1. 1.
  bir nermin bezmen romanı..romanda,carlık rusyasının debdebeli yasantısından bolsevik ihtilali ile istanbula suruklenen hayatları anlatılıyor..
  3 ... illegand
 2. 2.
  ilk basımı 1992 yılında gerçekleşen romanın hala yeni basımları devam ediyor. klasik roman tadında ve akıcı. tavsiye olunur.
  ... collector
 3. 3.
  (bkz: kurt seyt ve murka)**
  ... kutupsal form
 4. 4.
  nermin bezmen in dedesinin yaşadığı aşkı anlatmakla kalmayıp bir dönemi de çok başarılı bir şekilde gözler önüne serdiği, bir solukta okunan romanı.
  ... a dying wish
 5. 5.
  film olması mühtelemel roman.

  yıllar sonra edit: dizi oldu haydi hayırlısı.
  2 ... kifayetsizkelimeler
 6. 6.
  --spoiler--
  özlemek, ancak sevdiklerin olduğu müddetçe gerçekleşen bir duygudur. bu da insana mutluluk vermelidir. yeter ki, sevdiklerin bir daha hiç görüşemeyeceğin uzaklıklarda olmasınlar. özlem o zaman yaman olur.
  --spoiler--
  2 ... mashadov
 7. 7.
  yaşanan büyük aşk dışında, anlatılan acıların gerçek olmasını istemeyeceğiniz kadar yaralıyor sizi. o ne kadar büyük bir aşk öyle? sevdiği adam uğruna defalarca ölümü göze almak (hemde savaş zamanında yaşamış bir kadın olarak) nasıl bir duygudur? bugün ilk defa istanbul'u bu kadar çok sevdim, böyle büyük bir aşkta yeri olduğu için.yaşayarak okuyun derim.
  2 ... goldbellis
 8. 8.
  kitap bittiğinde shura'yı düşününce içimi sızladığını farkettim. sevdiği adam için yaptığı fedakarlıklar, ordan oraya sürüklenişi, hep anlayışlı olması, seytle aralarındaki gönül bağı, beyoğlundaki evleri...
  kitap o dönemi tarihi ayrıntılarla çok iyi anlatıyor, belgesel gibi gözünüz önünde canlanıyor herşey. hem de seyt ve shura arasındaki aşk yok mu o aşk...
  *
  2 ... tribalenfeksiyon
 9. 9.
  kitap bittikten sonra bile etkisini sürdürebilen, başarılı bir romandır.
  1 ... birfotografkaresi
 10. 10.
  inanılmaz etkileyici, kendini biran romanın içinde bulacağın, kitap bittikten sonra bir süre o modda takılacağın, müthiş bir roman. takrar tekrar okunası kitaplar arasındadır.
  ... lolalolaa