bugün

entry'ler (56)

işler güçler

Selçuk aydemir.

çalgı çengi

Selçuk Aydemir' in ellerine sağlık. Sen git uçak mühendisliğini oku sonra yönetmen ve senarist ol ama hakkını da ver. Helal olsun.

yüzünde güller açan insan

Hergün yüzüne su dökülse kızmayacak insandır. Nede olsa gülleri sulamak lazım.

seni seviyorum

Bende seni seviyorum.

facebook a üye olmamış kişi

Annem ve babamdır. işinde gücünde insanların umrunda da değildir.

evlilik kelimesini duyunca ürperen insan

Artık erkeklerin daha önem verdiği, ürperenin kızların olduğu durumdur. Şimdiki devirde kızlar baya çekinmekte evlilikten, erkeklerde ne olursa olsun sevdiyse ve uygunsa kızı evliliğe ikna etmeye çalışmak için çok çabalamakta. Ya da bu tarz durumlara tek şahit olan ben miyim bilemedim.

biz önceleri çok zengindik diyen kişi

Şimdi değiliz ama gördük geçirdik bizde demek isteyen kişidir. Kendine saygı duyulması için mi yapar bunu yoksa acınması için mi bilinmez.

aşkını karşı tarafa göstermek

Karşı tarafın g* tünün kalkmasına neden olmaktır.

paranın yaptıracağı şeyler

Çirkin olanı adriana lima yapar.

paranın yaptıracağı şeyler

Adam olmayanı beyefendi yapar.

adriana lima nın çirkin oluşu

(#15933917) yazmasaydım iyiydi der gibi.

tam35izmir

benimde sözlükteki ilk yazan kişidir gelişim için. belirtmek istedim.

tam35izmir

kanımın ısındığı bir yazardır. iyiki vardır.

öğretmenlerin 180 gün çalıştığı gerçeği

Öğretmenlik bu kadar basite alınacak bir meslek değil kaz kafalı başlığı açan mal herif seni. Öğretmen değilim ama ülkenin bütün geleceği onların yetiştirdiği nesilde. Bir hareketi bir lafı o yetişen çocuğun kişiliği bile olabilir. Okadar çalışsalar bile iyi maaş almaları ve işlerini severek yapmaları gerekmektedir. Öğretmen tanıdığımda yok burda öğretmen diye yazanlar tiiye alınmayabiliyor ama bu bir gerçekki kutsal meslektir öğretmenlik. Bu lafların konuşulması bile ayıp. Başlığı yazan kişi mühendislik okumayla bir bok olunuyormuş gibi ne işe alınıyordur kesin ya da işinde çok çalışıyorsa bunu kıyaslamak için yazmış olabilir. Mühendislik türkiyede hakettiği değeri görmediği belli senelerdir hem gidip okumuşsun hemde öğretmenliğe laf sokuyorsun. Gidip okusaydın ozaman. Fikir mühendisi yazsanda mühendisin belli.

kemalistlerin en temel özellikleri

Yorumlara bakıyorumda maşallah olan savaşları, kaybedilen canları unutup rakı masasında zafer diyen zihniyeti bile gördüm. yazık cidden yazık. Kemalist olmak suç oldu halimize bakın ya. Kemalist olmayabilirsin ama geçmişide böyle unutup boş boş yazarsan senin çocukların senden boş yazar da, konuşur da.

en gerizekalıca davranışlar

Karşı taraftan saklaman gereken birşeyi değiştirerek vede üstüne basarak anlatmak. Bu ne zaman yapılsa karşı taraf kesin bu işte bir bokluk var diyerek düşünmeyeceği şeyi düşünmesini sağlamaktir.

ev arkadaşın terörü savunuyorsa

Birebir yaşadığım bir durumdur. Kendisi kürt olup dağda askeri vuranlar için onlarda ülkeleri için savaşıyor diyebilen biridir. Dünyada karşılaştığım en cahil insanlardan biri ayrıca. Bu sene evimizide ayırdık. Ama şunu belirtmek isterimki düşünce özgürlüğü bu olmamalı. Sıçtılar ağzımıza hepside orospu çocuğu. Asla kürtlükten dolayı bunu demiyorum. Alın işte süreyya diye fişekçi bir milletvekilimiz var mecliste bdpli. Adam ben kürt değilim diye yeni bir açılım getirdi olaya. Pkk zihniyetine yaptığının doğru olduğunu söyler gibi. Çok zor bir durum bu zihniyetteki biriyle aynı evde yaşamak. Haberleri izlersin küfür edersin tartışma başlar kanına dokunur çünkü. Lan orospu çocuğu o zaman siktir git demi yanlarına ne işin var burda. Kürt olupta bunu savunmayan hatta oğlunu askerde kaybedip kürtçe ağıt yakan ailelerde var...
bu orospu çocuğu, yavşak yüzden çok sıkıntılar yaşadım. Bunu yazarkende dişlerimi sıkıyorum. Siz siz olun düşünce özgürlüğü diye kürtler için genelleme yapmayın ve ev arkadaşınızı iyi seçin. Ben genelleme yapmadım ama arkadaşımı seçemedim. Atatürkçüyüm diye not kağıtlarını bile sakladı bunuda başkasına söylüyor. Insanlar değil zihniyetler sikilmeli cidden ben bunu bilirim bunu söylerim.

malı mülkü olduğunu araya lafla sıkıştırmak

Herkesin ömründe kesinlikle karşılaştığı bir durumdur. Zaten insanlar parası olanı adam yerine koyduğu için parası, malı, mülkü olan hemen bunu belirtiyor. Amaç bana saygı duy ya da birsey istersem yap demek içindir. Oysa bir bilse karşısındaki belki daha zengin. insanlar değil zihniyetler sikilmeli.

hasmet ibriktaroglu

Kendimi ülke adına önemli birşeyler yapan biri hissettim amk. Devlet, terörden kurtulmayı sizin trollerden kurtulmayı istediğiniz kadar istemiyor.
Edit: mesaj yerine gidememiştir.

17 haziran 2012 yunanistan genel seçimleri

euro' dan ayrıldığı anda boku yiyecek olan yunanistan, arjantin'in aynısını yaparak ekonomisini düzeltmesini örnek alsada yunanistan için çok önemli bir seçimdir. Ayrıca komşumuz, yumurta dayanınca gerekeni konuşmaya başladı. Krizi umursamadan lüksünden geri kalmayan yunanlılar için yapcak bişey yok. Borçlanmakta istemiyorlar, çünkü ödeyemeyeceklerini biliyorlar. Kimsede destek olmak istemiyor olanda kendine mecbur bırakmak için olabilir.