da Pendik'i gibi uzak bir yerde oldugumu fark ediyorum. Ve o andan sonra tek derdim eve donmek oluyor ama ne fayda. Boyle bir ruya iste.

facebook ta fotoğraf altına yorum yapan akraba

Eskiden rahatsiz eden fakat zaman gectikce degeri bilinen yorumlardir. Gerekirse capslock'u acip buyuk harflerle cevap vermek suretiyle akrabalarimin gonlunu hos tutmayi bir vazife bilirim.

Yalniz ne uzun bi cumlu oldu o.

sie go

Bir küfürdür.
Gecenin bir yarisi uyumayan sozluk yazarlarima nacizane trollugum olacaktir bu kufuru hatirlatmak.
Ahh 'sie go" unutuldun sandin degil mi?
"sie go" neydi. "sie go" emekti. "sie go" liseye geciste yasadigimiz zorluklardi. "sie go" seni seviyorum diyememekti. "sie go" arka sirada m... Cirkinlesme.

beyler trollüğü bırakıyorum

Felsefe olarak kabul etmedigim onermedir. Trolller de sevdaya dahil.