bugün

entry'ler (83)

en çok üzülünen çizgi film karakterleri

televizyon'da en çok üzüldüğümüz çizgi film karakterleridir.

tom ve jerry: ulan küçüklüğümün en favori çizgi filmlerinden biriydi. tom hiç bir zaman yiyemedi o amına koduğumun faresini, tom'a çok üzülürdüm.

temel reis ve safinaz: en fazla üzüldüğüm karakterlerden biri de temel reis'ti. o çırpı bacak safinaz'ın peşinden hem kabasakal, hem temel reis az koşmadılar amk. safinaz o tipiyle ikisini birbirine düşürüyordu. bir de ıspanak yiyince güçleniyordu, ben bunu nasıl yiyip de güçleniyor diye hayıflanırdım.

şirinler: çizgi filmin başında "iyi bir çocuk olursanız şirinleri bile görebilirsiniz" diye bir replik vardı. bu çizgi filmi izlediğimde yaramazlık yapmaz, akıllı dururdum. ama yine de göremedim, buna da çok üzülürdüm.

pokemon: ash'in favori pokemonu pikachu'nun raichu'ya dönüşememesine üzülürdüm. vay be.

şeker kız candy: ulan bu çizgi filmi de hiç anlamadım. peter ile candy alplerin dağlarında dolaşıyor ve aralarında hiç bir şey yok. peter gay olabilir.

richie rich: bu yavşağın tuvaleti bile som altındandı. bir şey lazım olursa hemen parayla hallederdi. birinci kata bile asansör ile çıkardı. çok yavşaktı çok.

power rangers: aramızda en güçlüsü hangisi lan diye tartışırdık. bir türlü öğrenemedik. bence siyahtı lan !

caillou(kayu): yeni nesilin favori çizgi filmi. ben hiç sevmiyorum. bir ara denk geldi, izledim lan dedim böyle çocuk mu olur mk! hem kel, hem fodul. hangi mesleği görse onu olmak istiyor. annesinin her dediğini yapıyor. çocuk dediğin biraz yaramaz olur lan !

hayırlı cumalar mesajını salı günü gönderen şakirt

büyük ihtimalle liboş şakirttir. din ile alakası yoktur.

arayıp benimle yatmak ister misin diye soran kız

böbrek.avi olabilir. dikkatli olmak lazım gençler.

ayın tek cümlelik özeti

mutluluk bile acı veriyor, çünkü sonu var biliyorum. *

kılıçdaroğlu nun aslında rte nin adamı olması

doğrudur efenim. niye derseniz mersin'i güneydoğunun bir şehri zanneden başka bir muhalefet lideri yoktur çünkü. *

10 bin liraya yapılabilecek şeyler

o parayla şey * bile çekilmez.

eski çizgi filmler

biz power rangers ile büyüyen nesildik. ulan şimdikiler bir pepe, kayu tutturmuş gidiyor. *

atatürk ün bize verdiği en büyük armağan

atamızın bize kazandırdığı en büyük armağan içinde yaşadığımız cennet vatan türkiye'dir. bir ulusun tek başına şahlanışıdır. bir ulusa kendi kaderini kendi elleriyle çizme yolunu göstermiş olmasındadır. özgürlük ve egemenlik hakkı bulunmayan bir ulus başka ulusların maşası olmaya mahkumdur. sadece bize değil başka ülkeler de bizi örnek alarak kendi kaderlerini çizmişlerdir.

adana kızlarının sanki biraz hafif olması

herkesin kendi aile ve akrabasından, kendi ana bacısından bileceği durum. yoksa nerden bileceksin elalemin hafif olup olamayacağını, yoksa sormazlar mı adama; başını mı tuttun diye !

bayan yazarların daha iyi oylandığı gerçeği

doğru olan önermedir. bir bayan yazarların karmasına bakın, bir de erkek yazarların farkı göreceksiniz.

şiir okuyan mehmetçik

Hepimizi duygulandıran mehmetçiklerimizdir.

--spoiler--
ben vatanı yar sayıp;
ölüme sarılıp da yattım her gece anne,
namlulardan geçti bizim bakışlarımız hep sehere.
ufuklara çakıldığında bakışlarımız yari değil şehitliği düşledik anne.
peygamberi düşledik kevser havzası başında.
can adadık vatana.

ölümü hak gördük hilale el uzatana,
korkmadık, gözümüzü kırpmadık yürürken pusu dolu dağlara..
merak etme anne.
sen öyle bir evlat yetiştirdin ki.
dar edecek cudiyi, gabar'ı bu çakallara!!!..
--spoiler--

sözlük yazarlarının itirafları

Bir kadını ağlatırken çok dikkat edin, çünkü Tanrı gözyaşlarını sayar!

Kadın erkegin kaburgasından yaratıldı, ayaklarından yaratılmadı, öyle olsaydı ezilirdi; üstün olmasın diye başından da yaratılmadı.

ama göğsünden yaratıldı,

Eşit olsun diye;

kolun biraz altından,

korunsun diye....

kalp hizasından SEViLSiN diye ..

hastası olunan sözler

Edebim el vermez edepsizlik edene...
Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene.

edep, Aklın Tercümanıdır... Herkes Edebi Kadar akıllı, Aklı Kadar şerefli, Şerefi Kadar kıymetlidir...!!

bir gün dokuzuncu nesilinde eskiyeceği gerçeği

onuncu neslin geleceği zamandır. torunları * gelince, dokuzuncu nesiller kıdemli olacaktır.

türk olup türklüğünden utanmak

artık türk'üm demekten utanılır olmuş, artık öz yurdumuzda garip olmuşuz, artık türk'üm demek faşistlik olmuş.

türk olmak şereftir, şerefsiz ne bilir.

duy ulan soysuz, bütün hainlere inat ne mutlu türk'üm diyene.

sözlük yazarlarının favori şarkıları

sözlük yazarlarının dinlemekten zevk aldığı şarkılardır.

ozan manas - bir çaya bir sigaraya müptelayım bu sıra

http://www.youtube.com/watch?v=XxTvtGnfD4E

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

hiç bir şey için hesap vermeyip, sorumsuzca yaşamayı özledim. aylak aylak gezmeyi, akşama kadar yatmayı özledim.

entry lerin yeterince okunmadığı gerçeği

doğru olan gerçektir. sözlükte entrylerin okunup oylanmaması insanı sözlükten soğutuyor gerçekten..

sigara paketi üzerine not yazmak

yanınızda kağıt yoksa ideal bir yöntemdir.

mustafalar ölür allah davası ölmez

allah davasına inanmış bir kişinin ölse bile, hak yolunda atılan bir adımın ölmeyeceğini, devam edeceğini gösteren slogan. nur içinde yat mustafa pehlivanoğlu. şehitler ölmez, vatan bölünmez. mekanın cennet olsun.