entry'ler (24)

18 eylül 2014 türksat 4a geçişi

kablo tv'nin bütün kanallarını yerlerinden eden geçiş. ben de kabloyla oynayıp duruyorum heralde tam oturmadı diye..

kendiyle övünmeyi en çok hak eden ırk

kedi ırkıdır. girdikleri evin efendisi oluyorlar, resmen köleleştiriyorlar insanları. dünyadaki bütün evlerde de böyledir eminim. bunun da bilincindeler ve götleri acaip kalkık afedersiniz. ben de kedi olsam ben de öyle olurdum muhtemelen.

sözlük yazarlarının etnik kökenleri

türkiye'nin batısına ait her bir şey var ama, genel olarak: (bkz: boşnak)

erkekleri çekici yapan detaylar

bende olmayan 3 şey galiba.

bu yazdıklarınız doğru olsa faydasını görürdük amk.

sitede oturan kaykaylı hafif şişman zengin çocuk

basketbol oynar. genellikle renkli gözlü ve avrupai tipli olur. erasmus olmasa bile en azından 1 kere yurt dışında gezinir gelir.

edit: bir de kızlar bayılır bunlara. cirlop giib hatunlarla dolaşır pezevenkler. o yüzden hiç sevmem bu tipleri.

yakışıklı erkeklerin aldığı iltifatlar

bugün başıma geldi:

(bkz: ben bunu yerim ya)

muhtemelen arkamdan saçlarımı görüp suratımı görmediğindendi o da*.

edit. pardon yakışıklı erkeklerin denmiş başlıkta*

yurt dışına hiç çıkamadan ölmek

(bkz: sığır gibi yaşıyor)**

bir dönem fenomen olmuş söylemler

(bkz: serkan is my girl)

hem ilişki isteyip hem de istememek

http://imageshack.com/a/img842/3035/3iav.jpg

sekse bakış açınızı anlatan tek cümle

erkeklerin yumuşak oyuncaklara, kadınların sert oyuncaklara geçişi. en makbulü ruhların da birleşmesidir.

parasına kesinlikle değen şeyler

sanırım 2010 yılındaki sonisphere sahne önü biletiydi bunlardan en güzeli.

bir de alfa romeo spider. başka herhangi bir alfa romeo modeli de olabilir, 2. el olmak şartıyla (sıfırları çok pahalı*)

şunu da unutmamak gerek: bim'de satılan çikolatalı sufle*

bana özgürlük nedir diye sorsalar

http://4.bp.blogspot.com/...dom-made-in-china-box.jpg

yazarların yetenekli olduğu konular

ikna etmek. başkalarını geçtim, kendimi bile o kadar iyi ikna ediyorum ki, bazen doğru olmayan şeylere bile kendimi gerçekmiş gibi inandırabiliyorum.

git deyince giden erkekler

gel deyince gelmiyorsa idealdir bence.

kadınları mutlu eden şeyler

kadından kadına değişir tabii ama benim en çok tecrübe ettiğim şey sevdiklerinin yanında olmalarıydı. özellikle *sevgilisinin yanında huzurlu olan kadın, dünyadan başka bir şey beklemez. o an bitmesin ister. erkek olarak ben de öyle hissederim tabi aşık olduğum bir insan olduğu zamanlar.. erkek-kadın farkı pek gözetmemek lazım.

atomu israf etmeden parçalayan bilim adamı

artanları kapının önündeki kedilere verir.

twin spark

ilk olarak 1967 yılında alfa romeo tipo 33 stradale modelinde kullanılan teknoloji. bu otomobilde 2 litre hacminde atmosferik motordan 270 hp güç üretiliyordu (yol versiyonunda). yarış versiyonlarında hacimde de ufak değişiklikler yapılarak güç devasa miktarlara ulaştırıldı. 2014 yılında bile hala bu hacimden bu güce ulaşan atmosferik motor üretilmemiştir. ayrıca bu motorda v8 silindir görev alıyor ve 16 buji kullanılıyordu.

alfa romeo spider

5 nesil olarak 1967 yılından beri üretilmekte olan alfa romeo modeli. 6. nesli mazda mx5'le ortak platformda arkadan itiş turbo motorlu olarak 2015 yılından itibaren üretilmesi planlanmakta. ilk serisinden itibaren sürüş zevki inanılmaz zevkli ve tüm modelleri sınıfının en güzel roadsterleridir*. 5. nesile kadar tüm modelleri özgün tasarımlarla gelmişken 5. nesli alfa romeo 159'un platformunu ve kasa tasarımının büyük kısmını kopyalamıştır. 4. nesil de aynı modelin coupesi olan gtv ile aynı platformdadır tabii. 4 ve 5. nesli hariç tüm modeller arkadan itişlidir. ülkemizde en yaygın olan modelleri ise önden çekişli olan 4. ve 5. nesiller. en yaygın dediğime de bakmayın, 4. neslinden türkiye'de sadece 34 adet bulunmaktadır (32 adet 2.0 twinspark, 1 adet 3.0 v6, 1 adet 3.2 v6). bunlardan pert olup trafikten çekilenleri de dahil.

1996-2004 arası üretilen 4. nesli için özetlemek gerekirse: sürüşü müthiş zevkli, piyasada az olduğu için pek bilinmeyen ve 7'den 77'ye herkesin ilgisini çeken, parçalarının büyük çoğunluğu diğer tüm alfa modelleriyle uyumlu, performans olarak da diğer modelleri ile kafa kafaya aynı diyebiliriz (0-100 hızlanması 8,5 saniye). 2.0 ts motorlu olanlar alfa romeo 156 2.0'larla aynı performans ve yakıt tüketimine sahip olmakla birlikte passive steering denen arka tekerleklerin virajda hafifçe dönmesiyle yol tutuşu bir miktar daha iyidir. şasileriyse esnek 156 şasisinden sonra taş gibidir. geniş lastiklerle aracı yoldan çıkartmak neredeyse imkansız. kütür kütür sert olan bu araç yol tutuş konusunda arkadan itişli rakipleriyle bile kıyaslandığında sınıfının en iyisidir belki de.

çanakkale

öğrenci ve askerin beğenmediği, geri kalan herkesin aşık olduğu şehirlerden biri.

biruni

harzemşahlar zamanında devletin üst kademelerinde danışmanlık yapan bilim adamı. daha sonra harzemşah devletini gazneliler fethedince gaznelilerin himayesine girmiş ve gazneli mahmut hükumdarlığında yeniden devlet işlerine danışmanlık etmiştir.

gazneli mahmut kendisi için "sarayımızın en kıymetli hazinesidir" demiştir. özellikle astronomi konusundaki buluşları ile dünya tarihi için önemli bir bilim insanıdır. dünyanın ekliptik eğimini 1950lere kadar onun kadar hassas şekilde ölçmeyi başarabilen bilim insanı olmamıştır.