bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    gaziantep e karayolu ile bir saatlik mesafedeki eski osmanlı şehridir. ortaçağ görüntüsü kentsel koruma ile birleşince tam bir tarihi şehir ünvanı almıştır.eski ve yeni binalarının tamamı açık renkli ve kolay işlenebilen kayşani taşı ndan yapılmıştır.şehir adını da * bu taşlardan almıştır. * günbatımında bu taşlar kızıla bürünerek şehirde mükemmel bir manzara oluşmasına sebebiyet verirler.
    5 ... serander
  2. 2.
    Antakyadan hergün minibüs seferleri olan çok gitmek istediğim ama bir türlü nasip olmayan suriye şehri.
    2 ... frost
  3. 3.
    (bkz: işte halep işte arşın)
    1 ... t square
  4. 4.
    2 yıl önce yazın gittiğim enteresan yer.3 milyon civarında nüfus var. Trafikte küçük küçük binlerce sarı taksi. tahminim %90'ında ehliyet yoktur. Arabalar birbirine sürte sürte ilerliyor.3 milyonluk şehirde tüm gün gezdim ve sadece 3 tane trafik lambası gördüm.2 büyük kavga yaşadık. insanların medeniyet denen şeyden haberleri yok. Şehir 2 kısma ayrılmış.
    1. kısım zengin Ermeniler
    2. kısım Fakir müslümanlar
    pazar günü gidersenz benim gibi tüm güzel mağazalar kapalı olur. Çünkü pazarları Hristiyan Ermenilerin tatil günü. Cuma günleri de müslümanların dükkanları kapalı olur. Ama pek bişey kaybetmezsiniz. Halep'in gece hayatı meşhur. son derece kaliteli barlar ve restaurantlar mevcut.orda hayat buraya göre çok ucuz. Kesinlikle yanınızda halebi bilen birisi olmalı yoksa rezil olursunuz....
    3 ... enrique
  5. 5.
    Muthiş bir sehir.Egzotik.Bir kapalı carsı varki baharat kokuları tatlılar arapca heryerde super mistik bir hava.Halep kalesi ise dunyanın en guzel kalesidir sahsen bodrumdan sonra.Benetton apple kickers gibi magazalarında oldugu aziziye bolgesi gidilip gorulmeli samda vakit kaybedilmemelidir.Eger gidilecekse haleptan colun gelini palmyraya gidilmelidir.
    1 ... soulmate
  6. 6.
    beyoğlu istiklal caddesi üzerinde bulunan bir pasajın adı.
    1 -1 ... tyrant
  7. 7.
    istiklal caddesinde olan bir pasajın adıdır. Ben ordan alıyorum t-shirtlerimi tavsite ediyim diye sölüorum. iyidir, güzeldir orası.
    1 -1 ... okuradam
  8. 8.
    ordadır. keza arşın da burdadır.

(bkz: halep ordaysa arşın burda)
    1 -1 ... osiris
  9. 9.
    nüfusu dört milyona yaklasan, orjinalligini eski, güzel, tas binalariyla hala koruyan, bir zamanlar sokaklarinda türkce konusulan, güzel suriye sehri. gaziantep e 160 km mesafede bulunan halepe ayni gün gaziantep ten vize alinarak gidilebilmektedir. nüfusunun önemli bir bölümünü araplardan baska türkiyeden osmanli zamaninda tehcir edilen ermeniler olusturmaktadirlar. ayrica sokakta mutlaka bir türkmene rastlamaniz mümkündür. otel fiyatlari oldukca pahali sayilir. en taninmis otellerinden birisi, atatürk ünde kaldigi baron otelidir.restaurant sisi ise yemek yemek icin ideal bir lokantadir. kalesi ve hemen yaninda bulunan kapali carsisi mutlaka görülmeye degerdir. sonuc itibariyla halep, gidip görülmesi gereken eski güzel bir osmanli sehridir. gaziantepe cok benzemektedir görüntü olarak. aradaki terk fark, halepin düz ovada, gaziantepin ise tepelikte olmasidir.
    2 ... antepli
  10. 10.
    türkiye sınırlarına yaklaşık 60 km. mesafede bulunan suriye'nin 2. büyük şehri.
    1 ... lavinya_