entry'ler (36)

çocukların hayali arkadaşı olması

çocuk için eğlenceli karşısındaki şahıs için korkutucudur.

almanya dan gelen kuzen

Giydiği minicik kıyafetler, yaptığı makyaj, orasına burasına taktırdığı garip piercingler, dövmeler, garip alamanca Türkçe karışımı bir konuşma tarzı ile insanda sokağa çıkma isteği bırakmayan kişi.

river flows in you

kalbimde koskocaman bir delik açan Koreli bestekar Yiruma nın en güzel parçalarından biri. ne hissettiğimi bilemiyorum şu an. mutlu muyum yoksa üzgünmü? ağlamalı mıyım gülmeli mi? klişe olacak ama gerçekten kelimelerle anlatılabilecek bir parça değil bu. mutlaka dinleyin http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/ab250a0ee23c95d7ac3cf187e81bcdab959491064fa32de55e76b73c5f2b73283405dae3589209f35fe5a35a98ce75954a8b4fc4c9c17be016484[null ]

köpek sahibi olmak

bir gün ayrılmak zorunda kalırsanız eğer, yıllar sonra bile onun her resmine baktığınızda yada yolda gördüğünüz her köpekte eskiden sizin ruhunuza arkadaşlık eden o bakışları arar durursunuz. midenize bir bıçak saplanır sanki. ağlasanız neden diye soranlara nasıl dersiniz ki '' ben köpeğimi özledim '' diye. böğüre böğüre ağlamak istiyorum, çok özlüyorum çok.

kurt seyt ve shura

yaşanan büyük aşk dışında, anlatılan acıların gerçek olmasını istemeyeceğiniz kadar yaralıyor sizi. o ne kadar büyük bir aşk öyle? sevdiği adam uğruna defalarca ölümü göze almak (hemde savaş zamanında yaşamış bir kadın olarak) nasıl bir duygudur? bugün ilk defa istanbul'u bu kadar çok sevdim, böyle büyük bir aşkta yeri olduğu için.yaşayarak okuyun derim.

yaran olaylar

uzun zamandır migrosta çalışan kuzenimin, akşam evine giderken minibüs şöförüne yol parasını verip oldukça kibar bir tonda ve herkesin duyabileceği şekilde '' migros kartınız var mı? '' diye sorması ve şöförün birden afallaması beni hala kopartır.

counter strike hastası olmak

sevgilisinden initikam almak isteyen kızlara şiddetle öneririm. kavga ettikten sonra hıncınızı bir türlü alamıyorsanız eğer, onunla bir iki oyun oynadıktan sonra pamuk gibi oluyor sinirleriniz. tabiiki sizin gücünüz ve silahlarınız onunkinden güzel olmalı. tek yan etkisi erkeklerin de dediği gibi bağımlılık yapıyor ve ne yazık ki sevgiliniz yanınızda olmadan herhangi bir internet kafeye gidip onlar kadar rahat oyun oynayamıyorsunuz ( evden ağ ile oynamak kafedeki kadar eğlenceli de olmuyor).

tifo

bir gün aşısını yaptırmak zorunda kalırsanız, tifo aşısı seyahat aşıları kapsamına girmekteymiş (yani yaptırılması zorunlu olan devletin sorumlu olduğu rutin aşılardan değil). ülkemizde neredeyse hiç bulunmamakta illa ki yaptıracağım derseniz özel bir hastahane ile görüşüp yurtdışından getirtebilirmişiz. yüzde yüz koruyuculuğu da yokmuş. (kaynak : aşı danışma hattındaki amca)

özlediğiniz kişi şu an başkasıyla uyuyor

özlediğiniz asker ise bu durum bir kişi ile sınırlı kalmaz ne yazık ki.

meydanbenim

işinde çok başarılı, öyleki; haftanın 6 günü hiç yemek yemeden, tüm zorluklara rağmen, yardım ettiği insanları düşünerek, hiç şikayet etmeden vicdanı ile çalışan, her zaman örnek aldığım, her sözü, fikri benim için altıın değerinde, çok akıllı ablam .bunlar övgü değil, onu gerçekten tanısaydınız eğer, pırlantaya boşu boşuna bu kadar değer veriliyor diye üzülürdünüz.

çin seddi duvar yazıları

bel fıtığı 2 ( yeni versiyon tam sürüm ) 339 39 25 *

eksi 10 derecede mini etek giyen kız

ertesi gün kesin hasta olacak kızdır. eksi 10 yavrucum boru değil *

yemek yapmayı bilen erkek

ahh ah ne yaparsa yapsın her zaman romantik olan erkektir...yemek yapmak duygu ister, birisi için kendi elleriyle birşeyler hazırlamak ve sonunda beğenilmek arzusu sadece hassas insanlara mahsustur.onun elinden zehir olsa yerim .

2009 yılının tek cümlelik özeti

cümleye gerek yok tek kelimeyle ''fiyasko'' ( anladın sen onu!)

cep telefonunu tuvalete düşürmek

- aynı dersin vizesinden önce 1 adet, finalinden önce 1 adet olmak üzere ,sınav heyecanı ile acele girilen okulun tuvaletinde toplam 2 adet telefon düşürülmesi ( 1 ay ara ile)
(her iki olayda da o kabinin kullanılmaz duruma gelmesi:)
- düşürülen ikinci telefon sevgiliden alınan emanet telefon olması,
-(2yıl sonra başka bir yerde başka bir telefon) telefonu ''içeriden'' çıkardıktan sonra çamaşır suyuna sokup çalışma ihtimali varsa bile yok etmek
sadece bana mahsus bir salaklıktır sanırım...

sendika uyesi diye isten cikarilan isciler

bugün başıma gelen olaydır.hiç bir eyleme katılmamış olmak bir kenara kendimi sırf iş yürüsün diye paralamış olmam bile hiçe sayılmış(defalarca teşekkür aldıktan sonra performans düşüklüğünü bahane ederek münasip bir yerimle gülmeme sebep oldular).aynı gün işe başladığım arkadaşım! ın süresiz uzatılıp benim sözleşmemi ihbarsız feshetmeleri de ayrı bir tartışma konusu.ne diyeyim Allahlarından bulsunlar...

nefret edilen şeye içten içe sempati duymak

çok ta gerçekçi bir durum değildir,şöyle ki bebek katili apo dan nefret ediyorum ama kesinlikle sempati duymuyorum.
nefret edilen şeyden uzak durmak gerekir,uzak durman gereken şey sende merak uyandırır,meraklı bünyeler duyduğu ilgiyi sempati olarak algılar...sempati olumlu bir durum için kullanılır,başlıktaki sempati kısmını düzeltmemiz gerekir,ya da hissedilen şey gerçek nefret değildir.

abla olmak

en sevdiğiniz çikolatayı hiç düşünmeden paylaşmak,o yokken de 1 yudum alıp hıçkırıklara boğulmaktır abla olmak,
küçükken 'o' nun yaptığı hatayı üstlenip onun yerine azar işitmeniz hatta sopa yemenizdir.
kardeşinizi size armağan etti diye ailenize minnet duymanızdır.

sisteme karsi olmak

eğer vicdanın rahat ise, ufacık bir şüphe dahi yoksa aklında, neye karşı olursan ol gerisi palavra olan durumdur.

bepanthene

sık kullanımında aşırı tüylenmeye sebep olan krem.
(sık kullanım =haftada 1 tüp )