bugün

entry'ler (1728)

imam çocuğu olmak

Akranlarından uzak yaşamaya zorlanır genç yaşta yük biner ön yargılarla mücadele etmeyi öğrenir veya öğrenemez yıpranırsın. Bi taraf olan bertaraf olurmuş.

doğuluların empatiden yoksun olması

(bkz: türklerin empatiden yoksun bir ırk olması) doğuluların özellikle kürt toplumunun bu yönde bir problemi var. Empati yok. yeni evlinin evine gitmekte çekinmezler pek, dedikodu gırla, taziye olur 3-4 gün sürer değişen şartlardan insanların köylerde yaşamadıklarından bihaber davranır bin yıllık köhneleşmiş gelenekleri uygulamaya insanları zorlarlar. iş yaparlar ama demezler ki bu işte ben iyi miyim müşteriyi memnun eder miyim o ne düşünür sadece paraya odaklıdırlar estetik kaygılardan uzak. Hep ben mağdurum modunda takılırlar diğer insanlar toplumun diğer kesimleri ne durumda diye düşünmezler. Yaşlıları gençleri sömürme onların duygularını hiçe sayma peşindedir. Yaşlılıklarını saygı kisvesi altında kullanmakta gençleri kontrol etmektedirler. Zorbalığa meyilli olup kendisi çıkar sağlayana kadar karşıya fiziki sözlü baskı kurma yönünde hareket eder karşının halini pek düşünmezler çoğu zaman. Kadınlara pek söz hakkı tanımazlar önemli kararlarda adları bile geçmez. onların düşüncelerinin bir önemi yoktur onların yerine kendilerini koyma ihtimali bile akıllarından geçmez. Çocukların nasıl hangi şartlarda büyüdüğü önemli değildir pek çocuk bir şey alamadığında ya da yeterli beslenmediğinde nasıl hisseder anlayamaz. Daha sayılabilecek birçok empati yoksunluğu şey var da yazmakla bitiremem. Allah hidayet versin ne diyelim.

baba

Varlığı bir bela yokluğu bir yara tıpkı para gibi.

saç rengini sürekli değiştiren kız

kendine ait olan saçı istediği zaman istediği renge boyama özgürlüğüne sahip olan kızdır. Siz hangi saç rengini seviyorsunuz bu ankete katılarak fikrinizi açıklayabilirsiniz.

Anket: https://bimuhabbet.com/d/...ngi-daha-cekici-gorunuyor

bimuhabbet com

kadın erkek ve diğer cinsiyetlere göre her kategoride soru ve düşüncenin paylaşıldığı bir platform henüz yeni kurulmuş ama arayüzü güzel.

site adresi: https://bimuhabbet.com

signal

güvenlik açısından en uygun seçenek gibi görünse de en sonunda geldiğimiz nokta kullanıcı kitlesinin olup olmaması. dünyada tek başına yaşıyor olsan lüks araçların olsa yatların olsa onun bir anlamı olur mu? bu da böyle geliyor bana konuşacak kimsen olmadıktan sonra isterse dünyanın en güvenli en iyi uygulaması olsun boş.

whatsapp ve signal karşılaştırmasını detaylı açıklamışlar bu yazıda tabi teknolojiler her geçen gün yenileniyor yazı da eski kalabilir güncel duruma göre değerlendirirsiniz bu uygulamayı kullanıp kullanmayacağınızı:
https://istihbarat.club/d...-alternatif-olarak-signal

arif nihat asya

Tanrıya sesleniş şiirinde sanki bir sitem var tanrıya.

Tanrıya Sesleniş
Elsizlere el, dilsizlere dil ver yeniden,
Lütfet, bize bin şanlı nesil ver yeniden,
Dünyayı alıp avcuna bir gün Tanrım,
Avcunda bu dünyaya şekil ver yeniden.

Arif Nihat Asya

https://istihbarat.club/d...-seslenis-arif-nihat-asya

atesitler ahlakı temellendiremez

ahlak yalnızca semavi din veya tanrı inancına bağlı bir kavram değildir. Bireylerin üzerinde resmi olarak güçlü bir otorite yoksa, toplumsal eşitlik veya düzen sözlü olarak iletilen bu ahlak kuralları ile sağlanmaktadır. Ahlak kuralları kişinin hayatta kalmasını, emniyetini sağlamaya yarayan sözlü akittir. kabullerdir. Her şeyin bir bedeli de mutlaka var. Ama ahlak yalnızca dini bir kavram değildir.

28 10 2020 facebook topluluk kuralları rezaleti

https://www.facebook.com/steven.stevenson.92351995

bu hesapta türk milleti ve bayrağı ile ilgili nefret söylemi diyebileceğimiz içerikler paylaşılmakta ben de kardeşlik adına bu nefret ve kinin ortadan kalkması için facebook topluluk kurallarını okudum ve paylaştığı içeriklerin kaldırılacağı düşüncesine kapıldım.

nefret söylemi ile ilgili kural: https://www.facebook.com/...nitystandards/hate_speech

malesef düşündüğüm gibi olmadı ve içeriklerin topluluk kurallarına uygun olduğu ve kaldırılmadığı bildirildi. bu resmen çifte standart. bir de teknolojimiz inceledi diyorlar. inan incelesin vicdanı ruhu olan bir kişi.

https://i.ibb.co/7WDD063/vceer.png

bir köpek bir ülke bayrağına sıçıyor ve bu nefret söylemi olmuyor.

