bugün

entry'ler (27)

insanı taşlayarak öldürmeyi emreden dine inanmak

insanın ve tüm canlıların ölümünü emreden ve öleceğini söyleyen bir dine/kitaba inanmak kadar korkunç değildir.ama şu korkunçtur ki bugüne kadar yeryüzünde ki hiçbir şey ebedeyyeti yakalayamamıştır.kitabın haklılığı hariç.

120

gözyaşlarımı büyük bir gururla yanağımdan yuvarlamama sebep olan film.
bunun dışında milliyetçi duyguları kabartıp tekbir sesleri eşliğinde evden koşar adım çıkma hissi uyandırıyor insana.ve bir de fena eziyor.biz bu çocuklara layık mıyız? diye sorduruyor.ama cevabı düşünmek zor geldiğinden düşüncenin akışı akla getirilen başka birşeyle hemen değiştiriveriliyor.yazıklar olsun.

nasılsın

yaşıyormuş gibi yapan fotosentezci insanlarca genelde ;
-iyiyim ya sen?
diye geçiştirilen dahası çoğu kez öylesine sorulan soru.
aslında çoğu kez soranın hiiç umurunda değildir karşısında ki nasıl, ne halde.ölmek istiyorum sözlük.

ıssız adam

olayı hiç romantikleştirmenin alemi yok.senaryosu olmayan bir film.
bir kere hiç akıcı değil ve sürekli tekrarlanan şeyler bir sürpriz, bir heyeca cık yok!
çağan ırmak'a hiç yakıştıramadım.
ha birde gözümüze sokulan beş dakkadabir tekrarlanan yatak odası sahnelerinden midemiz bulandı.yani kral bu kadar mı çıplak?
velhasılı kelam 15 liranıza acımıyorsanız geçen vaktinize acıyarak gitmeyin bu filme, zira geçen her an ömürdendir.

facebook tan soğuma nedenleri

sevgili adayının her geçen gün listesine yeni bir kız/erkek eklenmiş olması.

nalet olsun su icimdeki allah sevgisine

paradokstor.allah sevgisi lanet ettirmez, lanet edilen şeye de sevgi beslenmez.

kadınları itici yapan detaylar

itme gücüdür.*

brad pitt teklif etse terk etmeyecek kız arkadaş

uludağ sözlükte ki entrylere bakılırsa türk erkeğinin nasıl bir boşlukta nasıl bir güven arayışı içinde bocaladığını bizlere göstermiş kızdır.

tüyleri diken diken eden şarkılar

sezen aksu - seni kimler aldı

ekmek 500 ykr dunku ekmek 350 ykr

kanunlara uymayan esnaf yazısıdır.zira dünden kalan ekmek satışı yasaktır.
fırınlar sabah ekmeğini bırakırken önceki günden kalmış ekmekleri toplar ve anlaşmalı olduğu lokanta,yemek vs firmalarına götürür.
fakirlikle bilmem neyle de zerre ilgisi yoktur bunu beş senedir market işleten biri olarak söylüyorum ki bu ekmeği alan kesim zengin kesimdir.çünkü hazretleri köfte ya da tostu böyle yaparlar.fakir dediğimiz kesimse ekmeğin en tazesini alır.ya da halk ekmekte de ekmek ucuzdur ama çoğu fakir 15 ykr için ikiyüz metre yürümeyi göze almaz.kim bilir belki de fakir olmakla zengin olmak arasında ki en büyük sır burada saklıdır.

zehir

hiç hoş değil zorla getirmiştir beni sözlüğe.zaten kendisi de zor işlerin adamıdır.
zehir diyerek sağ gösterir aslında bal gibim şeker gibim insan tatlısıdır.bu arada saymayı unutmadıysam senin açtığın vezneli başlıkta biz tanışalı 3 sene olmuş lan zehir...beraber nice senelere derim azizim.

hayatta anlık mutluluk veren şeyler

nestle bitter çikolata.

demolay

türk kızları için yazdığı entryleri görünce kalbinin binbeşyüz parça olduğundan endişe ettiğim yazar.öyle değilse bile öyle derler...derler.

türk kızı

türk erkeklerinin en büyük şanslarıdır.

balık burcu kadını

"of" dediklerinde çıkan iç nefesleri dünyaya kasırga olarak dönen kadınlardır.
öncelikle duygusal olduğu su götürmez bir gerçekse de kolay kolay kimsenin yanına yaklaşmaz ve kimseyi yanına yaklaştırmazlar bu yüzden dışarıdan bakan kişi için gizemli bir kadın olsa da içte durum çok farklıdır o kendini "nasıl koruyabilirim" derdindedir.

eğer size misafirliğe falan gelecek olursa kesinlikle ve kesinlikle öz çocuğunuzun artık tahammül edilemez dahi olsa yaramazlığına onun yanında kızmayın yoksa "acaba benden mi rahatsız oldular" deyip paranoyadan paranoya koşar bu burcun kadını...

sokakta gördüğünüzde bir diğer ipucuda bakışlarıdır geneli başı düz hizada bile alttan bakar.

