bugün

entry'ler (14)

ekşi sözlük yazar alımlarını açınca gitmeyen insan

geri zekalıdır. hödüktür. bu kadar nettir.

kardelen temali turkcell reklami

öğretmen rolündeki hanım ablanın çeyrek oktavlık sesiyle "bugün öğretmen oldum ben lay lay lay" şarkısıyla beni gülme krizine sokmuş reklamdır. kampanya iyi tabi o ayrı.

uludağ sözlük

eksisozluk adlı sitede her geçen gün artan seviyesizlik nedeniyle eline geçen fırsatı iyi kullanmasını dilediğim site. çünkü sözlük klonları arasında ekşiye rakip olabilecek tek sitedir kendisi. şu aşamada zor görünebilir ama bir sene sonra neyin ne olacağı hiç belli olmaz.

bridge

müzikte kullanılan bir terimdir. şarkının iki farklı bölümü arasındaki geçiştir. yaratıcılık gerektiren bir iştir. bir şarkıyı vezir de eder rezil de.

uludağ sözlük hakkında ne dediler

"bunun hafif ekşimsi bi tadı var."
anonim

karizmatik cevaplar

kalli'nin galatasaray'a adımını atar atmaz gazetecilere en azından haftada bir kez sıralamaya başladığı cevaplardır.

dünyayı kadınlar yönetseydi savaşlar olmazdı

sally field tarafından salya sümük ağlarken sarf edilmiş cümledir. Ödülü aldı heyecan yaptı tabi.

kendi basligi altina yazan yazar

kendisini ilgilendiren konulara uzaktan bakacak dirayeti gösteremeyen yazardır.

ota boka swh veren yazarlar

sayıları gün be gün artan yazarlardır. kendilerini komik sanarlar ve yaptıkları zorlama esprilere olur olmaz swh koyarlar ki bunun asıl mesajı ben güldüm herkes gülsündür. yerli yersiz durumlarda cümlelerinin sonuna swh yıldızı koyup süper entrysini süper bitirdiğini zanneder.

leonard cohen

"ardından gelemem sevgilim ,çünkü ben ilişkimiz boyunca aramıza koyduğun mesafenin ta kendisiyim" demiş olan doğuştan loser.

23 eylul 2007 kasimpasaspor galatasaray maci

maç böyle bitecek derken gerçekten de böyle bitmiştir. *

gulben van ergen

1962 yılında Hollandanın Nijmegen kentinde doğmuş şarkıcı-aktris. ilk olarak 1981 yılında Amsterdamda bir derginin organize ettiği güzellik yarışmasında sempati güzeli seçilerek modellik dünyasına adımını atar. Birkaç sene mankenlik yaptıktan sonra şansını şarkıcılıkta denemeye karar verir ve şan dersleri aldıktan sonra sahnelere transfer olur. Hemen ardından ünlü bir plak şirketi sahibinin o dönem için astronomik sayılan teklifini kabul edip ilk plağını çıkarır.

Yıllar yılları kovalarken gulben van ergen de şöhret basamaklarını hızla tırmanmaktadır. Artık herkesin tanıdığı ve sevdiği biridir. Dünyaca ünlü orkestralarla çalışıyor , dünyanın en ünlü sanatçılarıyla düet yapıyordur. Daddi isimli komedi dizisindeki rolüyle şarkıcılıkta olduğu kadar oyunculukta da iddialı olduğunu ispatlamıştır. 10 parmağında 10 marifet olan gulben van ergen in talihi ülkenin en zengin ailelerinin birinde polisin yaptığı arama sonucu ünlü olmadan önce kendisinden habersizce çekilen sex videosu yüzünden bir anda tersine döner.

Kariyerinin zirvesindeyken yaşadığı bu kötü olay onun her şeyden elini eteğini çekmesine neden olur. Yaşadığı bu trajediden bir yurtdışı seyahatinde tanıştığı firavuns of the dance in kareografı mustapha el dohhan sayesinde kurtulur. Ancak hiçbir şey eskisi gibi olmaz onun için. O artık evinin kadını atlas isimli erkek çocuğunun anasıdır.

En bilinen şarkıları (türkçe çeviri olarak) : arka sokaklarda neler oluyor , ben sana abayı yaktım , küt küt atıyor kalbim.

hayatında hiç starbucks a gitmemiş insan

gloria jean's in süper kahvelerini içtikten sonra starbucks'a gitmesine hiç mi hiç gerek kalmayan insandır.

across the universe

fiona apple cover'ı orjinalinden çok daha güzel olan beatles şarkısı. gerçekten de beatles versiyonu kötüdür bu şarkının. bunun başlıca nedeni de bana göre geri vokallerin berbatlığıdır.