bugün

entry'ler (296)

fbli futbolcuların tt arena ya bayrak dikmesi

gerçekleşmeyecek olaydır. bir fenerbahçeli olarak istemem de. her şeyin bir adabı var.. kazanırız, seviniriz hepsi güzel şeyler.. ama bayrak dikmenin hiçbir mantıklı açıklaması yok..

2008 ya da o tarihlerde olmuştu buna benzer bir olay.. ali sami yen\'de kazanmıştık yine, maçın bitmesinin üzerinden dakikalar geçmesine rağmen sabri sarıoğlu ve birkaç galatasaraylı futbolcu orta sahanın göbeğinde bekliyorlar. muhtemelen duyum aldılar bir yerlerden, fenerbahçe bayrak dikecek diye*.. sonra semih şentürk gitti ve \"beklemeyin burda bayrak falan dikmeyeceğiz\" dedi de garipler soyunma odalarına gidebildi..

mob barley

(bkz: #23370973) bu entry'me "derdini sikeyim butonu" bakınızı vermiş yazar.

ben de merak ettim, acaba ne yazıyor bu adam sözlükte, atom mu parçalıyor, kuantum fiziğiyle ilgili kolay bulunmayacak bilgiler mi veriyor diye.. baktım ki bdp'nin en güzel kadın milletvekilini seçiyormuş * (bkz: #23354280)

maliyet in tek a faaliyet in iki a ile yazılması

başlık biraz karışık olmuş olabilir, açıklayayım. baş harfleri dışında birebir aynı okunan faaliyet ve maliyet kelimelerinde faaliyet'in iki a ile yazılırken maliyet'in tek a ile yazılması durumu.

bu iki kelime de arapça kökenli. diyeceksiniz ki kelimelerin kökleri farklı, evet doğru. faaliyet faal'den, maliyet ise mal'dan geliyor. ve burada anlamadığım durum da şu. mal kelimesi, a uzatılmadan okunurken maliyet neden maaliyet şeklinde okunuyor?

sözlükte bizleri aydınlatacak temiz, saf, bilgili yazarlar mutlaka vardır.

adana da kime oy vereceğini bilememek

malesef içinde bulunduğum durum. tam olarak şöyle;

**akp'den nefret ediyorum ve seçimlerden tek isteğim, akp gitsin de kim gelirse gelsin ve rahat bir nefes alalım.

**tatava yapma, bas geç olayını mantıklı buluyorum ve desteklemek istiyorum.

**adana'da anketlerde mhp önde görünüyor. tatava yapmayıp basıp geçmek istiyorum fakat mhp büyükşehir belediye başkan adayı hüseyin sözlü, 20 yıldır ceyhan'ın belediye başkanı ve hiçbir yararını göremedim.

**chp'nin adana'daki oyu da azımsanmayacak kadar çok, acaba chp'ye mi versem diyorum, o zaman da akp seçilirse mhp'ye vermediğim için kötü hissedeceğim.

not: hayatımda daha önce bu 3 partiye de oy vermedim. ilk kez oy kullanmıyorum. görüşüme en yakın parti chp. mhp'yi politika olarak sevmiyorum, akp'den ise nefret ediyorum.

not2: türk değilim.

en iyi müzik grubu

(bkz: usa for africa)*
bünyesinde bob dylan, michael jackson, stevie wonder, ray charles, bruce springsteen, tina turner gibi efsaneleri bulunduran başka bir grup daha yoktur zira.

freddie mercury

son günlerde çokça andığım müzik dehası..
sebebi ise innuendo şarkısında geçen, günümüz türkiye'sinin özeti şu cümle;

"Our lives dictated by tradition, superstition, false religion through the aeons on and on."

giyaseddin keyhusrev

aynı zamanda ekşi yazarı olan, uludağ sözlüğe ayda yılda bir giren, girdiği 290 entry'de herhangi bir kışkırtma, kutsal değerlere hakaret vb. bulunmayan, buna rağmen bazı andavallar tarafından troll diye yaftalanan, uludağ sözlükte isim yapma gibi komik bir gaye içerisine asla girmeyecek olan yazar.

dünya kadınlar gününde kadın sikmek

Kesinlikle yapılmaması gereken kabalık. 364 gün torbaya mı girdi?

kestane gürgen palamut

6 yaprak üstü bulut... şeklinde devam eden didaktik şarkı.

mesela neden 5 değil, 7 değil de 6 hiç düşündünüz mü?

vecihi

+ sana kız vermem.
- haklısınız, ben de sizin yerinizde olsam vermem.
+ peki öyleyse niye istiyorsun?
- neyi istiyorum efendim?
+ kızımı istemiyor musun?
- aman efendim siz verdikten sonra niye istemeyeyim.

genellikle alevi gençlerin ateist olması

bir mantıksızlık göremediğim başlık. "genellikle alevi gençlerin ateist olması" demek, alevi gençlerin ateistliğe daha meyilli olmaları ve buna bağlı olarak ateizmi daha çok seçmeleri demektir.

not: bütün aleviler kardeşimdir.

not 2: bir önceki notu yazmak zorunda hissetmeme sebep olan sisteme lanet olsun.

iyi ateist cennete gidebilir

başlığıyla akşam akşam güldürmüş haberdir. "papa'dan ateistlere iyi haber" ne ya. tanrıya inanmayan, cennete cehenneme inanmayan bir insan ne yapsın papanın fetvasını.