şikayet ettiğim gönderiler:
1- https://www.facebook.com/...995/posts/446614909650280

2- https://www.facebook.com/...995/posts/441483106830127

lütfen siz söyleyin bu nefret söylemi değil midir? illaki sesli mi olması lazım nefretin?

memelerinin patlaması ile ölen kadın

Yaran ölüm vakasıdır.

bir aleviye alevi dediğinde alınması

ailevi kompleksleri sonucu bu tür davranışlarda bulunabiliyorlar.

canan kaftancıoğlu nun atatürk e katil demesi

Parti kısacası tuncelililer ve malum ırk tarafından ele geçirilmiştir. CHP yi kontrol eden malum kişinin ağzından çok nadiren Atatürk kelimesi çıkmasından da anlayabilirsiniz bunu. Ayrıca Atatürk Türk milletini yüceleştiriyordu küreselci, batılılarla dost olan biri değildi, biraz olsun sosyalistti. iyi partinin içindeki adamlar daha yakın Atatürkün düşüncesine ama CHP'de hiç öyle bir hava yok, yeni gelen chp li gençliği de avrupa amerika hayranı özenti olarak yetişmeye itiyorlar, milliyetçilik bağnazlıktır diyrlar ama bu bir güçtür böyle diyerek bu gücü yok edenler bölenler hesabını bir gün verirler. 80 milyonluk devlet ve türki cumhuriyetleri bu güce ortak etmekten başka çaren yok küreselcilerin arasında piç edilirsin borca girersin. Sen kendi içinde birlik olmaz batı yalakalığı hayranlığı yaparsan gideceğin yer bellidir. Sen kendini öülkeni küçümsersen milletini küçümsersen elin adamı seni adam yerine bile koymaz, atatürk milliyetçiliğini ayaklar altına alan zihniyetin bir an evvel değişmesi chp deki gizli Atatürk düşmanlarının acilen piyasan silinmesi medyadan uzaklaştırılması lazım. Onca nitelikli adam var kala kala kılıçdaroğlu ve 200 puanla girilen bir bölümden mezun olmuş inceye mi kaldı, bütün işler? Hiç mi güçlü figür yok bu 10 milyon CHP seçmeninde bunu anlamıyorum. Bir çeki düzen verin artık.

uludağ sözlük

son 2 yılı kalmış sözlük. Acilen Ekşi Şeyler gibi bir şey yapmalılar yoksa bu işin hiçbir kıymeti kalmaz, masrafları da karşılayamaz hale gelirler.

ayasofya vakfiyesi

Ayasofya Vakfiyesi 65 metre 30 santimetre uzunluğunda ve 38 santimetre enindedir. 110 eklentiden oluşmaktadır. Kısmen ceylan derisi, kısmen de aharlı kağıt üzerine yazılmış ve dili Arapçadır. Dışı da ipek atlasla kaplanmıştır

vakfiye farklı bölümlerden oluşmaktadır vakfiyeye ait kurumların kayıtlarının içermekte yalnızca Ayasofya değil. En dikkat çeken kısmı da beddua kısmıdır. kısaca

"Vakfı amacı dışında kullananlara Allah'ın, meleklerin, insanların laneti üzerine olsun, kabir azabı dinmesin, haşir günü yüzüne bakılmasın." denilmektedir. Bu sebebple gündem olmuştur.

https://istihbarat.club/b...metin-ayasofya-vakfiyesi/

bu sözlükte saygı duyulması gereken yazarlar

benim. (bkz: jamiryok)

iş hayatı

başarılıysanız sorun yok extra eforunuzun ölçümü yapılmaz çoğu zaman, ama sıra hata yapmaya geldi mi boku yedirtmek için uğraşırlar onun bedelini ölçebilirler nedense. soyunu sopunu s.ktiklerim.

kadınlar neden bu kadar yoruyor yaa

test etm işi çok sıkıntı. ulan zaten bi tonn şeyle uğraşıyoruz bir de sizin boktan taleplerinize otoritenizi sorgulatma eylemlerinize mağruz kalıyoruz

dünyanın en zengin kadını

Dünyanın en zengin kadını Alice Walton, 54,4 Milyar Amerikan Doları servete sahiptir ve Walmart şirketinin sahibidir.

tüm liste bağlantıda yer almaktadır

https://istihbarat.club/d...-en-zengin-10-kadini-2020

evlenmek için bir neden söyle

kültürel ve dini kurallar içerisinde yaşayanlar için sınırsız(kadınına göre erkeğine göre değişebilir) özgürce seks içermesi.

kızlar nasıl giyinsin

göbek açık şekilde giyinmek dışında her türlü giyiynebilirsiniz. sıfı yağ da olsa sadece göbeğini açsan yine de bana güzel görünmüyor tabi bu bana göre yine siz bilirsiniz. baldır, uyluk frikiği falan veren etekler hoş oluyor ama orasını es geçemem. göğüs çatalı frikiği veren kıyafetler de, biraz merak uyandırsın oyun olsun. direkt yapmayın şu açılma işini yoksa zevki kaçıyor. ucuz taytlar da giymeyin renkliler hoş geliyor bu aralar.