bugün

gülen gözler filminde ayşen grudaya aşık olan süper pilot karakteri.bana göre şener şen tarafından canlandırılan en mukemmel karakterdir.
(bkz: okan bayulgen) ve beyazın arkasındaki orkestrada ,trombon, çalan kıvır saçlı şahsın adı.kaliteli gruplarda da çalmıstır..
kara vicdanlı şarkısını çok güzel seslendiren karakter.
istiyorum veriyor musun
ağlıyorum veriyor musun

kan ve gül şarkısını şahane yorumlayan insan. yazık fikret*'in kara vicdanlı babasından çok çekti.
(bkz: hepimiz vecihiyiz)
her ucak gecişinde "Vecihi geliyor" espirisine neden olan sinema karakteri.
(bkz: eve ucak carpmasindan korkmak)
(bkz: vecihi geliyor)
(bkz: bu sefer bi başka gelio abi)
uçağının kanadına sevgilisinin ve ailesinin çamaşırları takılan usta pilot.
fikretten ümidi kesip çeyiz için biriktirdiği bütün parayı vererek yaşar ustanın evini ipotekten kurtaran harika şener şen karakteri.
Şener Şen'in Gülen Gözler adlı filmindeki; en beğendiğim karakteridir Vecihi.Fikret ile evlenebilmek için yapmadığı şey kalmadığı,uçakla bile eve girdiği,düğünün ortasında kızın babası yaşar ustaya söylediği" istiyorum veriyormusun?Peki öyle olsun.." kan ve gül şarkısını aklımızdan silinmeyecek şekilde işlemesine sebep olmuştur.Fikretin Vecihi geliyor,Bu onun sesi demesi filmin gülmekten izleyenleri kopartan karelerinden birisidir.Vecihi gibi bir insan bulmak zodur keşke herkese nasip olsa kim bu kadar zahmete katlanırki sevdiği için,pilot olup sevdiğine evin tepesinden kırmızı gül atar.
fikret'in evinin etrafında dolaşırken küçük çaplı deprem yaratan, çamaşır avcısı uçan kahraman.

(bkz: bu onun sesi)

vecihi evin içine uçakla girmiştir;

fikret: hiii vecihim, ah.. bişiyin yok ya vecihim..
vecihi: hayır fikretim..
fikret: ahhh
vecihi: eheh yaşar bey afedersiniz, küçük bir kaza oldu galiba
yaşar: sonunda yapacağını yaptın, şu evi tepemize yıktın diymi?
vecihi: hee (vecihi yıkılan duvara bakar) haa asısısıaıssı
Ankara asfaltına Boeing indirdiğini iddaa eden usta pilot.
uçağın kanadına taktığı çamaşırları, daha sonraki kız isteme girişiminde ütüleyip getiren, unutulmaz türk filmi gülen gözler'in unutulmaz karakteridir. bizim kuşak kan ve gül şarkısını kendisinden bilir. bir başka koparan sahne fikret dışındaki kızlardan birinin istenme sahnesinde vecihi'nin de bulunmasıdır. *
aşagıdaki şahısdır.
http://www.ortakantin.com...ps/2118.gif&width=120
http://izleo.net/resimler/34.jpg
kurtulus savasi zamaninda elimizde olan az sayidaki savas pilotlarindan birinin adidir. bu kahraman pilotlar ingilizler'in elimizden aldigi ve parcalayip hurdaya kaldirdigi ucaklardan bazilarini bir gece operasyonuyla kacirip tamir etmeyi basarmis ve kurtulus mucadelesine havadan destek vermislerdir.
Kurtuluş savaşı pilotlarından Vecihi Hürkuş'un isim babası olduğu Şener Şen tiplemesi. Vecihi Hürkuş'un kızı da babası gibi ceesaret örneği olup Cumhuriyet Bayramın'da yapılacak olan paraşüt gösterisine hazırlanırken paraşütün açılmaması sonucu hayatını kaybetmiştir. Kendisinin adı da Eribe Hürkuş'tur.
an itibariyle fox tv de yardıran şener şen tiplemesi.
vecihi, azmin ve kararlılığın sembolü. hedefi doğrultusunda yılmadan, yıkılmadan ilerleyen hırs adamlarının bayrağı. aşkın, tutkunun vücuda gelmişi.
vecihi içimizde.
(bkz: deli fıkrası)
bir zamanlar beyaz ın arkasında çalan eleman olan vecihi yüksek ihtimal suat suna nın kardeşidir.

(bkz: eeee)
(bkz: aşk insanı)
normal yaşamda türk kadınının en adam yerine koymadığı, en mutsuz erkeklerdir..
düğünde bak seni nasıl istiyorum der ve şarkıya başlar başlar başlar... ister ister ister...

birbirine dönük sırt sen ve ben...
bilmem anlatabiliyor muyum?(işaret ile hayır)
seviyorum verioyor musun?(işaret ile hayır)
ağlıyorum verioyor musun?(işaret ile hayır, vecihi ağlamaya başlar)
istiyrum verioyor musun?(işaret ile hayır, vecihi ağlıyordur)
cevap ver verioyor musun?(işaret ile hayır, vecihi artık çizgiyi çekmiştir)
peki öyle olsun...(işaret ile hayır, vecihi artık hayata küsmüştür)
güncel Önemli Başlıklar