bugün

sevdiği entry'ler

eminönü balıkçısında vatandaşa camgöz yedirilmesi

O saçma kayıklardan hayatımda bir kere yedim.(2000-2001 falan) bol kılçıklı, çiğ Berbat birşeydi. Daha da sikseler yemem.
görsel

hoşlanan erkeğin adım atmama sebebi

nasıl bir tepkiyle karşılaşacağının belirsizliği ya da diğer bir tabirle sapık damgası yeme korkusu

kesmeye gelince dibine kadar gideriz hacı.. nasıl olsa risk yok,gözlerinle istediğin kadar suç işle.ama ötesi sıkıntılı yani sapık ilan edilme durumu var,depresyona girme durumu var anladın mı..ki dört duvar arasında her haltı kılçıklarıyla yiyen ahlaklı milletimiz tarafından linç edilmen kızın iki lafına bakar..

yeni evlilerin evine gidilmez

olayı cinsellik üzerinden algılamaya gerek yok. (eğer aklı yerinde normal bir insansan)
usulen en az ilk 1 ay gidilmez . hatta daha da uzun süre gidilmez , onların davet etmesi gerekir.
ama şahit oluyorum ki bursa'ya gelip konan doğulular 1 haftalık yeni evlilere gitmeye çok meraklılar.

görgüsüzler .

a vava inouva

inouva baba kapıyı açar mısın dedim
ah ghariba kız, bileziklerini şıngırdat
ben orman canavarlarından korkarım inouva baba
ah ghriba kız, ben de korkarım

yaşlı adam pardesüsünü giyindi
kendini ısıtmak için
oğlu ekmek kazanma telaşında
geçen günleri düşündü
dokuma tezgahına mahkum büyük kız
durmadan iplikleri örüyordu
yaşlı kadın etrafındaki çocuklara
eski günleri anlatıyordu

kapıda yine kar yığını
büyük fırında güveç
büyükler ilkbaharı düşlemeye başladı
ay ve yıldızlar ışımaya başladı
meşe ağaçları manzaraya eşlik etti
ailenin fertleri toplandı
hazırlandılar hikayeyi dinlemeye

gish

oyun esnasında karakterimiz gerekli tuşlara basılı tutarak (sırasıyla a-s-d) vücut yapısını 3 şekilde değiştirebilmektedir. ilk modu yapışkandır, duvarlara, tavanlara tırmanmamıza, bazı nesneleri taşımaya yarar.

ikinci modu kayganlıktır, bu sayede dar yerlerden geçebilir, bizi ezmek üzere olan şeylerden sıyrılıp kaçarız.

son modu da ağırlık değişimidir. karakterimiz gerektiğinde ağırlığını arttırır, su birikintilerin dibine böyle ulaşırız ve taşları kırarız. ayrıca düşmanların kafasını da bu şekilde ezeriz.

çok orjinal bir konseptle yaratıldığı için insanı başından kaldırmaz bu oyun.

old-school platform türünün yeni bir yorumudur.

neden sevgilin yok

Ne güzel bir sorudur. Neden mi sevgilim yok? Çünkü ilişki dediğin şey bir erkek için berbat birşey. Kadın denen varlık ilişkiye nasıl bakar bilirmisin? Erkek sever ve ilişkiye başlar. Karşısındakinin bizzat "kendisini" sever erkek. Kadın ise erkeğin "gücünü". Kadın, çocuğu hariç kimseyi karşılıksız sevmez. Erkek onun için kaynaktır. Kaynak olarak bakar ona. Evrimsel sürecin sonucu olarak kendisinde bulunmayan; güç, zekâ, yaratıcılık, liderlik vasfı, sağlamlık vs gibi özelliklere ne kadar sahipsin ona bakar kadın. Onu test eder ve ilişkiye öyle başlar. ilişki boyunca adeta bir performans testine tabi tutulur erkek. Bu özelliklere hâlâ sahip mi değil mi diye. Erkek aşkın bizzat kendisini yaşar, kadın ise hesap kitap yapar dostum. Acı ama, gerçek olan ne yazık ki bu. Hiçbir kadın seni annenin sevdiği gibi sevmeyecek. Bu nedenle sevgilim yok. Güç, zekâ, yaratıcılık, espri yeteneği, liderlik vasfı vs gibi erkeksi özelliklerimle kadınları etkileyip, vurup bırakıyorum. ilişki falan yok abi. Ömür boyu bir kadının "Shit testl"erine tahammül edemem.

