bugün

evet efendim, durum şundan ibaret;

erkek yazarların mı, bayan yazarların mı daha iyi oylandığı sorunsalı.

bayan yazarlar daha iyi oylanıyor. bayan yazarların daha iyi oylandığını nerden mi biliyorum? şöyle ki bilader, sözlükte x adlı yazar kişisinin (isim vermeyeceğim) bir başlık hakkında yaptığı tanım en beğenilen entryler arasına giriyorsa, sadece facebook iletileriyle karmasının g.tü tavan yapıyorsa, argolu veya açık seçik entryleri coşuyorsa ve işte budur üstat'a ekleniyorsa bu da ulu sözlüğün yadsınamaz bir gerçeğidir.

asıl sıkıntılı olan durum, böyle durumlardan dolayı kaliteli yazarların ortaya çıkmayışıdır. önemli değil, bayan yazarlara artı verilse de umrumda olmaz, fakat kaliteli nitelikte entryleri oylamayıp, başka nitelikte entryleri oylarsan uludağ sözlük kim iyi yazmış, kim kötü yazmış ortaya çıkmayacak, ayrıca iyi yazan yazar(erkek te olsa, bayan da olsa) hakkı yenilmiş olacaktır.

bakınız; ben bayan yazarlara (+) oy vermeyin demiyorum. kaliteli entryleri, tespitleri, başlıkları varsa ver bilader, sana kimse verme demiyor. ama elini vicdanına koy sayın sözlük yazarı, kalitesiz, niteliksiz entryleri varsa şukulama. ayrıca, o senin (+) verdiğini görmüyor. ha, özel mesaj atıp (bkz: artını verdim güzel kardeşim) diyorsan orası ayrı.

burhan abimiz aşağıdaki video'da * konuyu çok güzel özetlemiştir:

http://www.videoseyret.or...op-sifonyer-macerasi.html *

hadi eyvallah..

zorunlu tanım: nefes altın yeter (!) mantığıyla oylama yapıldığı gerçeğidir.
twitterda da bir benzeri ile karşılaştığımız durumdur. nefes alan bir bayan olmak bir torpildir.
(bkz: kız çocuğu uuser karması)
artı eksi oylarla kafayı bozup tespit yapmaya çalışmayanların daha iyi oylandığı gerçeğidir.
hayır ne oluyor yani eksilenince?
bunun sözlük karması gudubetmiş kız vermeyiz mi diyorlar? artılanınca manava gidip abi ben ulu'yum sözlük selebritysiyim şuradan 2 kilo domates 1 bağ maydanoz versene dediğinde bedava mı veriyor?
dişi yazarlar artılanınca doktorlar mühendisler mi istemeye gidiyor?
al ben seni artılayayım yeter ki gönlün olsun.
doğrudur. hatta yaşanmış bir olaydır. benim bundan önceki nickim bayan olduğumu belli edecek bir nickti ve bir haftada 40 karma yapmıştım. nickaltımda yazılanlar da hep o dönemde yazıldı. *
daha sonra nickimi değiştirmek istedim ve cinsiyet belirtmeyen bu nickimi aldım. şimdi karmam haftada 1-2 ilerler en fazla.

sırf yalakalıktan beğenilmek istemediğim için değiştirdim, hiç de pişman değilim.
doğru önermedir.

(bkz: bayan taklidi yapıp oy toplayan eşcinsel yazar)
bence öyle bir gerçek yok şahsen bana çatır çatır eksi oy veriyorlar. * *
Gayet doğrudur. Ama bayan yazarlarımıza kusur bulmaya gerek yok. Bütün sorun bizim insan yüzü görmemiş kırolarımızda.
doğru olan önermedir. bir bayan yazarların karmasına bakın, bir de erkek yazarların farkı göreceksiniz.
(bkz: kız)
(bkz: kadın)
(bkz: bayan)
su katilmaz bir gercektir. tanidigim butun bayan yazarlarin hepsinin karmasi 50 ustu.
kadın yazar ana avrat, soy sop küfür etse sözlüğüm abazanları tarafından yine de olumlu oylanır.

abazanlık işte, naaaparsın.

bizim zavallı sözlüğüm bayan yazarı da kendini bir havalarda görmeye başlar, oysa ki ne bilsin abazanlar kendisinden medet ummaktadır.

sözlük geneline bakıldığında hemen anlaşılır bu durum. kaç tane -karmalı bayan yazar vardır? hemen hiç yok. hepsi 'a' dese oylanır, 'b' dese oylanır.
"belki verir" düşüncesiyle oylayan yazarlardır.
çekemeyip eksi oy verenlerin ters etki yarattığı gerçek. tanışalımmı sorusuna hayır yanıtını alınca basıyorlar eksiyi efendim durduramıyoruz.
(#16537148) sen de kendini neden deşifre ediyosun bayanların gideriyle alakalı başlıkta bile bile denilesi. tanışalımmılara saplanmanın kaçınılmaz olduğu bi ortamda eşinmekteyiz. reddedilmişliğin negatif yansıması olarak eksilenmekten şikayet etmek beyhude artık.