-duydun mu, iyi olursak öbür dünyada tanrı bizi cennete alabilirmiş. ?!^!'^+'^%

akp lileri küçümsemek

kesinlikle her insana saygı duyulması taraftarıyım ben de. ama malesef üzülerek ben de zaman zaman akp'lileri küçümsüyorum. şöyle bir bakınca eğitimden anlamayan milli eğitim bakanı, sporsun s'sini bilmeyen gençlik ve spor bakanı, ingilizce ile uzaktan yakından alakası olmayan ab bakanı falan.. hükümet olarak küçümsenecek tipteler bir defa. her şeyi bildiğini sanan başbakandan hiç bahsetmiyorum bile. deprem vergilerini duble yollar yapıp bunu oya çeviren, van depreminde halk "ne oldu bizim şu 99'dan beri verdiğimiz vergiler" diye sorunca "valla biz onu yol yaptık" diye savunma yapan bir hükümet bu. açık olmak gerekirse seçmenin de çok kültürlü olduğu söylenemez. akp'nin mitinglerinden yansıyanları gördük.

küçümsemek kesinlikle kötü bir şeydir. savunmuyorum. ama durum bu.

not: chp'li değilim, kemalist değilim, ülkücü değilim, bdp'li değilim vs.

this boy

nasıl daha önce yazılmamış anlam veremedim. the beatles'ın en süper şarkılarından biridir*. ilk dönem şarkılarından biridir. 3'lü armoni yaptıkları birkaç nadir şarkıdan biridir, aklıma because geliyor şöyle bir düşününce örnek olarak. john lennon ağırlıklı bir bestedir. çok fazla bilinmemesinin nedeni, albümlerde yer almayıp sadece single olarak piyasaya sürülmesidir. zaten hiçbir albümde yer almamasına hiçbir zaman anlam veremedim. canlı performanslarda john, nakarat kısmının hakkını veremez hiçbir zaman, zira gerçekten çok yukarılara çıkarak söylemiştir kayıtta. ed sullivan'a konuk oldukları programda da canlı olarak söylemişlerdi bu şarkıyı. ayrıca john lennon'ın küçük oğlu sean lennon'dan da dinlenmesi gerekir çeşitlilik bakımından. sözlerini yazalım, tam olsun;

That boy
Took my love away
He'll regret it someday
But this boy wants you back again

That boy
isn't good for you
Though he may want you too
This boy wants you back again

Oh, and this boy would be happy just to love you
But oh my-i-i and
That boy won't be happy
'Til he's seen you cry

This boy
Wouldn't mind the pain
Would always feel the same
if this boy gets you back again

This boy
This boy
This boy

bakmadangormeyen

(#21260369) entry'sinde önce islam'ı bir güzel savunmuş, en alttaki edit'le de gerçek düşüncelerini açığa vurmuş olan insanımsı. islam'ın felsefesini anlayamayacak kadar laledir kendisi.

türkiye de insan hayatının değersiz olduğu gerçeği

hepimizin yüzüne vurulması gereken gerçektir. ortada 22 yaşında ölen gencecik bir insan varken bile "o esad'ın askeriydi, esad yanlısıydı" deyip içini rahatlatan insanlar var. aynı şekilde ali ismail öldüğünde "o ateistti" dedi bazı kesim. insan bu ya, makine değil aynısını tekrar alasın. anlamıyorum ben mi çok fazla kafa yoruyorum olaylar üzerinde ama hayır. bir insanın hayatından daha önemli ne olabilir ki? hanginizin saçma sapan ideolojisi, siyaseti bir insan hayatının önüne geçebilir? düşüncesi, inanışı ne olursa olsun; anayasal hakkını kullanarak protesto yapan bir insanı polis nasıl öldürebilir? bakın bu soru bile komik aslında. anayasal hak olmasa öldürme yetkisi varmış gibi. o kadar ilginç bir dünyada yaşıyoruz ki, anlamakta güçlük çekiyorum. bu ölen gencecik insanların ailelerini görmüyoruz hiçbirimiz.

chp den nefret etme sebepleri

Chp'den nefret ediyorum çünkü akp, mhp, bdp ve diğer tüm partilerden de nefret ediyorum. Kısacası siyasetten nefret ediyorum. Bir tane yalan söylemeyen, öncelikli olarak halkını düşünen, dürüst bir siyasetçi yok çünkü. Siz hala akp'li, chp'li, mhp'li, bdp'li olun. Başlardaki adamların umrunda bile değilsiniz. Gelen cebini dolduruyor giden cebini dolduruyor.

şu an nerede kiminle ne yapmak istersin

(bkz: 48 saat daha dayanırsak format düşüyor)

papalığa ses etmeyip halifeliğe sallayan rezil

Rezil falan değildir. Papa'nın bu kişinin hayatına olumlu ya da olumsuz etkisi olmadığından mütevellit, bu konuyla ilgilenmez.

ikinci bir konu ise papalık ve halifeliğin pratikte hemen hemen aynı şeyler olmasına rağmen işleyişte hiç de öyle olmamasıdır. Papalık, hıristiyanların geleneklerini yaşatmaya devam eden, çok da ciddi yetkileri olmayan, sadece uluslararası prestiji olan bir mevkidir. Fakat islam dünyasında bu iş hıristiyanlardaki gibi işlemiyor. islam ülkelerindeki çakma din adamlarının verdiği fetvalara bakabilirsiniz.

how to make dictionary better

illa ki ingilizce başlık açılacaksa, dictionary yerine library diyerek.