bugün

sevdiği entry'ler

kitap önerisi istiyorum

küçük prens

- evet bu bir çocuk kitabı ama çok şey anlattığını ve yetişkin bir insana bile bir çok şey kattığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. okursan pişman olmazsın.

yalnızlıktan korkan insan

etrafında hep insanlar olan, yalnızlıkla henüz yüzleşmemiş insandır. bir anda pat diye yalnız kalınca neye uğradığını şaşırabilir ve bunalıma girebilir.
ama zaten hep yalnız olan bir insan için bu sorun değildir. o zaten alışmıştır. bir ortama girdiğinde yalnız kalıyorsa şaşırmaz. dolayısıyla yalnızlıktan korkmaz. yani bu durumda bu insanlar daha şanslıdır ve güçlüdür.

believe in me

böyle bir sanatı tanımlamak için kelimelerin yetmeyeceğine ikna eden şarkı.

kural 1: dinleyin.
kural 2 :D inletin.
sonra birinci ve ikinci kuralı sonsuza dek tekrarlayın.

iyi insan

Tanımadığınız ama içten içe iyi olduğunu hissettiğiniz biri,sizin iç dünyanızda olup biten tüm kaosu, sizi yiyip bitiren zehri görmeyip size iyi davrandığında o anda o kişiye ölmek isteğinizi unutturduğu için sarılmak istersiniz. Düşünsene, bilmiyor senin ne kadar tükendiğini. Sende, senin farkında olmadığın ışığını görüyor. Bir an için kendini seviyorsun. Tanımadığın birinin sana gülümsemesiyle kendini tekrar ayağa kaldırıyorsun. "Yabancı iyiler" diyebilirim sanırım bu insanlara.

herkesin mükemmel insanı oynaması

Dışarda neysede sosyal medyada çok görüyorum. Buralarda da.
Böyle acayip bir kasintilik. Klaslik havası.

Herkes mükemmel iyi . Fazla söze gerek bile yok.

yahudi ve hristiyanlarla dost olmaktan korkmak

Ben kız çoçuğumu hristiyana emanet ederim ama müslüman'a emanet edersem 10 kere düşünür, muhtemelen de etmem.

Pek yahudi tanıdığım olmadığı için onlar hakkında yorumda bulunmayacağım.

pasif agresif bir insanın cinnet geçirmesi

Anger Management

--alıntı--
Dave, dünyada iki tip öfkeli insan vardır; dışa vuran ve içine atan. Dışa vuran en sık karşılaşılan tiptir. indirim kuponunu kabul etmediği için marketteki kasiyere bağırıp çağırır. içine atana çok az rastlanır. O bütün gün boyunca sessizce oturan kasiyerdir. Bir gün dayanamaz ve silahı alıp marketteki herkesi vurur. işte sen o kasiyersin!
--alıntı--

cesaret veren sözler

hep denedin hep yenildin.olsun.yine dene, yine yenil, daha güzel yenil.

gamzedeyim deva bulmam

https://www.youtube.com/watch?v=PVkCVNcDf8w

gecenin bir vakti ocak söndüren eser.

babayı çıplak görmek

Olmanyandır. Çünkü babam yok ki. Ben piçim.

küsülen arkadaşın ölmesi

ben kusmem silerim. sildigim kimse olurse de zerre sikimde olmaz.