yüzü beyazlatmak için öneriler

namaz kılmaktır. namaz kılanlara bakın hep nur yüzlü beyaz insanlar. evet..

risale i nur

Şuâlar, 578, Onbeşinci Şua’da geçen; “Evet o zât (Said Nursî) daha hal-i sabavette iken ve hiç tahsil yapmadan zevahiri kurtarmak üzere üç aylık bir tahsil müddeti içinde ulûm-u evvelîn ve âhîrine ve ledünniyat ve hakaik-ı eşyaya ve esrar-ı kâinata ve hikmet-i ilâhiyeye vâris kılınmıştır ki, şimdiye kadar böyle mazhariyet-i ulyâya kimse nail olmamıştır. ”

Kur'an-ı Kerim’e göre peygamberler bile böyle bir bilgiye ve makama ulaşmamışken, bu iddia için Allah (c.c)’tan korkmak gerekmez mi? ;

Bu kitap saçmalıklarla doludur ve cahil aptal kesimi bir araya toplar.

içine kapanık insanlara tavsiyeler

kapılarınızı tam kapatın, sevemediğiniz kişilere hiç şans tanımayın, kimsenin sizi üzmesine izin vermeyin.sevdiklerinizle zaman geçirip, sevdiklerinize hayatınızda daha çok yer açın.
kendi kendinize saygınızı, sevginizi hep koruyun. mutlu olduğunuz zamanlarınızı, uğraşlarınızı çoğaltın.

beğenmeyenleri görünce şaşakaldığım dizi.

ilk başlar bir şok oluyor da alışıyorsun sonra. teknoloji, araba, büyük şehir falan. ancak sonrası inanılmaz. özellikle ilk sezon amon ile olan maceralar müthiş.

sırf 4. sezon finalindeki dumurluk için bile izlenir.

ayrıca neden the last airbender ile kıyaslandığını anlamıyorum. tamamen farklı dünyalar. zaman ilişkisi ve karakter bağlantıları dışında hikaye bambaşka.

türk kahvesinin yanında gelen su

Osmanlı döneminde eve bir misafir geldiğinde hemen kahve ikram edilirdi.

Misafir aç mı tok mu buradan anlaşılırdı. Misafir ilk önce kahvenin yanında gelen sudan içerse karnı aç olduğu anlaşılırdı. Önce kahveyi içerse karnı tok olduğu anlaşılırdı.

Ne gerek var diyenler için not; Bazı insanlar aç olsalar bile "karnın aç mı?" sorusuna cevap vermeye utanırlar ve açım diyemezler. Misafiri bu zor duruma düşürmemek için de böyle yapılırdı. Hiç bir şekilde abartı veya efsane değil.

şehirlerin meşhur buluşma yerleri

Bayburt - bayburt.

dizilerdeki zayıf kadın merakı

gerçekçi olmayan yaklaşımdır.
az bi kilosu olanın da konedi unsuru olması malesef hiç gerçekçi değildir. zapzayıf kadınların, manasız bakışların ekranda olması, güzellik anlayışının mankenlik olması gibi durumlar sadece geçici bir durum diye düşünüyorum. şöyle ki güzellik anlayışı sürekli değişir. hatta geçen Gülben Ergen in mayolu fotoğrafı paylaşıldı ve gördük ki zayıflığın löp löp sallanan selülit bacaklarla sonlanacağı pek aşikardır. yemek yiyenden korkmayın. beslenme önemlidir dostum.

üstelik manken dediğin elbiseyi taşır, balık etli ablalar da large bedenini ister ve alır. Bütün mağazalara bakın: xs, xxs, medium gibi ürünler doludur ama large beden kapış kapıştır. Türk kadının çoğu large bedendir yani 40, olmayan %90 da seneler sonra olacaktır.

albino

Akça pakça, melanin yoksunu canlılara verilen ad. Hiç de afrika da denildiği gibi "dışı beyaz içi siyah" canlılar değildirler. Albinizm vücutta melanin pigmentinin salgılanmaması nedeniyle oluşan, saç, kaş, kirpik, deri ve bilumum vücut kıllarının beyaz olmasına neden olan hastalıktır, bu hastalığın hastalarına albino denir. Ayrıca da vinci şifresi-silas karakteri gibi kötü katiller, canavarlar, öcüler değildirler albinolar. içleri de dışları gibi ak pak canlılardır.

günün gif i

görsel