eğer onu gerçekten istiyorsanız parola tektir;şefkat.
şefkat göstermeye ve şefkat gösteirlmesine bayılırlar bu yüzden erkeğin baskın karakterlileri hoşlarına gider bir erkeğe kedi gibi yanaşıp onun kollarının altında olmayı severler, ne kadar güçlü olursalar olsunlar,kariyerleri ne olursa olsun sevdiği erkek karşısında hep küçük bir kız çocuğu muamelesi görmek isterler...kimi zamanda bundan sıkılır ve erkeklerinin annesi rolüne girerler sevdiği kişiyi dizine yatırıp saçlarını okşama sırası ondadır...

bunun dışında acayip hırslıdırlar eğer damarına basarsanız hayal gücüne dayanarak kuracağı entrikalarıyla gelecek bir kaç neslinize sizi maymun edebilir,"lan o bana ne dedi öyle ya" diye tepkiler verip oturup kırk gün düşüneceğiniz cümleler kurmaktan, sizi yaralamaktan hiiiç çekinmez "göze göz dişe diş"demesini bilir...

sadakata çok önem verirler eğer karşısındaki kişiden eminse onun için her fedakarlığı yapacakken en ufak bir güven kırılmasında arkasına bile bakmaz elinizden kayıp gider siz onun uzaklaşırken süzülüşünün güzelliğine dalar ne olduğunu anlayamazsınız bile...balıktan çıkmış suya dönersiniz ki bu su için alışılmadık bir durumdur bildiğimiz üzere...

zevkine düşkündür, güzel yemeyi, güzel giyinmeyi ve süslenmeyi sever.
ağlak oldukları koca bir yalandır* kolay kolay gözyaşı dökmez, döktüklerindeyse hıçkırıklarını mahallecek dinleyeceğinizdir...

tüm bunların dışında eğer bu burca sahipseniz kimsenin görmediği rüyalar görebilir hatta artık rüyalarınız dizi kıvamında devam edebilir, gelişmiş altıncı hissinizle ara sıra "lan ben ermiş miyim neyim estauzubillah" diye şahadet getirebilir, erkek arkadaşınıza "seni kaybetmek istemiyorum" demek isterken aklınıza gelen binlerce senaryodan sebep "paçan çamur olmuş bitanem" gibi gayet alakasız cümleler kurabilirsiniz ve sonunda bağlarsınız arabeske "ben insan değil miyim?"diye...

velhasılkelam kesinlikle bir ayrıcalıktır balık burcu kadını olmak ama artı mıdır yoksa eksi mi tartışılır.

çıkma teklifi reddedildikten sonraki ilk cümle

-benimle çıkar mısın aysel?
-hayır
-lanet olsun ya sırf erkeğim diye değil mi aysel? sana bu teklifi ayşe yapsaydı düşünmeden cevap verir "nereye" derdin!
-e evet ama o farklı...
-hayır ya! hayır! sen resmen cinsiyet ayırımı yapıyorsun ileride mazallah kız çocuğun olursa onu da okutmazsın sen
-yuh artık!
-ay kabasında bir hanımefendiye yakışıyor mu "yuh" falan?
-sana mı sorcam be?
-hahahyt çirkeflikte varmış.neyse boşuna kasmayayım bu şartlarda beni red etmeni kabul ediyorum.çekilebilirsin huzurumdan.
-*?!

yemin torenine alinmayan basortulu anne

yönetimce oğlunun yemin törenine alınmazken, oğlu şehit olduğunda yine aynı yönetimce şahsına iltifatlar yağdırılacak eli öpülecek annedir.
ayıp lan!

sözelcilerin zeka düzeyinin düşük olduğu gerçeği

lamarck duysa çok alınır.adam o kadar hipotez kurdu kullanılan organ gelişir kullanılmayan körelir diye.yani azizim durum şu ki ben ortaöğretim yıllarımda sözeli seven bir öğrenciyken meslek lisesi sayısal bölüm okumam üzerine de malum öss'ye sayısaldan hazırlanmaya başladım.ilk zamanlar sayısal zor ve gereksiz bir iş gibi görünse de zamanla çözdüm kavradım zevk almaya başladım ve evet aynen bu başlık yazarı gibi sözelcilere karşı ince bir kibir oluştu üzerimde, karşımda ki kişi sözelciyse daha bir kasılıyorum "sayısalcıyım" derken, o nasıl bir hava nasıl bir haz yarabbi.
ama olay o değil herkes alanı üzerine yoğunlaştığından diğer tarafı eksik kalıyor.misal yine sayısal bölümden bir arkadaş denemede türkçe-1 testinden 15 neti zor görüyordu mat -1 den ful çıkartırken.
ortada bir zeka sorgulaması yapılacaksa okuduğu paragrafta olan cevabı altta ki şıklarda bulamayan bünyeleri sorgulamak gerekir.ama diyoruz ya mesele o değil, mesele kişilerin yoğunlaştığı alanla orantılı.ama yine de sayısalcılarca çok zevkli bir şeydir sözelcilere "ben sayısalcıyım" demek.*

akrep burcu erkeği

karşı cinslerle olan diyoloğunun yüzde doksanını belaltının hatrına yapan erkekler olup, kadın milletinin en sevmeyip, en çok yanında olduklarıdır.

geziye gitmek icin aileden izin alan universiteli

yüzde doksanı kız olup kalan yüzde onu da erkek değildir.