1. 1.
  son zamanlarda google android işletim sistemi ile apple ios işletim sisteminin, telefonlar yoluyla karşılaştırılmasıdır. çoğunlukla android kullanıcıları iphone özgür değil, pahalı, android işletim sistemli telefonlar özgür diyerekten, ios 'a laf atarlar ve android'in daha üstün olduğunu söylerler.

  aslında iş bu kadar basit değildir. özgür olan android platformundaki en iyi uygulama ve oyunlar da aynı ios'da olduğu gibi paralıdır. dahası, oyun ve uygulama kalitesi olarak android henüz ios'a erişememiştir. genelde bunu söylediğinizde android severler (ki bu arkadaşlarımızın yüzde 99'u ios kullanmamıştır) bunun doğru olmadığını iddia ederler.

  bununla birlikte ios'un her sürümü iphone, ipod touch ve ipadlerde kullanılabilirken, android 2.2 ve üzeri sürümler kullanmak için telefonunuzun ve tabletinizin işlemci ve ram özellikleri yetmek zorundadır. daha komik tarafı, samsung için çıkan android 2.3 lg ya da sony ericsson ile uyuşmaz. yani android 2.3 çıkar, sizin telefon satıcınız sizin için uyarlayana kadar (uyarlarsa, ki şu an android 2.4 çıktı halen üreticilerden ses yok) beklersiniz.

  işin kısası ios pahalıdır, ama kalitelidir. stabildir. demin anlattığım eziyeti çekeceğime, flash kullanmam olur biter.
  7 -6 ... vandal savage
 2. 2.
  oyun ve uygulama kalitesi olarak android henüz ios'a erişememiştir fakat çok değil 2 3 yıl sonra belki de geçecektir.
  1 ... telehe
 3. 3.
  ios ve android'in karşılaştırılmasıdır. ios'un her ne kadar iyi olduğu söylensede android artı yönleri ile ezer geçer. Daha çok gelişecek gibi.
  5 -3 ... zuun
 4. 4.
  (bkz: android i öven fakir)
  7 -21 ... trojan muezzin
 5. 5.
  (bkz: parasıyla ios u savunan zengin)
  13 ... sosyete
 6. 6.
  Jailbreak ile her türlü savaşı iOS kazanır.
  4 -2 ... veziriazam
 7. 5.
  biraz kodlamadan falan anlayan insan ios a gülüp geçer zaten.

  ama ben bunların kıyaslanmasını yanlış buluyorum.

  fanboyluk yapanlara diyecek bir şey yok tabi.
  4 ... zatensinirliyim
 8. 6.
  ios, sadece ışıklar içinde yatasıca stiv'in krallığını kurduğu ve aptalları özgürlüklerinden koparmak için hapishanenin cazip gösterildiği bir işletim sistemi. buradan android alır.

  fakat; (aptallar demek ki aptal değil) ios, android'den daha güvenli. ve buradan da ios.
  2 ... pay paid pain
 9. 7.
  android'in açık ara kazandıgı düellodur.
  5 -2 ... zedoss
 10. 8.
  neye dayanarak androidin açık ara kazandığını söyleyenleri anlamadığım duellodur.android onca telefonuyla piyasadaki 4 tane iphoneu anca geçebilmiştir.(1.nesil piyasada yok zaten) tablet pazarında zaten androidin durumu içler acısı. bir oyun kurarsın yarım yamalak çözünürlüğü uymaz,cihaza güncelleme gelmez zart zurt.. root atayım dersin beceremezsin cihazı afedersin s.kersin aleti. hadi becerdin diyelim garantisi gitmiş olur bu seferde. kısacası 800 tl- android pişmanlıktır. 1000 tl+ için yarı sorunludur. s2 ateş gibi ısınır sensation çözünürlük yüzünden uygulamalar uymaz,galaxy note desen uçuk fiyat hangi cebe sığar o? xperia serisinden umutluyum sadece geri kalan android piyasası şuan fos. android kullanıcıları satıcıdır windowslu telefonlar tabletler çıksın fandroidler nasıl windowsa yönelecek merakla takip edeceğim. halbuki apple kullanıcıları apple ürünlerinin kaliteli olduğunu bildiği için diğer markalara bakmaz bile.apple alamayan fakirler de anca bok atar durur. ''ios çok kapalı sistem yeaa.'' ''her şey paralı yeaa'' ulan 99 cent veremiyorsan alma zaten ne iphone ne ipad

  evet eksileri alayım fandroidler.
  12 -17 ... n for nirvana